Skocz do zawartości
  • 0

Wokółuszne + źródło [3000 zł, metal]


Patriq6

Pytanie

No i co tu wybrać panowie? 🤔


Zamknięte czy otwarte - jest to dla mnie bez znaczenia


Dźwiękowo jak to do metalu:
Dół - na pewno ma być solidny, z pazurem acz nie za wolny żeby nie pogubił się na szybszych partiach perkusyjnych z udziałem stopy
Średnica - bogata, rozdzielcza i przede wszystkim nie cofnięta, w końcu instrumenty grają tu główną rolę :D 
Góra - przede wszystkim nie może być ostra, bo metal nieprzyjemnie się odwdzięcza w takim przypadku... Nie chcę aby talerze sypały a wokalista syczał (lub jakkolwiek to można określić), ma być przyjemnie i dobrze :) 
Scena - nie wiem jak się tu dokładnie określić - nie oczekuje super przestrzeni ale zbyt bezpośrednie granie w takim gatunku też nie będzie korzystne (co w otwartych konstrukcjach chyba nie powinno być problemem)
 

Wygoda ma być na dobrym poziomie, gdyż słucham codziennie po kilka godzin (z różnymi, nieregularnymi przerwami) i nie chciałbym aby słuchawki wywierały na mnie dyskomfort już po 2/3 godzinach słuchania.

 

Jak prezentują się FA Sonorus III w zakładanym przeze mnie budżecie i takiej muzyce z jakimś (no właśnie, jakim?) źródłem?

Co z otwartymi? Jaki model otwarty w takim budżecie i wymaganiach może przebić zamknięte Sonorusy? HD650 z dobrym źródłem są warte uwagi czy będzie to już zbyt wolne i spokojne brzmienie do tak ciężkiej muzyki? 

 

Odsłuch prowadzony na spotify premium oraz z flac'ów.  

 

Nie mam pojęcia jakie źródło dobrać chociażby do tych Sonorusów czy HD650, więc miło będzie jeżeli panowie od razu zasugerujecie co z czym fajnie się zgrywa 😇
Jeżeli jakiś ważny aspekt pominąłem to przepraszam (upomnijcie) 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 minuty temu, pabloj napisał:

Może Hifiman 400i + DragonFLy Red. Obydwa sprzęty łatwo znajdziesz w jakimś salonie audio do posłuchania.

400i również rozważałem do odsłuchu, ale może pod jakimś stacjonarnym, lepszym niż ważka źródłem (z nią również sprawdzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja ponownie polecę Sonorous III. W zasadzie były to najlepsze słuchawki jakie miałem do metalu, głównie death, black i trash. 

W droższych konstrukcjach zawsze mi coś nie odpowiada, a tam po prostu metalu mogłem słuchać.

Zrobiłeś takie dokładniejsze rozbicie to w SIII (wg mnie) to można określić następująco:

Dół - Nie za mocny, ale też nie słaby. Ilościowo nie brakuje, ale nie trzęsie, nie stanowi stałego fundamentu a składową. Na pewno nie żaden anemiczny tylko konkretniejszy. 
Średnica - "bogata, rozdzielcza i przede wszystkim nie cofnięta" - potwierdzam.

Góra Ocieplona, bliska, wyraźna z dobrą separacją (czyli rozdzielcza) "Przyjemnie i dobrze" - potwierdzam.
Scena - bardzo dobra, raczej bliska, ale nie pcha się do głowy. Wszystko masz blisko, ale odpowiednio. 
Wygoda dla mnie super :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, bakus1233 napisał:

Grado też sobie odpuść, bo tutaj wygoda nie pozwala na słuchanie po kilka godzin dziennie.

Ja ich nie czuję na uszach nawet po kilku godzinach. Także nie dla każdego są niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, neonlight napisał:

@Patriq6 HE-4XX plus Cayin HA-3 (używka!), w 2kzł powinieneś się zmieścić. 

Ale ciężko mi będzie dorwać te słuchawki na odsłuch... Musiałbym mieć szczęście i trafić na kogoś z krakowa lub okolic kto takowe posiada i zgodzi się na meet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Patriq6 napisał:

Ale ciężko mi będzie dorwać te słuchawki na odsłuch... Musiałbym mieć szczęście i trafić na kogoś z krakowa lub okolic kto takowe posiada i zgodzi się na meet 

Bierz w ciemno, to jest "tylko" +-700zł - no risk, no fun. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, neonlight napisał:

Bierz w ciemno - no risk, no fun. ;)

Nie kuś pan i nie namawiaj do złego :D Narazie i tak się rozglądam i orientuje w temacie, bo dopiero po sezonówce będą pieniążki (uczę się jeszcze w średniej szkole i nie pracuje) :) A pozatym po moich obecnych HE-300 to boje się kupować jakichkolwiek hifimanów na tym starym pałąku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Patriq6 napisał:

Nie kuś pan i nie namawiaj do złego :D Narazie i tak się rozglądam i orientuje w temacie, bo dopiero po sezonówce będą pieniążki (uczę się jeszcze w średniej szkole i nie pracuje) :) A pozatym po moich obecnych HE-300 to boje się kupować jakichkolwiek hifimanów na tym starym pałąku

Hehe.. cóż mam Ci rzec?! Życie. :P

 

Ps.

A jakie zastrzeżenia masz do pałąka, tak z ciekawości pytam, bo organoleptycznie, to "gniotsa nie łamiotsa"? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Hehe.. cóż mam Ci rzec?! Życie. 
 
Ps.
A jakie zastrzeżenia masz do pałąka, tak z ciekawości pytam, bo organoleptycznie, to "gniotsa nie łamiotsa"? 
Mam ogólne zastrzeżenia do ich wykonania. Z obu stron już mi odleciało mocowanie muszli (ta kopułka) a słuchawki szanuje i zawsze na stojaczek odkładam :)


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na allegro są dwie ciekawy oferty używanych i ta druga nawet z Krakowa:

Cenowo bardzo atrakcyjne:

 

Oppo PM3
https://allegro.pl/oferta/oppo-pm3-7937068906

 

Dnon AH-D5000 (tu byś musiał dokupić pady żeby było ładnie)

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-denon-ah-d5000-rarytas-7905719478

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
42 minuty temu, Bokrug napisał:

Do metalu w tym budżecie często polecane są Fostex TR-X00 Ebony. 

Cena tych słuchawek to prawie 2000zł, a gdzie źródło? Sprzęt za 1000zł chyba nie pozwoli im całkiem rozwinąć skrzydeł? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PM-3 i Grado do metalu? :lol:

W jednych zaśnie a drugie rzuci o ścianę po godzinie.

HE-500 + używany Aune S16 i powinno być ok, ewentualnie zamiast HE-500 to K712.

Z zamkniętych D7200 jak znajdziesz w dobrej cenie z drugiej ręki.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś piłuję metal cały wieczór na HE4XX i jestem zadowolony. Słuchawki powinny Ci pasowac, jest dobry bas, perkusja niezle uderza, dzieki planarom wali tez bardzo szybko (intro do Painkillera nigdy nie bylo takie szybkie i mocne) , nie zalewa pasma, gitara bassowa bardzo ladnie szarpie. Instrumenty w srednicy graja bardzo ladnie, jedyne zastrzezenie mam troche do wokali, sa troszeczke "off", nie moge na razie dokladnie stwierdzić co jest nie tak (tak troche z oddali graja), ale mogłoby byc lepiej. Góra jest raczej stonowana, detaliczna ale własnie nie sypie piaskiem (np na tym kawalku z nowej Metallicki o Cthullu, chyba dream no more, tam sporo talerzami wala, czasami az do przesady, ale na tych sluchawkach jakos mi podchodzi). Ogólnie słuchawki na razie okreslilbym jako minimalnie ciemne, na razie graly z 10 godzin, moze sie jeszcze troche wyrobia (nie wiem nawet czy w planarach jest tez efekt wypalania, zoabczy sie). Fajnie szybko miesem rzucaja na ostrych riffach. 

 

Co do komfortu to pierwsze 2 dni bylo słabo, ale zostawilem je na noc na pudelku, pałak odpuscił i jest o niebo lepiej. W razie czegos zawsze mozesz kupic od hifimana ringi do montowania nowych padow za 10 $ i zamontowac jakies wypasne lambskin angled memory foam cuda ktore mozna nosic caly rok i nie zauwazysz ze masz cos na glowie. Co do budowy to na razie wszystko ok, mocowania muszli ladnie siedza, wszystko porusza sie w miare sztywno, czyli idealnie, jak ustawisz tak zostaje, samo z siebie sie nie zsuwa itp. Dodatkowo jak boisz sie o zywotnosc palaka, to hifiman sprzedaje u siebie w serwisie kilka roznych palakow, wiec tak dlugo jak driver i muszla dzialaja to sluchawki mozna reanimowac w nieskonczonosc.

 

Wiec imo HE4XX do rozwazenia, tylko jak na Twoj budzet to raczej jedna z tanszych opcji, pytanie czy za wiecej nie dostaniesz czegos jeszcze lepszego. Z planarow jeszcze do glowy przychodzi Monoprice M1060, ale tam jest chyba agresywna gora i ogolnie na forum chyba nie przyjely sie za dobrze. Albo ktorys mod do fostexow, np T60rp. Z innej banki - czasem Sennki HD660s nie graja podobna sygnatura? Bo na pewno HD600 i HD650 sie nie nadaja, ale HD660s graja bardziej funowo, mniej plasko, maja bas, moze warte rozwazenia? Ew po taniosci kupic HD58X jubilee i je za grosze zmodowac na HD660s.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Patriq6 napisał:

Cena tych słuchawek to prawie 2000zł, a gdzie źródło? Sprzęt za 1000zł chyba nie pozwoli im całkiem rozwinąć skrzydeł?

A dlaczego? Te zł to jakiś ważny parametr techniczny, który we współpracujących urządzeniach musi być podobnej wielkości? 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Rafacio napisał:

A dlaczego? Te zł to jakiś ważny parametr techniczny, który we współpracujących urządzeniach musi być podobnej wielkości? 

Skądże. Zauważyłem po prostu, że duża część osób kupuje droższe lub przynajmniej nie tańsze niż słuchawki źródło oraz uważa, że to właśnie ono jest większą częścią sukcesu. No ja osobiście miałem styczność z niewieloma sprzętami, dlatego w dużej mierze bazuje na opiniach innych i dlatego też prosiłem o sugerowanie z czym konkretny model słuchawek ma fajną synergie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cena nie ma, przynajmniej od jakiegos poziomu jakościowego urządzeń (nie cenowego) żadnego przełożenia na to jak urządzenie gra. Jak nie sprawdzisz jak co gra to nie będziesz wiedział. Przy słuchaniu najlepiej nie wiedzieć co gra, a przynajmniej ile kosztuje. A tak umysł czyni cuda.

 

 

moim zdaniem

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności