Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wokółuszne BT - okolice 1000zł


Samin

Pytanie

Hej,

 

Temat jakich wiele ale jednak spróbuję prosić o pomoc.

 

Szukam wokółusznych słuchawek bluetooth z których będę korzystać w domowym biurze.

 

Będzie to zakup na firmę więc musem jest żeby były to słuchawki nowe z polskiego sklepu z FV23

 

Jako że będę w nich dość często uczestniczył w spotkaniach to fajnie by było żeby był conajmniej niezły mikrofon (fajnie jakby za dużo nie zbierał z otoczenia).

 

ANC jest mi w zasadzie zbędne - domyślam się że w tym przedziale raczej na pewno będzie więc zależało by mi żeby ANC było możliwe do całkowitego wyłączenia.

 

Jeśli chodzi o dźwięk to najbardziej lubię jak jest muzykalnie - chyba najlepiej by to oddać porównaniem do B&W P7Wireless - jeśli coś będzie grało w miare podobnie to będzie fajnie. (niestety bardzo skiepściłem sprzedając swoje p7w jakiś czas temu - teraz ich już nie produkują a wpisały by się w wymagania praktycznie perfekcyjnie)

 

Fajnie by było gdyby konstrukcja pałąka była solidna, najlepiej oparta na metalu bo jakoś nie ufam plastikowym słuchawkom (kilka mi pękło w okolicach regulacji i teraz zwracam uwagę na ten element).

 

Nie mam w tym momencie faworytów, patrzyłem w kierunku takich słuchawek jak:

- Sony WH-H900N

- Sennheiser Momentum M2 AEBT

- Plantronic Backbeat 2 Pro

- Sennheiser PXC550

- B&O H4

- Panasonic rp-hd605n

 

Jestem skłonny wydać okolice 1000zł, budżet może być trochę plastycznie rozciągnięty jeśli będą argumenty za czymś droższym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Proponuję wziąć pod uwagę też sony wh-1000XM2 , sam mam i polecam system NC bardzo wydajny.  Mikrofon bardzo dobry i selektywny , nie ma problemu nawet podczas rozmów w terenie. Co do brzmienia fajne funowe granie . Jak się uda znaleźć grajka z LDAC to bajka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze w ubiegłym tygodniu QC 35 II kosztowały na Amazon.de 1050 PLN

Dzisiaj już 1200 PLN, ale warto tam zaglądać. 

 

Soniaki nie mogą być sprawowane równocześnie z kilkoma urządzeniami, a Bose owszem mogą.

Jeżeli ktoś słucha "zamiennie" na DAP,ie, telefonie, tablecie i/lub notebook'u, to "wada" Sonikaów jest mocno upierdliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wypowiem się odnośnie WH-H900N, które ostatnio testowałem.

Wykonanie:

- w tym temacie nie mam nic do zarzucenia, mimo że to głównie plastik. Wyglądają bardzo fajnie i są porządnie wykonane.

Obsługa:

- pierwsza klasa. Parowanie błyskawiczne z V30. Obsługa gestami świetna rzecz i działa rewelacyjnie.

Wygoda:

- no tu według mnie jest średnio. Niby pałąk mięciutki ale już po paru minutach czułem ucisk na czubku głowy. Pady niby miękkie i pojemne ale szybko zaczynałem odczuwać grzanie.

Dźwięk:

- Jeżeli P7W są podobne do Aune E1, jak wszyscy piszą, to Soniacze mogą nie być dla ciebie.

  Takie trochę ocieplone granie SONY ale jednak idą w kierunku równości. Niestety dwa aspekty mi nie podeszły - bas niby jest i to nie jakoś przesadzony ale nie wybrzmiewa tak jakbym chciał, nie ma odpowiedniego zejścia. Środek i góra wydawały mi się trochę oddalone i nosowe.

 

  A, jeszcze jedna kwestia - przy wyłączonej muzyce słychać delikatny szum.

 

  Ogólnie fajne słuchawki ale tylko jeżeli nie masz wygórowanych wymagań w kwestii dźwięku. W porównaniu do Listenów które posiadam(zwykła wersja, nie Wireless), Soniacze wypadają średnio, nawet mimo tego że Listeny mają braki w mid basie i gdzieś tam w średnicy.

 

Momentumy 2 byłyby chyba lepsze od Sony pod względem dźwięku, oczywiście zakładając że wersja Wireless gra tak jak wersja na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mihu83

Dzięki za opis Soniaczów, wychodzi na to że faktycznie nie będą dla mnie z tego co piszesz.

 

@marek_m

1. nie mam NIP eu więc amazon.de chyba odpada w kwestii zakupu na firmę.

2. z tego co wiem to BOSE jakiekolwiek są cenione głównie za NC, za jakość dźwięku raczej mniej. Tak jak zaznaczyłem w pierwszym poście NC jest mi zbędne, więc na pewno nie będę do tego dopłacać

 

@conrad1975

 

14 godzin temu, conrad1975 napisał:

Proponuję wziąć pod uwagę też sony wh-1000XM2 , sam mam i polecam system NC bardzo wydajny.  Mikrofon bardzo dobry i selektywny , nie ma problemu nawet podczas rozmów w terenie

 

tak jak pisałem system NC mnie kompletnie nie interesuje, a wydaje mi się że w stosunku do WH-H900N dopłaca się głównie do nowocześniejszego NC właśnie. Te przekraczają budżet i nie jestem raczej skłonny dopłacać do tego modelu.

 

 

 

Pytanie ogólnie dodatkowe: czy ktoś posiada Audeze Mobius? sporo do dopłaty ale powiem szczerze że wydają mi się atrakcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj testowałem "head to head" QC35 II i 1000 MX3. Ulubione utwory z Tidal HiFi.

IMHO, w świecie rzeczywistym różnice w brzmieniu są dużo mniejsze, niż sugerują to "znafcy" tematu :) 

 

Jeżeli natomiast ANC jest zbędne, to omijałbym szerokim łukiem wszystkie konstrukcje które to oferują:

  • po co płacić za ficzer, którego nie potrzebujemy;
  • ANC degraduje dźwięk w większym lub mniejszym stopniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, marek_m napisał:

Wczoraj testowałem "head to head" QC35 II i 1000 MX3. Ulubione utwory z Tidal HiFi.

IMHO, w świecie rzeczywistym różnice w brzmieniu są dużo mniejsze, niż sugerują to "znafcy" tematu :) 

 

Jeżeli natomiast ANC jest zbędne, to omijałbym szerokim łukiem wszystkie konstrukcje które to oferują:

  • po co płacić za ficzer, którego nie potrzebujemy;
  • ANC degraduje dźwięk w większym lub mniejszym stopniu.

 

Zgadzam się, tylko mało słuchawek w tym budżecie w wersji bezprzewodowej jest w ogóle dostępna bez ANC. Dlatego niech już będzie tylko z możliwością pełnego wyłączenia.

Bo tak naprawdę co bez ANC można polecić? 

 

 

20 minut temu, Markonelli napisał:

@Samin a nie rozważałeś ATH-DSR7BT?

 

Dzisiaj: http://www.ibood.com/pl/pl/product-specs/47716/186325/suchawki-audio-technica.html

 

i mieścisz się w budżecie, a grają zacnie...

 

Właśnie mocno się zastanawiam, ale nie mam wielkiego zaufania do Ibooda :/ ostatnia przesyłka przyszła ni z NL - czy oni oferują polską FVAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Samin napisał:

 

 

 

Właśnie mocno się zastanawiam, ale nie mam wielkiego zaufania do Ibooda :/ ostatnia przesyłka przyszła ni z NL - czy oni oferują polską FVAT?

 

Nie wiem, ale zapytam jutro kolegi.........zamawiał ostatnio jakś elektronikę stacjonarną z ibooda - wysyłkę miał z magazynu w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, marek_m napisał:

Wczoraj testowałem "head to head" QC35 II i 1000 MX3. Ulubione utwory z Tidal HiFi.

IMHO, w świecie rzeczywistym różnice w brzmieniu są dużo mniejsze, niż sugerują to "znafcy" tematu :) 

 

Jeżeli natomiast ANC jest zbędne, to omijałbym szerokim łukiem wszystkie konstrukcje które to oferują:

  • po co płacić za ficzer, którego nie potrzebujemy;
  • ANC degraduje dźwięk w większym lub mniejszym stopniu.

 

 

Tak z ciekawości które słuchawki wygrały ?  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, conrad1975 napisał:

Tak z ciekawości które słuchawki wygrały ? :)

 

Jeżeli to jest pytanie do mnie, to QC 35.

 

Przy czym decydującym jest fakt, że Soniaki mogą być sparowane tylko z jednym urządzeniem, natomiast Bose równocześnie w wieloma.

 

Dla jest dla mnie ważne, albowiem mój "typowy scenariusz podróżny" jest następujący:

  • Na lotnisku - źródłem jest iPhone
  • W samolocie (praca) - wyciągam notebooka i pracuję - źródłem jest notebook (szkoda baterii w iPhonie).
  • W samolocie (rozrywka) - jak się zmęczę pracą (dość szybko), oglądam film / koncert - źródłem jest iPad.
  • W drodze do hotelu / pracy - znowu iPhone :)

Zależy mi aby moje słuchawki nie wymagały parowania, zawsze kiedy zmieniam źródło. Na razie tego problemu nie mam, ponieważ używam QC 25. Wtykam i słucham :)

 

Cierpliwie czekam natomiast na nowy model Bose (z szybkim ładowanie przez USB-C) oraz promocje Black Friday :D  

  

 

  •  
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak przy okazji, porównywałem ostatnio qc35 II z Sony 1000 X3.

Po Bose nie było co zbierać. 

Te Soniacze to już bardzo porządne słuchawki. Strojenie bardzo "mainstream", ale nic w nich nie przeszkadza, a to już duży sukces. No, może oprócz tego że są słuchawkami zamkniętymi nausznymi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Markonelli napisał:

@Samin, kolega dostał polską fakturę VAT z ibooda (tak jak mówiłem sprzęt był wysłany z Poznania i był to odtwarzacz strumieniowy Definitive Technology)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dzięki za info, poczytałem trochę stronę iBooda i wychodzi że trzeba założyć jakieś konto biznes osobne do konta prywatnego żeby była faktura.

Można popatrzeć czy coś ciekawego się tam pojawi, widziałem jakiś czas temu Definitive Technology Symphony 1 w naprawde niezłej cenie, to może i coś innego ciekawego się pojawi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Samin napisał:

 

Dzięki za info, poczytałem trochę stronę iBooda i wychodzi że trzeba założyć jakieś konto biznes osobne do konta prywatnego żeby była faktura.

Można popatrzeć czy coś ciekawego się tam pojawi, widziałem jakiś czas temu Definitive Technology Symphony 1 w naprawde niezłej cenie, to może i coś innego ciekawego się pojawi

 

hehe.....kolega się czai na te Definitive od prawie roku.....owszem były w marcu 2018 za około 700zł i od tamtej pory cisza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na amazon.com DTS 1 są za 205,99 $ z opłatami i przesyłką do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuszna uwaga. Z drugiej strony jak ma być lekko, musi być plastic fantastic :D 

B&W PX mają sporo metalu i wszyscy (recenzenci) zgodnie twierdzą, że są za ciężkie, a co za tym idzie męczące.

 

Zamówiłem RP-HD605N przez net (849 PLN). Jeżeli jakość dźwięku i skuteczność ANC będą ok, to je zatrzymam, w przeciwnym razie odeślę i będę ciułać dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może faktycznie najlepszym sposobem będzie zamówić 3 interesujące pary słuchawek w sklepie który oferuje długi zwrot (mediamarkt chyba w klubie daje aż 45 dni) i zdecydować się na jedne z nich na bazie codziennego użytkowania...

W każdym razie nie wiem czy px są cięższe od p7w ale w przypadku tych drugich komfort był super dla mnie pomimo budowy metalowej.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic nie przeszkadza kupić 3 w mediamarkcie i zwrócić wszystkie a potem kupić te które się podobały w sklepie z lepszą ceną :)

Jakkolwiek cebulactwem by to nie było ;)

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności