Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Nowe słuchawki do 2000


Bastic

Pytanie

Witam, aktualnie posiadam Fidelio X2 + audiotrack prodigy cube. Jednak chciałbym w mojej kolekcji słuchawki o innym brzmieniu byle nie grały za "kocem" bo tego nie lubie. Słucham wszystkich rodzajów muzyki. Za miesiąc lub dwa planuje kupić także nowy DAC/AMP. Słuchawek używam tylko przy komputerze, więc nie potrzebuje niczego mobilnego, ale zależy mi bardzo na wygodzie gdyż siedze w nich 8-12h.

 

" Ostatnio słucham dużo muzyki gdzie jest combo wokal + bas (melodic house,trap czy tez dubstep),ale pewnie za miesiac bedzie jakiś rock/metal. Wracając w fidelio x2 bas mi się podoba, wokal też ujdzie, ale srodek czy też góra (sorki nie znam sie i nie jestem pewien) są tak jakby zlane w jeden szum i nic poza rozróznieniem basu i wokalu nie moge wychwycić. Podaje przyklad  tutaj od 1.20 nie da się tego słuchać. Za to tego słucha się wyśmienicie, bardzo podoba mi się bas. Pytanie pozostaje więc takie, które z wcześniej proponowanych słuchawek dałyby rade z obiema piosenkami :)"

Edytowane przez Bastic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hej,

 

Najwygodniejsze jakie miałem, w bardzo dobrej cenie, jedyne słuszne -> NightHawk albo NIghtOwl. Nowy DAC/AMP niech ma balans (mozna dostać Aune S6 w bardzo dobrej cenie). Oszczędzone pieniądze z budżetu na recabling i wyjście zbalansowane. To co jeszcze zostanie na dobry trunek (na 15 letni powinno starczyć). Enjoy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja odradzam nightowl, to karykatura słuchawek. Za dużo tam wszystkiego, reverb niesamowity, na dłuższą metę bardzo męczą dźwiękowo.
Wiem, że sporo osób z forum je poleca więc tylko powiem aby spróbować ale ja się na nich straszliwie zawiodłem. Na pewno nie brać w ciemno.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A co myślicie o HD 660s albo Amiron Home. 
Nie wiem jak 660 ale tydzień temu byłem w mp3store odsłuchać HD 650 bo recenzje mają bd. Krótko mówiąc rozczarowanie totalne, mówię do sprzedawcy że grają bardzo kiepsko, nie tego się spodziewałam po słuchawkach z taką opinią. Założył je na głowę i mówi bardzo kocowe. Sprawdziłem jeszcze kilka różnych modeli, ale wszystkie grały gorzej od tych z którymi przyjechałem i ostatecznie wróciłem do domu bez spodziewanych zakupów.
Tak że rady i opinie potraktuj jako pomoc do sporządzania listy słuchawek które ewentualnie chcesz zakupić, umów się w mp3store na odsłuch i coś wybierz.
PS. Wcześniej zadzwoń do sklepu i podaj listę(ja podałem 6 modeli, sprzedawcą po tygodniu mnie poinformował że mogę przyjechać)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

 tydzień temu byłem w mp3store odsłuchać HD 650 bo recenzje mają bd. Krótko mówiąc rozczarowanie totalne, mówię do sprzedawcy że grają bardzo kiepsko, nie tego się spodziewałam po słuchawkach z taką opinią. Założył je na głowę i mówi bardzo kocowe.

 

Jest jeszcze kwestia kabli i odpowiedniego źródła, toru jednym słowem. HD650 to niełatwe słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja od siebie (jako posiadacz) polecam odsłuchać Hifiman Sundara.

Też nie lubię "ocieplonego" podejścia do dźwięku i myślę, że właśnie Sundary to będzie całkiem dobra propozycja. Dźwięk "przejrzysty" i "duży" zarazem. Lekki, ale tam gdzie trzeba odpowiednio dociążony. Dobry detal, duża przestrzeń. Myślę, że w cenie do 2 tys. zł propozycja dobra na tyle, by spróbować umówić się na odsłuch w salonie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, chico99 napisał:

 

Jest jeszcze kwestia kabli i odpowiedniego źródła, toru jednym słowem. HD650 to niełatwe słuchawki.

Zgadzam się z przrdmówcą. Hd650 to trudne ale jednak wybitne słuchawki. Ważna pozostała część toru. Wzmacniacz prawie zawsze obowiązkowy. Kabelki też robią różnicę. Druga sprawa to poprzednie doświadczenia słuchacza. Kwestie przyzwyczajenia do faktury dźwięku odgrywają niemałą rolę. A napisałem to wszystko dlatego że padło stwierdzenie " totalne rozczarowanie" i ktoś mało wtajemniczony mógłby pomyśleć że to wina słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bez urazy, ale niektóre propozycje dość zabawne moim zdaniem, biorąc pod uwagę wymagania pytającego, NightHawk, HD650, K702? Serio? :D Ja bym poszukiwania zaczął od DT1990. Jeszcze lepsze są T90, ale niestety już nieprodukowane. To są słuchawki nie grające zza koca. A pod względem detaliczności, rozdzielczości to znacznie bliżej im do HD800, T1 niż do K701 czy innych HD650...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Spróbuj jakichś tańszych Hifimanów (z serii 400), mogło by ci podejść
Podałem je na liście, jednak to były jedyne których sprzedawca nie zorganizował, jestem w trakcie dalszych poszukiwań, oczywiście proponowane będą na liście

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Bez urazy, ale niektóre propozycje dość zabawne moim zdaniem, biorąc pod uwagę wymagania pytającego, NightHawk, HD650, K702? Serio?

 

Serio. Tylko nie miało to nic wspólnego z propozycją.

Jak słyszę, że NH czy HD650 to kiepskie słuchawki to dostaję bólu d..py. I te stereotypy kocyki, przymglenia ...

Jeszcze raz napiszę tor jest tak samo ważny jak słuchawki. Sporo ludzi wydaje na nie krocie, a na kable i źródło już brakuje i zaczyna się dziadowanie.

Co nie znaczy, że wspomniane nauszniki każdemu podejdą. Ale spłycanie tematu i twierdzenie, po krótkim odsłuchu, na prawdopodobnie przypadkowym torze,

że:

 

13 godzin temu, Nicodem napisał:

Ja odradzam nightowl, to karykatura słuchawek. Za dużo tam wszystkiego, reverb niesamowity, na dłuższą metę bardzo męczą dźwiękowo.

 

12 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

byłem w mp3store odsłuchać HD 650 bo recenzje mają bd. Krótko mówiąc rozczarowanie totalne, mówię do sprzedawcy że grają bardzo kiepsko, nie tego się spodziewałam po słuchawkach z taką opinią. Założył je na głowę i mówi bardzo kocowe

 

jest jakimś nieporozumieniem. ;)

Musiałem zająć stanowisko w tej kwestii. Ludzie dajcie spokój. Zdaję sobie sprawę, że to Wasze indywidualne opinie, więc napiszcie chociaż: MOIM ZDANIEM, W MOJEJ OPINII.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba jednak nie zabrakło.

44 minuty temu, chico99 napisał:

Jak słyszę, że NH czy HD650 to kiepskie słuchawki to dostaję bólu d..py. I te stereotypy kocyki, przymglenia ...

Jeszcze raz napiszę tor jest tak samo ważny jak słuchawki. Sporo ludzi wydaje na nie krocie, a na kable i źródło już brakuje i zaczyna się dziadowanie.

Co nie znaczy, że wspomniane nauszniki każdemu podejdą. Ale spłycanie tematu i twierdzenie, po krótkim odsłuchu, na prawdopodobnie przypadkowym torze,

jest jakimś nieporozumieniem. ;)

 

Nic co napisałem powyżej nie wymaga słów:

8 minut temu, marek_m napisał:

 "MOIM ZDANIEM, W MOJEJ OPINII." :D 

 

To prawdy oczywiste. Tyle w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
jest jakimś nieporozumieniem.
Musiałem zająć stanowisko w tej kwestii. Ludzie dajcie spokój. Zdaję sobie sprawę, że to Wasze indywidualne opinie, więc napiszcie chociaż: MOIM ZDANIEM, W MOJEJ OPINII.
Przecież druga część mojej wypowiedzi której już nie cytujesz wyraźnie mówi o tym że to opinie i należy samemu posłuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każdy głos w dyskusji na forum jest subiektywny. Pisanie za każdym razem : "moim zdaniem, w mojej opinii" jest zbędne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, hemi napisał:

Każdy głos w dyskusji na forum jest subiektywny....

 

.... i uprawniony, o ile nie łanie regulaminu.

 

W związku z tym pouczanie innych co mają myśleć / pisać o tym czy innym produkcie jest co najmniej nie na miejscu. Ból d...py, to żaden argument :D  

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, marek_m napisał:

 

.... i uprawniony, o ile nie łanie regulaminu.

W związku z tym pouczanie innych co mają myśleć / pisać o tym czy innym produkcie jest co najmniej nie na miejscu. Ból d...py, to żaden argument :D 

 

Godzinę temu, marek_m napisał:

Zabrakło jedynie słów "MOIM ZDANIEM, W MOJEJ OPINII." :D 

 

 

Jeszcze tylko jedno, i nie odbierzcie tego, jak i poprzedniego, jako pouczenie, czy reprymenda sic!

Wyrażając skrajne opinie, na istotne tematy, ważcie i tonujcie wypowiedzi. nic nie jest czarne lub białe.

Dobra koniec offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Bastic napisał:

Wracając do tematu... Czy Audeze LCD- 2 będą pasowały do moich wymagań ? Widze dużo używek po 2k. 

Musisz posłuchać są specyficzne, do tego w używanych to trochę loteria jaki dźwięk, bo wszystko zależy, od tego która wersja i kiedy produkowana, do tego z takich starszych jest sporo z wymienionymi driverami także jeszcze bardziej komplikuje sprawę jak grają. 

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak z basem, nie ukrywam, że też lubie jak jest dobry :) Ostatnio słucham dużo muzyki gdzie jest combo wokal + bas (melodic house,trap czy tez dubstep),ale pewnie za miesiac bedzie jakiś rock/metal. Wracając w fidelio x2 bas mi się podoba, wokal też ujdzie, ale srodek czy też góra (sorki nie znam sie i nie jestem pewien) są tak jakby zlane w jeden szum i nic poza rozróznieniem basu i wokalu nie moge wychwycić. Podaje przyklad  tutaj od 1.20 nie da się tego słuchać. Za to tego słucha się wyśmienicie, bardzo podoba mi się bas. Pytanie pozostaje więc takie, które z wcześniej proponowanych słuchawek dałyby rade z obiema piosenkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, chico99 napisał:

 

Serio. Tylko nie miało to nic wspólnego z propozycją.

Jak słyszę, że NH czy HD650 to kiepskie słuchawki to dostaję bólu d..py. I te stereotypy kocyki, przymglenia ...

Jeszcze raz napiszę tor jest tak samo ważny jak słuchawki. Sporo ludzi wydaje na nie krocie, a na kable i źródło już brakuje i zaczyna się dziadowanie.

Co nie znaczy, że wspomniane nauszniki każdemu podejdą. Ale spłycanie tematu i twierdzenie, po krótkim odsłuchu, na prawdopodobnie przypadkowym torze,

 

Ale kolega się zabrał za jakieś filozofowanie na tematy ogólne, czyli coś średnio na temat. Dla mnie sprawa prosta - pytający ma już X2, chce słuchawki grające odmiennie, bez kocyka na dźwięku, czyli grające jasno i analitycznie. Z tej perspektywy jakieś HD650 to jest bardzo kiepska propozycja. Ja proponuję coś ze stajni Beyerdynamic - DT1990, T90, ostatecznie Amirony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności