Skocz do zawartości

Stacjonarny DAC/AMP do 2200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję sprzętu w cenie około 2200zł, obecnie działam na Xduoo xd-05 z Burson V5i (i inne), słuchawki ATH m40x, AKG K551, CAL! (odgrzebane :)). Co mi przeszkadza w obecnym zestawie? Problemem jest głównie góra, która przy niektórych utworach potrafi zmęczyć. Ogólnie wiadomo sprzęt się osłuchał i fajnie by przeskoczyć na coś "lepszego" i co na przyszłość pociągnęłoby lepsze słuchawki (planary). Ogólnie rozglądałem się za wszelkiego rodzaju chi-fi, których teraz nie brakuje (massdrop) itp. Słuchałem Questyle cma400i (ma ten sam układ co xduoo xd-05 i grało lepiej, ale "podobnie"), Aune X1S i X7S (ostra góra jak dla mnie, no i martwi mnie impedancja 10 Ohm), Aune S6 (wydawał mi się bardzo równy, spokojny, ale krótko go słuchałem to może źle oceniam). 

Sprzęty które przykuły moją uwagę ze względu na ich popularność w sieci:

Audio-gd NFB-11.38 (wersja z lepszym sabre),

Audio-gd R2R-11 (ponoć przyjemniejszy dźwięk - choć odchodzący od neutralności)

Topping D50 (jest czasem na massdrop),

Topping DX7s (jest czasem na massdrop, impedancja 10 ohms :(),

JDS Labs Atom (niestety nie da się u nas kupić),

JDS Labs El DAC (niestety nie da się u nas kupić),

JDS Labs O2 ODAC Combo (jest czasem na massdrop),

Emotiva BasX A-100 - jako wzmacniacz do jakiegoś DAC'a,

może coś z SMSL'a - zbalansowane?

Ogólnie ciężko jest coś wybrać bez odsłuchania sprzętu. W moim wyborze sugeruję się opiniami z Z Review i DMS co sprawia, że trudno właśnie taki sprzęt u nas dostać. Ich problemem jest to że wszystkim się zachwycają, co daje trochę do myślenia, jak się odsłucha co sprawdzali. 

Zasadniczo nastawiłem się na Audio-gd, ale humor popsuły mi pomiary ich sprzętu na audiosciencereview, gdzie zmieszali je z błotem. Z jednej strony ludzie się zachwycają, z drugiej sprzęt według innych to badziew bo ma kiepskie wykresiki. 

Co do przyszłych słuchawek to obstawiam HD650 (HD6xx) albo HD600 (słuchałem i bardzo mi się podobają), Monoprice Monolith M1060 albo HE-400i (He-4xx) nie słuchałem ich, ale liczę na coś przyjemnego.

Jestem bardzo ciekawy waszych opinii i porad co do wyboru, bo ja już nie mam siły czytać w necie i oglądać review.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem  moje Fostexy niemiłosiernie atakowały górą. Z Burson V6 Classic jest miło , łagodnie , lampowo :) może wystarczy wymiana opków wpierw . Jak nie, mnie urzekł Burson Playmate właśnie z Burson V6 Classic :) Okiełznał fostexy th900 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Burson wygląda bardzo fajnie pod każdym względem jak dla mnie. Niestety to już 3tyś :(, ciekawy jestem Aune s6 pro (choć cena mogła by być niższa :)), ale gorzej z odsłuchem, chyba że wie ktoś gdzie można go posłuchać w wawie. 

Może się ktoś wypowiedzieć o Audio-gd, czy rzeczywiście wskazywane pomiary tak mocno wpływają na SQ? Czy też można olać wykresy? Toppingi ponoc maja super pomiary, ale jak brzmią to już trudniej ocenić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten xduoo tak gra na wyjściu sluchawkowym i i widze ze nawet bursony nie do konca zmieniaja.  wiem bo sam mialem dlugo xd05 i malo uzywalem bo np gora w dt990 brzmiala mocno cyfrowo.  hd600 brzmialy mocno zimnawo. 

 

Przy xduoo. x1s to oaza gladkiego i dociazonego dzwieku. 

 

Ifi nano black gra z lekka hdodatkowa warstwa basu i kapke ciemnawo ciemnawo na calosci ale górę bardziej blyszczaca od x1s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audiomagic słuchałem S6 i trochę się zawiodłem jego „równością” jakby to dziwnie nie brzmiało :) jakby trochę efekt kocyka choć pewnie to wina słuchawek które posiadam. S6 pro nie mieli może warto poczekać i posłuchać. Co do x1s jakoś mi nie podszedł, wydawał mi się dość jasny i zachaczał czasem o ostrość szczególnie z Fostex t60rp, które na nim testowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to świetny pomysł :) wtedy przydałoby się porównać S6 Pro z bursonem w wersji classic. Teraz czekam na odsłuch Audio-gd 11.38 i R2R 11, jak nic mi z tego nie podpasuje to się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2019 o 13:44, luk1111 napisał:

W sumie to świetny pomysł :) wtedy przydałoby się porównać S6 Pro z bursonem w wersji classic. Teraz czekam na odsłuch Audio-gd 11.38 i R2R 11, jak nic mi z tego nie podpasuje to się odezwę.

Daj znać jak posłuchasz Bursona :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności