Skocz do zawartości
  • 0

Nowe słuchawki do 2000


Bastic

Pytanie

Witam, aktualnie posiadam Fidelio X2 + audiotrack prodigy cube. Jednak chciałbym w mojej kolekcji słuchawki o innym brzmieniu byle nie grały za "kocem" bo tego nie lubie. Słucham wszystkich rodzajów muzyki. Za miesiąc lub dwa planuje kupić także nowy DAC/AMP. Słuchawek używam tylko przy komputerze, więc nie potrzebuje niczego mobilnego, ale zależy mi bardzo na wygodzie gdyż siedze w nich 8-12h.

 

" Ostatnio słucham dużo muzyki gdzie jest combo wokal + bas (melodic house,trap czy tez dubstep),ale pewnie za miesiac bedzie jakiś rock/metal. Wracając w fidelio x2 bas mi się podoba, wokal też ujdzie, ale srodek czy też góra (sorki nie znam sie i nie jestem pewien) są tak jakby zlane w jeden szum i nic poza rozróznieniem basu i wokalu nie moge wychwycić. Podaje przyklad  tutaj od 1.20 nie da się tego słuchać. Za to tego słucha się wyśmienicie, bardzo podoba mi się bas. Pytanie pozostaje więc takie, które z wcześniej proponowanych słuchawek dałyby rade z obiema piosenkami :)"

Edytowane przez Bastic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli chodzi o wspomniane Amirony to tanio można je kupić ode mnie :) Fajne słuchawki, dobrze je wspominam, mogłyby się autorowi tematu spodobać.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też oddaję głos na Beyerdynamica i modele wcześniej wskazane. Świetny bas w tej cenie, bez kocyków na górze, mają Hifimany np. He 500. 

Edytowane przez ange7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z Aune S6 po balansie bardzo mi się Amirony podobały :) Balans sporo w nich zmienił na plus. Praktycznie każdy aspekt SQ wchodzi wtedy na wyższy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, ange7 napisał:

A jak Amiron będą za spokojne, to jeszcze spróbuj rozrywkowo grających Audeze Sine 😉

Sine rozrywkowe?! :o Przecież one są płaskie w brzmieniu, nawet bardziej od Amiron. 

 

Ps.

Z Aune T1 bym spróbował do tych Amiron.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
48 minut temu, neonlight napisał:

Sine rozrywkowe?! :o Przecież one są płaskie w brzmieniu, nawet bardziej od Amiron. 

 

Ps.

Z Aune T1 bym spróbował do tych Amiron.

No nie wiem, mój egzemplarz gra rozrywkowo, z mocnym, ale nie za niskim basem i jasną górą, którą raczej koryguję. Dla mnie, to rozrywkowa V-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu ‎23‎.‎03‎.‎2019 o 08:13, marek_m napisał:

Ciekawy post / reprymenda. Zabrakło jedynie słów "MOIM ZDANIEM, W MOJEJ OPINII." :D 

 

Moim zdaniem kolega ma 100% racje. Co do sluchawek is "Moim zdaniem" :)

Moim zdanie niektórzy uważają że jak na słuchawki nie występują sybilanty to nie są ostre. Moim zdaniem stąd może być opinia o "kocowatości" co niektóry słuchawek.

 

Apropos mojego zdania :)

 

P.

5 godzin temu, pabloj napisał:

Z Aune S6 po balansie bardzo mi się Amirony podobały :) Balans sporo w nich zmienił na plus. Praktycznie każdy aspekt SQ wchodzi wtedy na wyższy poziom.

To zobacz co S6 robi z Hawkami/Owlami rozjaśniając górną srednicę. Słuchawki stają się bardzo ostre, jednocześnie dając się słuchać :)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pawel890 Wiele zależy od przetwornika analogowo-cyfrowego jaki się posiada (czyli karty dźwiękowej, DACa) oraz od osobistych preferencji, a nawet wielkości małżowin usznych :)

Tobie pasuje, koledze nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 25.03.2019 o 18:10, pabloj napisał:

@pawel890 Wiele zależy od przetwornika analogowo-cyfrowego jaki się posiada (czyli karty dźwiękowej, DACa) oraz od osobistych preferencji, a nawet wielkości małżowin usznych :)

Tobie pasuje, koledze nie do końca.

 

Ale niech nie wprowadza innych w błąd z tym "kocykiem" xD może jego tor jest jakoś źle dobrany kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Rafacio Jak słucham swoich Staxów to wszędzie indziej jest już koc, czego innego nie posłucham, na co nie spojrze tam koce - Hifiman 560, no jest koc, oglądam TV - koc, wychodzę do ludzi, mówią do mnie wydając z siebie dźwięki - nie no kurła koc, jadę autem, wcześniej przyjemny ryk silnika - a teraz koc jak ..uj, patrzę na łóżko, .. a tam koc.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[mention=63327]Rafacio[/mention] Jak słucham swoich Staxów to wszędzie indziej jest już koc, czego innego nie posłucham, na co nie spojrze tam koce - Hifiman 560, no jest koc, oglądam TV - koc, wychodzę do ludzi, mówią do mnie wydając z siebie dźwięki - nie no kurła koc, jadę autem, wcześniej przyjemny ryk silnika - a teraz koc jak ..uj, patrzę na łóżko, .. a tam koc.
Jak słucham swoich Staxów to wszędzie indziej jest już koc
Jaki to model Stax?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@wfmsiekierka Zestaw Stax SRS-3100 czyli L300 + SRM252s, źródłem jest Aune S6, ale jeszcze wszystko przepuszczone przez ifi Itube2, a same słuchawki lekko przeze mnie zmodowane w celu dodania przestrzeni i poprawienia subbasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, pabloj napisał:

@Rafacio Jak słucham swoich Staxów to wszędzie indziej jest już koc, czego innego nie posłucham, na co nie spojrze tam koce - Hifiman 560, no jest koc, oglądam TV - koc, wychodzę do ludzi, mówią do mnie wydając z siebie dźwięki - nie no kurła koc, jadę autem, wcześniej przyjemny ryk silnika - a teraz koc jak ..uj, patrzę na łóżko, .. a tam koc.

Na T90 koca by nie było 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, pabloj napisał:

Jak słucham swoich Staxów to wszędzie indziej jest już koc, czego innego nie posłucham, na co nie spojrze tam koce - Hifiman 560, no jest koc, oglądam TV - koc, wychodzę do ludzi, mówią do mnie wydając z siebie dźwięki - nie no kurła koc, jadę autem, wcześniej przyjemny ryk silnika - a teraz koc jak ..uj, patrzę na łóżko, .. a tam koc.

 

Sklep z kocami otwórz, Staxy Ci się zwrócą.:D

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[mention=56462]wfmsiekierka[/mention] Zestaw Stax SRS-3100 czyli L300 + SRM252s, źródłem jest Aune S6, ale jeszcze wszystko przepuszczone przez ifi Itube2, a same słuchawki lekko przeze mnie zmodowane w celu dodania przestrzeni i poprawienia subbasu.
Dziękuję, znalazłem
Piszesz o źródle aune+ifi
Ja łączę fiio m9+ifi iCan nano. Można z tym coś jeszcze zrobić, jakoś wzbogacić?
Mam jeszcz jedno pytanie. Oglądałem wczoraj w sieci wzmacniacz słuchawkowy i w opisie było napisane że może on być używany jako przed wzmacniacz. Co oznacza słowo PRZED, bo skojarzyło mi się że skoro PRZED to tak jakby można było go połączyć ze wzmacniaczem,ale jakoś tego nie widzę

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@wfmen Odnośnie preampa: https://www.tophifi.pl/aktualnosci/co-to-jest-przedwzmacniacz?gclid=CjwKCAjwvuzkBRAhEiwA9E3FUl8MI9ODWndWqZAvx8-ZAaRRnrv3BjE_K7JeEGI7Uc22bls1MXaBXBoCPOYQAvD_BwE

Do czego ci ifi iCan nano w torze ze Staxami (bo mniemam, że pytasz odnoeśnie Staxów, które posiadają swój własny wzmacniacza/energizer)?

8 hours ago, ange7 said:

Na T90 koca by nie było 😉

Niestety nie słuchałem ale po wykresach widzę tam spore spadki od 1 do 5Khz, czyli przełom średnich i wysokich - trochę szkoda tego pasma.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, pabloj napisał:

 

Niestety nie słuchałem ale po wykresach widzę tam spore spadki od 1 do 5Khz, czyli przełom średnich i wysokich - trochę szkoda tego pasma.

 

Przy cichym czy średnio głośnym słuchaniu będzie się wydawało, że grają równo, bo to jest zakres, na który ucho ludzkie jest najbardziej wyczulone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności