Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Audio-technica msr7b vs msr7


pawel890

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z opisów w internecie wynika, że używają tego samego poprawionego przetwornika jak MSR7SE. Jeżeli faktycznie brzmią tak samo jak Special Edition, to moim zdaniem warto - lepszy głębszy bas, uszlachetniona góra, uspójniona cała charakterystyka. Sporo osób na meetach w AudioMagic słuchało moich MSR7SE i niekwestionowaną opinią było, że lepsze.

 

Tutaj ludzie wspomnieli o wszystkich trzech wersjach, potwierdzając moje przypuszczenia:

 

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kosztują niemal 2 razy tyle, więc w sumie pytanie czy warto dopłacić. Bo z opisów wynika, że zmiany są subtelne. A słuchałeś ich na kablu zbalansowanym?

> Basically from what i think the only difference in sound is that the highs are more controlled. 
>The most notable difference is that msr7se sounds warmer than the regular msr7
> hte difference between them is probably just the cosmetics and build quality.

 

Wygląda na to, że głównie dopłaca się za poprawioną konstrukcję, niższą wagę i zbalansowany kabelek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oraz za poprawiony przetwornik, który wprowadza zmiany w dźwięku, co zresztą stanowi 2/3 zacytowanego przez Ciebie tekstu.

MSR7 jak były nowe, również kosztowały w okolicach 1100zł, zatem nie jest to cena z kosmosu, zwyczajny podatek od nowości.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam panów
Jestem na etapie poszukiwania słuchawek i załapałem tu bakcyla. Chciałbym wyjaśnić pewną kwestię. Mianowicie:
ATH-MSR7
ATH-MSR7BK
ATH-MSR7NC
Rozumiem że we wszystkich trzech modelach jest ten sam przetwornik?
Natomiast
ATH-MSR7SE i ATH-MSR7B mają inny przetwornik od wyżej wymienionych, choć w obydwu modelach jest ten sam?
Jeśli przetwornik jest ten sam to czy jest jakiś powód dla którego warto dołożyć parę stów do modelu SE?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SE już nie kupisz - chyba że używkę. Nowa dostępna jest wersja MSR7b.

Nowe przetworniki i wersja zbalansowana z lepszą separacją kanałów przy podpięciu do wyjścia zbalansowanego - wg mnie najlepiej odsłuchać i zdecydować czy warte kilku stówek więcej.

Msr7 /msr7bk/msr7gm to to samo. MSR7 jest w dwóch wersjach - brązowa (gm) albo czarna (bk).

NC to Noise Cancellation - ale ja bym się w nie nie bawił.

Edytowane przez earnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
SE już nie kupisz - chyba że używkę. Nowa dostępna jest wersja MSR7b.
Nowy orzetwornik i wersja zbalansowana z lepszą separacją kanałów przy podpięciu do wyjścia zbalansowanego.
Msr7 /msr7bk/msr7gm to to samo. MSR7 jest w dwóch wersjach - brązowa (gm) albo czarna (bk).
NC to Noise Cancellation - ale ja bym się w nie nie bawił.
Znalazłem nowe SE i dlatego pytam czy warto dołożyć parę stów różnicy pomiędzy B a SE.
I jeszcze jedno wersja NC ma ten sam przetwornik co MSR7?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Znalazłem nowe SE i dlatego pytam czy warto dołożyć parę stów różnicy pomiędzy B a SE.
I jeszcze jedno wersja NC ma ten sam przetwornik co MSR7?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

SE ma lepiej wykończony pałąk - niektórzy uważają że mnie "trzeszczy" przy użytkowaniu.

SE nie ma kabla zbalansowanego - więc jeśli masz takie źródło to lepiej zaoszczędzić kilka stów i mieć dźwięk "lepszy".

Co do przetworników NC - nie wiem dla mnie wszystko co próbuje wygłuszyć otoczenie brzmi słabo (ale mam małe doświadczenie miałem bose qc25 i próbowałem sony 1000xm2 ale whmg mnie dźwiękowo są słabsze od nawet tańszych msr7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
SE ma lepiej wykończony pałąk - niektórzy uważają że mnie "trzeszczy" przy użytkowaniu.
SE nie ma kabla zbalansowanego - więc jeśli masz takie źródło to lepiej zaoszczędzić kilka stów i mieć dźwięk "lepszy".
Co do przetworników NC - nie wiem dla mnie wszystko co próbuje wygłuszyć otoczenie brzmi słabo (ale mam małe doświadczenie miałem bose qc25 i próbowałem sony 1000xm2 ale whmg mnie dźwiękowo są słabsze od nawet tańszych msr7).
Źródło zbalansowane, masz na myśli takie z wyjściem 2.5mm?
Posiadam m/i fiio m9 które łączę z ifi audio ican nano z wejściem jack 6.3mm

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, earnam napisał:

SE już nie kupisz - chyba że używkę. Nowa dostępna jest wersja MSR7b.

Nowe przetworniki i wersja zbalansowana z lepszą separacją kanałów przy podpięciu do wyjścia zbalansowanego - wg mnie najlepiej odsłuchać i zdecydować czy warte kilku stówek więcej.

Msr7 /msr7bk/msr7gm to to samo. MSR7 jest w dwóch wersjach - brązowa (gm) albo czarna (bk).

NC to Noise Cancellation - ale ja bym się w nie nie bawił.

 

Ja chyba nie wierzę w te dubtelne wróżnice w brzmieniu przetwornika, jedyne co to złącze zbalansowane, ale chyba nie miałbym do czego podłączyć, bo mam tylko Dac Aune x1s

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności