Skocz do zawartości
  • 0

Pierwsze IEMki ~500 zł


BitWolf

Pytanie

Witam serdecznie!
Odkąd tylko zacząłem swoją przygodę z Audio to nigdy nie posiadałem własnych dokanałówek.
Zawsze jakie tylko spróbowałem miały kompletnie niedopasowane do moich kanalików tipy przez co bardzo szybko wypadały przy tym mocno drażniąć wnętrze.
Ostatnio zostało mi przedstawione takie rozwiązanie jak chociażby tipy Comply, a w międzyczasie do testów udostępniono mi także VE Monki Plusy które zacząłem wręcz ubóstwiać pod względem dźwięku jak i komfortu, dlatego też mocno zacząłem rozważać odsprzedanie moich VModek na rzecz IEMek.

Oto główne wymagania i preferencje:
- Gatunki muzyki: Hardstyle, Instrumentalna (Pianino, skrzypce), OST Soundtracki (głównie z Anime)
- Główne źródło: XDuoo X3 II
- Odpinany kabel bardzo mile widziany (a jeszcze milej MMCX)
- Brzmienie: Fajnie jakby nawiązywało do tego co dają VE Plusy z trochę bardziej podbitym dołem
- Izolacja: Ile tylko można nie tracąc przy tym komfortu. Zastępują moją główną parę do słuchania na mieście i podróży.
- Cena: VMody powinny pójść za jakieś 500-600 zł, więc tyle też chciałbym na nie wydać.

W międzyczasie znalazłem bardzo tanio Tin T2 Audio za 110 zł.
Myślicie że warto zacząć od nich i potem dołożyć do czegoś lepszego?

Edytowane przez BitWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
49 minut temu, BitWolf napisał:

W międzyczasie znalazłem bardzo tanio Tin T2 Audio za 110 zł.
Myślicie że warto zacząć od nich i potem dołożyć do czegoś lepszego?

 

Nie warto, jak masz 500-600zł to tylko Aune E1. Jedyny problem to nieodpinany kabel.

Edytowane przez chico99
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, chico99 napisał:

Nie warto, jak masz 500-600zł to tylko Aune E1. Jedyny problem to nieodpinany kabel.

Tak też obstawiałem, że ta para pojawi się tu bardzo szybko :D
Niestety znam swoje doświadczenia z kablami i wiem, że nieważne jak bardzo bym o nie dbał to i tak bardzo szybko ulegną destrukcji.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, chico99 napisał:

 

Nie warto, jak masz 500-600zł to tylko Aune E1. Jedyny problem to nieodpinany kabel.

Oriolus Finschi (trochę ponad budżet), Ikko OH1 (nadal troszkę ponad budżet), Anew U1 IMO lepsze od E1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wezmę na początek T2 bo właśnie zostały mi ufundowane.
Po sprzedaży VModek pomyślę nad Moondropami.
A tak poza tym czy ktoś miał styczność z Campfire Audio Comet i mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może zamiast jednych droższych z odpinanym kablem kilka tańszych bez?

Osobiście polecam UiiSii CM5 (L), brzmieniowo jeszcze nie spotkałem lepszych "tanich chińczyków".

Jedyny problem jaki mam z nimi (za to spory), to szerokie tulejki, które słabo sprawdzają się w wąskich kanałach słuchowych i jeszcze nie udało mi się dobrać gumek nie psujących dźwięku, na których seal utrzymałby się wystarczająco długo, żeby nie poprawiać ich co chwilę będąc w ruchu. Póki co najlepsze były S-ki od KZ, ale też trochę za duże i nie wchodziły dostatecznie głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
46 minut temu, BitWolf napisał:

Wezmę na początek T2 bo właśnie zostały mi ufundowane.
Po sprzedaży VModek pomyślę nad Moondropami.
A tak poza tym czy ktoś miał styczność z Campfire Audio Comet i mógłby się wypowiedzieć?

 

Tu parę słów pisałem:

https://zolyniak.gadzetomania.pl/60262,campfire-audio-comet-test-i-recenzja

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 24.03.2019 o 20:59, BitWolf napisał:

Wezmę na początek T2 bo właśnie zostały mi ufundowane.
Po sprzedaży VModek pomyślę nad Moondropami.
A tak poza tym czy ktoś miał styczność z Campfire Audio Comet i mógłby się wypowiedzieć?

Comet fajne. Srednicowe granie. Z piankami lagodne na gorze. Fun bez analitycznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TinAudio T2, to chude, bardzo szczegółowe i sterylne brzmienie, wątpię, że Ci podejdą. Aune E1 są świetne w swojej cenie, a o kabel bym się tak nie martwił,

bo ten jest w kewlarowej izolacji i podobno bardzo wytrzymały.

 

Ps.

Nie porównuj kabli w tanich popularnych dokach, bo w większości przypadków to najgorszy shit. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, neonlight napisał:

TinAudio T2, to chude, bardzo szczegółowe i sterylne brzmienie, wątpię, że Ci podejdą. Aune E1 są świetne w swojej cenie, a o kabel bym się tak nie martwił,

bo ten jest w kewlarowej izolacji i podobno bardzo wytrzymały.

No właśnie kwestia taka że T2 bardzo mi podeszły, a z drugiej strony Aune grają fajnie ale wszystko inne w nich

wprowadza mnie w stan niekontrolowanej agresji.

Edytowane przez BitWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, BitWolf napisał:

No właśnie kwestia taka że T2 bardzo mi podeszły..

Pisałeś coś o podbitym basie, aż dziwne, że w T2 jest Ci go pod dostatkiem.. :wacko: Druga sprawa, że T2 to przeciwieństwo E1, także ten.. :D

 

Ps.

W T2 potrafią przetworniki padać od głośniejszego słuchania, jakby co. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, neonlight napisał:

Pisałeś coś o podbitym basie, aż dziwne, że w T2 jest Ci go pod dostatkiem.. :wacko: Druga sprawa, że T2 to przeciwieństwo E1, także ten.. :D 

Nie powiedziałem, że mam pod dostatkiem basu w T2 tylko, że mi brzmieniowo podeszły.
Czy T2 jest przeciwieństwiem E1... przynajmniej w moim odczuciu nie wydaje mi się.
Jedyną różnicę między nimi jaką słyszę to więcej basu w E1.
 

 

3 minuty temu, neonlight napisał:

Ps.

W T2 potrafią przetworniki padać od głośniejszego słuchania, jakby co. ;)

Spokojnie... dzięki piankom zredukowałem głośność drastycznie.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Rozumiem, że popierasz tą tezę statystykami od producenta/dystrybutorów na bazie jakieś dużej puli, tak?

Ok, masz rację, mocno generalizuję, ale zazwyczaj, jak coś takiego ma miejsce, tzn. że ten typ tak ma, to akurat z doświadczenia wiem, własnego i innych użytkowników, ostatnio Triple.fi 10, TinAudio T2 i wcześniej inne modele, i tylko z niektórymi armaturami występuje ten "problem", tak jakby nie wytrzymywały większego obciążenia - a ja lubię głośno słuchać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.04.2019 o 00:27, neonlight napisał:

Ok, masz rację, mocno generalizuję, ale zazwyczaj, jak coś takiego ma miejsce, tzn. że ten typ tak ma, to akurat z doświadczenia wiem, własnego i innych użytkowników, ostatnio Triple.fi 10, TinAudio T2 i wcześniej inne modele, i tylko z niektórymi armaturami występuje ten "problem", tak jakby nie wytrzymywały większego obciążenia - a ja lubię głośno słuchać. ;)

 

Zdradzę Ci pewien sekret - t2, tak samo jak każde inne słuchawki dokanałowe zjarasz bez problemu waląc dużym strumieniem prądu. Na samym tylko tym forum jest co najmniej kilkudziesięciu użytkowników t2 i nikt mi nie zgłosił nigdy reklamacji z tego tytułu, podobnie jak i z poza forum zatem opinia jakoby przetworniki były bardziej podatne na spalenie od innych słuchawek wprowadza nieco w błąd forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prędzej może chodzić o FADy, które są podatne na uszkodzenie przetworników przy wyższych głośnościach. Dla mnie E3000 to były za ciche słuchawki, a nie chciało mi się bawić w modyfikacje i zamykać tej konstrukcji, zresztą z niewiadomym skutkiem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@bigmaras Właśnie o to chodzi, że nie każde słuchawki są podatne na spalenie, spowodowane głośnym słuchaniem.

 

W swoim życiu miałem kilkadziesiąt par dokanałówek i w dosłownie kilku parach poszły przetworniki, a właściwie zawsze jedna strona zaczynała grać ciszej lub całkowicie przestaje, i to w bardzo krótkim czasie po zakupie.

 

Dotyczy to przede wszystkim modeli po 2000r., gdyż żadne Sony, Panasonic-i, Aiwa, z lat 90-tych, nigdy nie zakończyły żywota przez spalenie, a zawsze przez zerwanie przewodu.

 

Dla mnie jest to niedorzeczne, żeby słuchawki nie wytrzymywały wzmocnienia sprzętu przenośnego, typu telefon, discman, mp3 itp.. 

 

Także, sorry @bigmaras, ale nie wyssałem sobie tych rzeczy z palca, tylko opieram swoją teorię na osobistym doświadczeniu, jak i również innych użytkowników z podobnymi problemami. I żeby nie było, że wieszam psy na T2, bo być może natrafiłem na złą partię (amazon), cholera wie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak głośno słuchasz, że jakiekolwiek słuchawki dałeś radę spalić?! 😮 Przecież takie wyczyny (sądząc po wpisach na forum), to tylko są przy rozkręconych do oporu wzmakach stacjonarnych lub ich awariach 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, neonlight napisał:

@bigmaras Właśnie o to chodzi, że nie każde słuchawki są podatne na spalenie, spowodowane głośnym słuchaniem.

 

W swoim życiu miałem kilkadziesiąt par dokanałówek i w dosłownie kilku parach poszły przetworniki, a właściwie zawsze jedna strona zaczynała grać ciszej lub całkowicie przestaje, i to w bardzo krótkim czasie po zakupie.

 

Dotyczy to przede wszystkim modeli po 2000r., gdyż żadne Sony, Panasonic-i, Aiwa, z lat 90-tych, nigdy nie zakończyły żywota przez spalenie, a zawsze przez zerwanie przewodu.

 

Dla mnie jest to niedorzeczne, żeby słuchawki nie wytrzymywały wzmocnienia sprzętu przenośnego, typu telefon, discman, mp3 itp.. 

 

Także, sorry @bigmaras, ale nie wyssałem sobie tych rzeczy z palca, tylko opieram swoją teorię na osobistym doświadczeniu, jak i również innych użytkowników z podobnymi problemami. I żeby nie było, że wieszam psy na T2, bo być może natrafiłem na złą partię (amazon), cholera wie. ;)

 

Każdy sprzęt elektroniczny może się popsuć i sam osobiście nie raz reklamowałem różne produkty appla, samsunga czy innych marek, których używam ale nie przyszło by mi do głowy potem sugerować innym, że skoro mi się coś zepsuło to na pewno jest wada całej serii/partii. Nie rozumiem kompletnie skąd to się bierze ale wprowadzasz w błąd forumowiczów wysnuwając taką tezę nie popartą żadną analizą rynku czy nawet powszechnymi opiniami gdzie tak jak wspomniałem jest całkiem spore grono użytkowników zarówno t2 jak i t2 pro na tym forum i jakoś nikt nie zgłosił się do mnie z takim problemem.

 

Co do spalenia słuchawek to gwarantuje Ci, że wspominane przez Ciebie zarówno Sony, Panasonic czy Aiwa po podpięciu pod porządnego wzmaka wydały by z siebie wspaniały, klimatyczny swącik. Aby być szczegółowym, oczywiście mówimy o sporej mocy wyjściowej podanej na takie słuchawki i nie mówię o telefonie czy zwykłym mp3 tylko o solidnym wzmaku. Każdy przetwornik ma określoną przez producenta maksymalną moc, po której może się usmażyć.

 

Jeżeli natomiast jesteś przekonany, iż Twoje uszkodzenie nie jest wynikiem nadmiernej mocy tylko powstało w wyniku normalnego słuchania z telefonu to oznacza po prostu usterkę przetwornika, która kwalifikuje do wymiany gwarancyjnej kopułkę. U mnie bez problemu byś otrzymał nową ale jeżeli kupowałeś na amazonie to również zapewne nie było by problemu ze świadczeniem.

 

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Marku, ale wielu użytkowników uważa, że jak im się trafił wadliwy egzemplarz to wszystkie są be w myśl zasady, że jak mnie smutno to wszyscy płaczcie.I nie wytłumaczysz im że ich egzemplarz i 100 innych opisanych na 200 stronach internetowych to setna część promila całej produkcji i zgodnie z zasadami statystyki to pomijalny błąd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 8.04.2019 o 11:40, bigmaras napisał:

Nie rozumiem kompletnie skąd to się bierze ale wprowadzasz w błąd forumowiczów wysnuwając taką tezę nie popartą żadną analizą rynku czy nawet powszechnymi opiniami gdzie tak jak wspomniałem jest całkiem spore grono użytkowników zarówno t2 jak i t2 pro na tym forum i jakoś nikt nie zgłosił się do mnie z takim problemem.

Dwie pary zakupione na Amazonie i dwie wróciły z powrotem, z wadą. Tysiąca par nie zamierzam kupować, aby się przekonać, czy aby na pewno moja teza jest słuszna. Co do zadowolonych użytkowników, to może nie rozkręcają mocno głośności i stad brak zgłoszeń i ogólne zadowolenie?! 

 

Druga sprawa, nie raz się spotkałem z sytuacją, gdzie ktoś nieświadomie słuchał z pozamienianymi kanałami i uważał, że wszystko jest git, więc z tą wiarygodnością użytkowników byłbym ostrożny. ;)

 

W dniu 8.04.2019 o 11:40, bigmaras napisał:

Co do spalenia słuchawek to gwarantuje Ci, że wspominane przez Ciebie zarówno Sony, Panasonic czy Aiwa po podpięciu pod porządnego wzmaka wydały by z siebie wspaniały, klimatyczny swącik. Aby być szczegółowym, oczywiście mówimy o sporej mocy wyjściowej podanej na takie słuchawki i nie mówię o telefonie czy zwykłym mp3 tylko o solidnym wzmaku. Każdy przetwornik ma określoną przez producenta maksymalną moc, po której może się usmażyć.

Ale nigdzie nie wspomniałem, że podłączałem doki pod jakiś mocny wzmacniacz, więc nie rozumiem, dlaczego tłumaczysz mi rzeczy tak oczywiste. Powtarzam, słuchawki były podpięte pod sprzęt portable, bez dodatkowych wzmacniaczy, i grały na bardzo wysokim poziomie głośności przez kilka-kilkanaście tysięcy godzin, więc jednak z tą wytrzymałością przetworników jest różnie, skoro w dwóch sztukach T2 objaw sciszania jednej strony, ujawniał się już raptem po kilku godzinach od nowości.

 

Kończę off top, bo ta dyskusja do niczego nie prowadzi, ja wiem swoje, Ty swoje, i przy tym pozostańmy. Peace.

 

W dniu 8.04.2019 o 11:48, Jaro54 napisał:

Marku, ale wielu użytkowników uważa, że jak im się trafił wadliwy egzemplarz to wszystkie są be w myśl zasady, że jak mnie smutno to wszyscy płaczcie.I nie wytłumaczysz im że ich egzemplarz i 100 innych opisanych na 200 stronach internetowych to setna część promila całej produkcji i zgodnie z zasadami statystyki to pomijalny błąd. 

@Jaro54Myślę, że kolega @bigmaras jest na tyle dorosły, iż nie potrzebuje wsparcia osób trzecich. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, neonlight napisał:

Dwie pary zakupione na Amazonie i dwie wróciły z powrotem, z wadą. Tysiąca par nie zamierzam kupować, aby się przekonać, czy aby na pewno moja teza jest słuszna. Co do zadowolonych użytkowników, to może nie rozkręcają mocno głośności i stad brak zgłoszeń i ogólne zadowolenie?!

 

Trudno mi dać wiarę Twojej wersji wydarzeń, gdyż teraz już twierdzisz, że drugą parę kupiłeś z tą samą wadą. Powiedz proszę dlaczego zatem nie reklamowałeś pierwszej? Przecież dostał byś nowy egzemplarz 🙄

Poza tym na prawdę zżera mnie ciekawość aby powiedzieć sprawdzam - możesz wrzucić printscreena z dwóch zamówień z amazona? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najpierw jedną kupiłem i odesłałem, po czym otrzymałem w zamian drugą, nową parę i ta sama sytuacja. Nigdzie nie napisałem, że ich nie reklamowałem.

 

Jak będę przy kompie, to sprawdzę historię zamówień - choć szczerze, nie chce mi się niczego udowadniać, szkoda mi czasu na takie rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności