Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC+AMP do Nightowl za ok 1000zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam DAC+AMP do Nightowl za ok 1000zl

Wzmak bedzie chodził tylko podlaczony do pc, wiec nie musi byc kieszonkowy.

Zalezy mi aby słuchawki graly cieplo i aby dodac sporo wiecej basu bo średnie i wysokie są dla mnie 10/10.

Obecnie sluchawki jeszcze są nie wygrzane, podlaczone do karty xonar dx i graja jakby im brakowalo mocy + bardzo malo niskich tonow.

 

Oczywiscie wzmak za ta cene moze byc uzywany lub nowy, jednak napewno przed zakupem chcialbym go wypozyczyc ze sklepu zeby sprawdzic czy to napewo to :)

 

 Z góry dzieki za wszystkie podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj najpierw NO z DFR, on był strojony specjalnie przez AQ pod te słuchawki. U mnie gra z Nighthawk Carbon i jest ciepło. Tu jest recenzja DFR i Nightowl: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audioquest-nightowl-dragonfly-red-perch/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem już tą recenzje. DFR zamowie na testy napewno żeby sprawdzic jak to gra. Chociaż wolałbym cos wiekszego bo w mojej obudowie bedzie podlaczony do usb z przodu i łątwo go bedzie wyrwać. Może zadam pytanie inaczej, czy jest sposob aby te sluchawki zagrały niskimi tonami jak w custom one pro a jednoczesnie zeby średnica i wysokie zostaly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, emte89 napisał:

Czytalem już tą recenzje. DFR zamowie na testy napewno żeby sprawdzic jak to gra. Chociaż wolałbym cos wiekszego bo w mojej obudowie bedzie podlaczony do usb z przodu i łątwo go bedzie wyrwać. Może zadam pytanie inaczej, czy jest sposob aby te sluchawki zagrały niskimi tonami jak w custom one pro a jednoczesnie zeby średnica i wysokie zostaly?

 

Nigdy z Owli nie wyciągniesz basu z Customów One Pro. Potrzebowałbyś zupełnie inne słuchawki.

Owle mają swój charakter. Z Redem grają super, ale to nie będzie basowe granie. Raczej rozjaśni je troche nie niszcząć plastyki. Black Ci je trochę ociepli co moim zdaniem tym słuchawką na dobre nie wyjdzie.

 

Edytowane przez core3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, emte89 napisał:

Czyli zamowie Reda, blacka, i aune t1 i cos wybiore. Jak niewiele się poprawi to chyba nie sa to sluchawki dla mnie.

Czytalem tez o aune x1s ale jedni bardzo polecaja do NH a inni bardzo odradzają

Masz możliwość założenia padów z mikrozamszem w środku? Powinny być bardziej w twoim stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja proponuję Fiio E12a, który dzięki przełącznikowi podbicia basu, świetnie mi się sprawdził z K551, które jak wiadomo bas mają bardzo oszczędny.

Przy czym warto dodać, iż wspomniane podbicie basu, nie wpływa negatywnie na jakość dźwięku, jak to często bywa z tego typu equalizacją. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ifi ican nano też ma podbicie basu + czarodziejski pstryczek 3D który dodaje przestrzeni :) do tego DAC hiface m2tech .  Korzystałem z tego teamu i bas był super . Czy aby napewno słuchawki są wygrzane do końca ? bo dla celulozy to min 100 h, a dla NO to 150h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koledze za mało basu :mellow:, więc "mojuś" polegnie na tym polu. ;)

5 godzin temu, conrad1975 napisał:

Ifi ican nano też ma podbicie basu + czarodziejski pstryczek 3D który dodaje przestrzeni :) 

Tak, ale to podbicie basu i 3D w ifi, lekko degraduje dźwięk, a w E12a zachowuje się tak, jak w dużym sprzęcie stacjonarnym. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koledze za mało basu :mellow:, więc "mojuś" polegnie na tym polu.
Tak, ale to podbicie basu i 3D w ifi, lekko degraduje dźwięk, a w E12a zachowuje się tak, jak w dużym sprzęcie stacjonarnym.
 

Moje doświadczenia z Fiio to analityczne granie i klaustrofobiczna scena przynajmniej w E07k dlatego holografia ifi mnie urzekła ;) co do degradacji dźwięku no to koledze zależy na dodatkowym mięsku ;) poza tym nie wiem co masz na myśli dokładnie z tą degradacją ? Efekt 3-D IMO wręcz przeciwnie rozbudowuje scenę dodaje powietrza, efekt bas większe dociążenie w sub-basie , kto co lubi :) pytanie tylko czy nie warto poczekać do pełnego wygrzania słuchawek bo sytuacja z basem może się jeszcze diametralnie zmienić ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności