Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Noble Audio Django Recenzja - Szlachetny z natury


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ostatnio okazję ich posłuchać i generalnie zgadzam się ze wszystkim, co napisane w recenzji, ale z jedną uwagą - fabryczny kabel je wyraźnie zamula i na dobrej hybrydzie lub srebrze mocno się "otwierają". Z ZX300 dla mnie było za dużo tej dobroci, za dużo tego ciepła i przyjemności, za mało powietrza i swobody. Mam też problem z ceną - 4500zł to IMO za dużo za ten dźwięk - w tej samej cenie są Adromedy, które oczywicie grają zupełnie inaczej, ale też moim zdaniem wyraźnie bardziej klasowo. 

 

Acz problem cen w audio to naturalnie dużo szerszy temat.

 

Aha - mimo rozmiaru są bardzo wygodne. Duża tulejka, ale jakoś łatwo wchodzą w ucho i tam zostają, bardzo lekkie. Kompletne przeciwieństwo Solarisów, których się nie da używać.

 

Słuchałem też chwilę Khanów i to już było doznanie z zupełnie innej ligi. Namacalność dźwięków, szybkość, scena, tony powietrza - najlepsze IEMy, jakie słyszałem i bardzo ciekaw jestem, jak wypadają na tle KSE1200. Takich 64audio Trio, mimo że mi się BARDZO podobały (za przegenialną muzykalność), chyba bym nie kupił, bo jednak cena, jak się człowiek chwilę zastanowi - kosmiczna i otrzeźwiająca. Khany jeszcze droższe, ale oddałbym za nie nerkę. Chce ktoś nerkę?

 

Edytowane przez Seler666
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na oko to Noble ergonomicznie są podobne do 64 audio - wielkie, grubasy, ale obłe, moszczą się u uchu, choć wystają, a tulejka pod dobrym kątem i nie za gruba wchodzi wygodnie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede musial chyba skombinowac andromedy kiedys na dluzej bo sluchalem ich dawno w sklepie i mnie wtedy jakos nie wyrwaly z kapci. Nie zeby je besztac bo sa naprawde zacne ale fenomen ich popularnosci jest dla mnie zagadka. Zgodze sie ze andromedy sa napewno bardziej efektowne ale ze bardziej klasowe to juz niezabardzo. Ja osobiscie odebralem je na odsluchu jako troche niedojrzale.

 

Co do cen no to kurcze ciezko wypatrywac dobrego stosunku ceny do jakosci powyzej 1000-1500zl. Z drugiej strony te najlepsze i spedzajace sen z powiek nigdy niechca sie w tym pulapie zmiescic ;)

 

Co do Khanow to jak dobrze rozegram karty to moze sie uda je porownac z moimi Shurami KSE1200 ;)

 

@mykupyku niewiem jak wyzsze modele ale Django sa o wiele lzejsze niz 64 audio tia fourte i u18t i w zasadzie wystaja luzno z ucha a 64audio trzeba jednak upchnac w calosci.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie subiektywnie też andromedy > Django.

 

Zgadzam się również z tym, że Khany urywają dupe. Shury KSE i Khany to najlepsze doki jakich słuchałem.

 

@Spawn ogarnij sobie andromedy, ja je uwielbiam.

Edytowane przez rev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Noble Audio Katana mają podobną sygnaturę do Andromed, różnica jest tutaj w górnym basie i dolnej średnicy tam gdzie Andromedy mają dołek, to w Katanach jest lekkie podbicie i zagęszczenie, ale jeśli chodzi o SQ, fakturę dźwięku, kontrolę to Katany tu są dużo lepsze. A Khany w stosunku do Katan mają równiejszy balans tonalny, owiele lepszą fakturę na basie, gdyż armatura nie jest dobra w oddawaniu barwy instrumentów takich jak bębny, brzmi to cyfrowo, przetwornik dynamiczny lepiej oddaje barwę naturalną. Wysokich tonów w Khanach jest więcej i są lepszej jakości oraz mają pazura tego mi brakuje w Katanach, Andromedach czy w Shurach KSE ( to nie jest te wysokie w elektrostatach, do których Stax mnie przyzwyczaił). Natomiast Andromedy dla mnie subiektywnie mają najlepszą średnicę, a przedewszystkim wokale żeńskie, brzmią bardzo angażująco i naturalnie.

Dla mnie Django mają zadużo basu i jest on zbyt miękki. Ale jeśli ktoś lubi brzmienie takie właśnie jak @Spawn napisał to będą to dobre słuchawki dla niego. A jeśli chcemy trochę lepszą jakość dźwięku i bardziej przesunięty akcent ze średniego basu na niski bas i więcej wysokich tonów to wtedy Kaiser Encore.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tawek33 napisał:

https://crinacle.com/ranking-list/

Lista 

Nobel Audio Khan ocena A+ 

Kse 1500 ocena S 

Mdr ex1000 ocena  S-

Także Khan niżej od ex1000

 

 

ten ekspert znany jest z tego, że jest znany. a jego lista z tego, że fajna, ale czy profesjonalna? dla mnie to on ma bardziej poglądy niż słuch.

 

jak ostatnio "porządkował" listę to Vega z A na B, a Atlas z B na A, a Solaris pojawia się na A+, choć twierdził wcześniej, że grają na C, aż biedni headfrajerzy się zaczęli zastanawiać czy dobrze zrobili sprzedając Andromedy i kupując Solarisy. 

 

ex1000 to super słuchawki, zwłaszcza ze sprzętem sony, i do tego w dobrej cenie. ale do Khan im brakuje, no może brzydotą tylko mogą się z nimi równać.

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak bardzo ale to bardzo cenię EX1000 i u mnie też byłyby wysoko (zwłaszcza z grajkami Sony, bo z takim Mojo to one grają po prostu źle - nie mam pojęcia dlaczego), to jednak 64uadio Trio, U18 czy nawet Andro, to granie półkę wyżej. To granie może się nie podobać, ale klasę docenić trzeba.

 

Noty Khana nie rozumiem zupełnie, ale ja się nie znam. Że niby ten sam poziom co Solaris? LOL.

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności