Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kolumny / głośniki ~500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem sprzętu audio, który będzie podłączony pod projektor lub mi boxa.

 

Jakiego sprzętu w tym budżecie szukać? Zastanawiam się nad zakupem Microlab Solo 7C (za 300zł). Czy coś innego w wyższej kwocie jest wartego uwagi?

 

Kolumny czy też głośniki chciałbym podpiąć pod FX-AUDIO FX01 -> a, DAC'a pod wzmacniacz (S.M.S.L Sap II). Takie połączenie jest możliwe?

 

 

 

Pokój 6x4m

 

 

 

 

Proszę o pomoc, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, music hunter napisał:

Moim zdaniem porządne stereo i tak jest lepsze od badziewnego 5.1 ;) . W pierwszym przypadku można cieszyć się ścieżką dźwiękową w filmach, a w drugim tylko z efektów.

 

Czyli uważasz, że nie warto dopłacać do Logitechów? Dodam, że będę również używał ich podczas grania na XO. 

Na pewno dużo będę też słuchać muzyki, a w sumie do niej to 5.1 mi się totalnie nie przyda. 

A może masz jakąś inną propozycję w moim budżecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z nowych zostają tylko microlaby lub edifiery... Używanych tak nie śledzę, poza paroma rzadkimi kolumnami, wiec tylko w tej chwili widzę na allegro.
 https://allegro.pl/oferta/telefunken-tl-500-swietne-monitory-seas-isophon-al-7929309786?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=queries-keeper_v2:PLfavourite_queries&utm_content=item_img

Do tego tani sprawdzony wzmacniacz z chin podłączony do zasilacza laptopowego i mieścimy się w 500 zł.
350 zł za te kolumny to chyba trochę przydużo, ale i tak będzie to lepsze od nowych.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@music hunter dzięki za info :) Ale zbyt wiele ryzykowałbym kupując je "w ciemno". Gdybym posiadał już wzmacniacz to w sumie bym się zastanowił bo nawet mi się podobają wyglądowo.

Miałbym do Ciebie prośbę. Wypisz mi kolumny,  którymi warto się zainteresować tak do 800zł, a ja już sobie poszukam używek :)
W sumie te Solo 7C i tak mam w okazyjnej cenie (315 z dostawą), więc jeśli nic do rana nie znajdę to pewnie je wezmę - tragedi chyba nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po listę modeli używanych to nie do mnie, bo ja jestem tylko amatorem głośników z systemem MFB, który zaczyna szukać ich odpowiednika z lepszymi wysokimi. Takim modelem jest Sony SA-H7900, który z kolei ma drobne braki w średnicy, a na allegro jest w zawyżonej cenie. Ja swoje kupiłem po kombinacjach z odbiorem za 250 zł, a dostanę je dopiero w czerwcu. https://allegro.pl/oferta/sony-sa-h7900-aktywne-elektrostaty-7883780278

Tutaj masz temat gdzie jest sporo głośników wymienionych, wszystkie posty Oskara możesz od razu przejrzeć, a od 2 strony budżet się obniżył do twojego pułapu.

 

Edytowane przez music hunter
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych TFK bym nie brał. Gdyby to była 17'tka to można by pomyśleć ale ta 20'tka to jest lepsza do konstrukcji 3 drożnej, a po 2 ta obudowa jest za mała na ten głośnik. Tak kiedyś robili kolumny. Dodatkowo mogą być braki w średnicy w tych kolumnach (właśnie przez zastosowanie głośnika który ze średnicą może sobie nie poradzić). Masz pokój 24m2 i tutaj trzeba już jakiś w miarę wielkich grzmotów typu kolumny na np. 20-25cm wooferze i jakiejś większej litrażowo obudowie. Wtedy to może fajnie zagrać. Nie ważne czy edifery czy microlaby albo nawet te tfk. Do takiego pokoju te małe kolumny będą za małe. Musisz szukać jakiś kolumn podłogowych albo duużych monitorów/kolumn podstawkowych (dzisiaj to zaczęto zamiennie używać).

Z takim budżetem nie poszalejesz ogólnie.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar2905 zdaję sobie z tego sprawę, ale póki co nie chcę przesadzać z budżetem. Powiedzmy, że te Solo 7C są na okres przejściowy - zawsze lepsze to niż dźwięk z projektora.

Później będzie wszystko przeniesione do trochę mniejszego pokoju 3x6 więc pewnie 7C sprzedam, a coś innego będę poszukiwać. W budżecie do 500 warto czegoś innego szukać czy wziać 7C za 315 (z wysyłką) co jest chyba b.dobrą ceną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak na okres przejściowy to weź te microlaby. Cena chyba jest ok (nie znam się na tym ale z tego co mi się wydaje to chyba dobra 😛 ). Sprzedasz je potem najwyżej za tyle samo i po temacie będzie. W takim 18m2 pokoju można już pomyśleć o jakiś kolumnach na np. 16cm wooferze. Będą sporo mniejsze. Ewentualnie za 500zl możesz już kupić jakieś w miarę normalne używane kolumny z myślą o pokoju 18m2. Nie będzie to nic świetnego ale będzie grać lepiej niż microlaby ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz kupował docelowe kolumny to warto wydać więcej. Nie wiem jakie będziesz chciał drogie kolumny, ale za 200zł to ciężko będzie znaleźć w ogóle coś zdatnego do użytku...no chyba że pójdziemy w jakieś sprzęty niecodzienne. Za 300-400zł da się już coś sensownego kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lollipop3 napisał:

Hmmmm... Tak myślę i może zerknij na nowe budżetowe kolumny polskiej firmy stx https://stx.pl/category/kolumny-stereo. Ja bym szedł w tę stronę 😉

Słabo Ci wychodzi ta kryptoreklama ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić czy głośnik wysokotonowy działa?

 

edit:

musi działać :D myślałem, że powinny być również odczuwalne na nim jakieś wibracje

 

 

Jeśli chodzi o same Solo 7C jestem nawet zadowolony, dośc przjemnie grają po fx audio fx01

 

@Oskar2905 w takim razie za jakim wzmakiem rozglądać się do 300?

Edytowane przez ilov3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie kolumny kupisz. Nie wiem czemu ludzie zawsze odwrotnie się za to zabierają...(naprawdę jestem ciekawy :P , jakbyś mógł to wytłumacz). Kolumny dadzą Ci największą zmianę w brzmieniu całego toru. Od nich się zaczyna i wydaje się na nie najwięcej. Wzmacniacz dobiera się potem do nich. IMO tak najlepiej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę :) 

W moim przypadku chciałbym wpierw kupić wzmacniacz gdyż gdybym kupił kolumny (a pewno byłyby używane) nie miałbym jak sprawdzić czy działają. I tylko z tego to wynika.

 

 

Kabel: KLOTZ OFC LY225S 2x2,5mm będzie ok do połączenia głośników?

A kabel RCA -> Jack od Ventiona brać czy coś innego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ale rzadko kiedy jeśli głośnik się wychyla normalnie i cewka nie obciera jest niesprawny. Zresztą...na twoim miejscu nie kupowałbym kolumn bez ich wcześniejszego sprawdzenia,a w takim wypadku po prostu sprzedający umożliwi sprawdzenie najpewniej. Nie wiem jak to ludzie robią ale niektórzy co nie kupią to niesprawne jest więc lepiej sprawdzić przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności