Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mini PC do Roon


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, może być po WiFi także. 

 

Jeśli, jak pisze [mention=59698]hechlok[/mention] wifi jest wycięte, to chyba zostaje tylko LAN. Dla mnie żaden problem. 

A tymczasem odpaliłem Volumio na malinie i na razie jestem pod wrażeniem jak to fajnie działa.

 

https://volumio.org

 

6c1c1dba07c4214a78228247c841ed0e.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy polecilibyście jakiś minipc jako streaming studio ? Jak to poskładać do kupy, żeby miało ręce i nogi. Chodzi mi o połączenie bezprzewodowo stacjonarki, laptopa, ew. odtwarzacza mobilnego, tak by można było odtwarzać pliki audio/video na TV, słuchawkach BT, streamować z Tidala, HDD (laptop/stacjonarny). Musi być na win10 bo chciałbym na tym postawić też serwer drukowania.. Przeglądałem oferty ale nie znalazłem nic "gotowego", a nie chce składać jakiegoś dużego blaszaka, który robi hałas i zajmuje sporo miejsca :(

 

Wypatrzyłem coś takiego:

 

1. GIGABYTE Brix i3 Win10

2. https://www.schiit.com/products/bifrost

Edytowane przez kukov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@all999 - wszystko zależy od budżetu.

 

Roon działa na zasadzie serwer (Core) i klienci. Serwerek sobie stawiasz na jednym kompie gdzieś gdzie działa 24h.

Ja mam to postawione na NUC od Intela ale spokojnie dają rade starsze barebone. Nie musisz mieć systemu - można ściągnąć obraz Roon Rock. Oparty na linuxie. Co prawda dedykowany właśnie do NUCów ale większości ludzi działa i na innych.

Minimalne wymagania (ja uruchamiałem na gorszych i było ok do momentu kiedy nie uruchamiałem dla zabawy DSP i nie wgrałem swojej biblioteki...)

Recommended Hardware

  • Intel Core i3, Ivy Bridge+
  • 4GB RAM
  • SSD boot drive
  • 1440 x 900 Resolution

Taki masz np używany tanio tutaj:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/intel-nuc-i3-d33217-60gb-ssd-8gb-ram-fanless

Pod niego podpinasz dyski potem ze swoją biblioteką po USB.

 

Ja mam wersję na i5 teraz z dużą biblioteką i działa poprawnie.

 

Sam end-point ja mam u siebie teraz na Baby Ambre od Metrum Acoustics i zdecydowanie polecam tego typu rozwązania. Wcześniej miałem Rapsberry Pi + JustoBoom Digi HAT + Ropieee na tym. Nie żebym się pchał ale ten Baby mam w dobrej cenie do sprzedania - wal na PM. Nie chcę podpaść pod zasady forum :)

 

Oczywiście można też słuchać bezpośrednio z komputera na którym jest zainstalowany Core ale to nie jest dobry pomysł od strony SQ. Te maluchy sieją mocno zakłoceniami.

 

 

 

Edytowane przez Nicodem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem

 

Dzięki. Mam Roon na PC, który niestety stoi tuż obok mojego jedynego endpointa - Kef LSX. Niestety PC szumi, więc ciche, wieczorne odsłuchy odpadają w takim układzie. Pewnie właśnie spróbuję odpalić Roon na takim Nuc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, all999 said:

@Nicodem

 

Dzięki. Mam Roon na PC, który niestety stoi tuż obok mojego jedynego endpointa - Kef LSX. Niestety PC szumi, więc ciche, wieczorne odsłuchy odpadają w takim układzie. Pewnie właśnie spróbuję odpalić Roon na takim Nuc.

 

 

 

Tak zrób - ta sztuka na allegro jest chyba pasywna więc wg mnie super. Kef LSX sam chciałem ostatnio zakupić - to do nich nie musisz brać już end pointów. 

Taki układ będzie najlepszy. i3 wystarczy jeśli nie chcesz mieć dużej bazy. Jakby co to wal na PM - podam Ci nr telefonu i możesz zawsze zadzwonić.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Tak zrób - ta sztuka na allegro jest chyba pasywna więc wg mnie super. Kef LSX sam chciałem ostatnio zakupić - to do nich nie musisz brać już end pointów. 
Taki układ będzie najlepszy. i3 wystarczy jeśli nie chcesz mieć dużej bazy. Jakby co to wal na PM - podam Ci nr telefonu i możesz zawsze zadzwonić.
 
 


No i dotarł dziś NUC z tego ogłoszenia. Instalacja poszła gładko, ale mam niezłą zagwózdkę. Świeża instalacja, odpalam aplikację Roon, łącze się z Core. Dodaję bibliotekę z dysku podpiętego do NUCa, wszystko działa. Loguję się do serwisu Qobuz, również wszystko śmiga. Do momentu aż zaloguję się do Tidala. Nagle urywa mi połączenie zarówno z Tidalem, jak i z Qobuz. Wywala brak połączenia z siecią. Oczywiście pliki nadal normalnie działają. Mam połączenie z Roon, ale Roon nie łączy się z serwerami Tidal i Qobuz. I co ciekawe, wszystko wraca do normy po wylogowaniu się z Tidala i ponownym uruchomieniu NUCa. Spiąłem całość na innym routerze, bez zmian.

A może mają dziś jakieś problemy na serwerach? System stawiałem 3 razy na czysto i reinstalowałem w ustawieniach też ze trzy razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem problemów dziś z Tidal.
Spróbuj bez konta qubuz - sam Tidal. Wpisz dane do logowania i potem zresartuj NUC.
U mnie rzadko ale czasem trzeba go zrestartować po jakichś zmianach.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem problemów dziś z Tidal.
Spróbuj bez konta qubuz - sam Tidal. Wpisz dane do logowania i potem zresartuj NUC.
U mnie rzadko ale czasem trzeba go zrestartować po jakichś zmianach.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.


Nadal to samo. Nie wczytuje zakładek, a to co się wczyta i tak nie da się odpalić. Nawet jakby był problem z samym Tidalem, to jakim cudem wywala mi Qobuza?69b19f7e61d3992231fe630ccbcb242f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak udało się wszytko skonfigurować. Prawdopodobnie system nie deautoryzował Roon Core, który działał do tej pory na stacjonarnym PC. Licencję mam na jeden. Poza tym miałem jakieś jaja z routerem Asusa, który spakowałem i przerzuciłem się ze wszystkim na Connect Box od UPC. Zaskakująco dobrze działa ten router.

 

W każdym razie drugi dzień żadnych problemów, NUC oczywiście bezgłośny, grzeje się tylko do 45 st.

 

Dzięki[mention=79668]Nicodem[/mention] za pomoc.

 

 

 

0344cd5fe3f15fdfa821bf1453c29677.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas chciałbym mieć NAS z CORE. Na stronie rekomendują QNAP TS-473-4G. Można wyrwać za 3 zł. Nie jest mało + dyski ale ja mam 4 komputery już w domu i coś takiego by było najlepszym rozwiązaniem. Żałuję, że nie sprawdziłem Auralica, który podobno działa jako magazyn i end point równocześnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

End point ale core i tak musi być.
Ja instalowałem na starym qnap i było bardzo słabo.
Jak szło coś na jedno źródło z plików to ma Tidal trzeba było czekać nawet 5 sekund. Trochę słabo. Dsp żadnych nie można było odpalić.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, chciałbym odkopać. 

 

Ciągle szukam ideału jeśli chodzi o streamowanie mojej kolekcji zgranych płyt z NAS. Obecnie mam NAS od Emby i odtwarzacz sieciowy Denon, ale aplikacja do niego ssie. APKi 3rd party streamujące po DLNA też zawsze mają jakieś problemy. Albo źle obsługują tagi, albo są duże lagi w sterowaniu, albo coś. Wiem, problemy pierwszego świata, ale szukam ideału. 

 

Wygląda na to, że z DLNA się nie uda, więc patrzam na RAAT.  Roon jest całkiem ok. Testuję 14 dni free triala i soft działa zdecydowanie lepiej od powyższych. Ale... co wybrać jako endpoint? Blue Sound Node 2i odpada, bo nie wspiera DLNA - nie chcę mimo wszystko tracić tej możliwości. Auralic Aeries Mini wyszedł z produkcji i nie wiem, czy cokolwiek innego poza firmwarem beta jest Roon Ready. Jak to wygląda z Raspberry Pi? Czy jeśli będzie w jednej sieci z Serwerem Roon, to skominikują się po Wi-Fi? Czy są jakieś gotowe składaki z Raspberry Pi + HiFi Berry + obudowa + zasilacz czy trzeba samemu składać? Łączyć Raspberry Pi po optyku do DAC czy może już po analogu wprost do wzmaka i olać obecny DAC?

 

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiFi uważam za duży plus, ale zawsze można to ograć drugim routerem. Budżet - nie wiem, powiedzmy te 2k. Bardziej zależy mi na małych rozmiarach - coś jak NUC. Dlatego zwróciłem uwagę na Aeries Mini, ale w tym roku wyszedł z produkcji i nie bardzo chcę kupować coś, co na start jest przestarzałe. Nie interesują mnie też dodatkowe bajery, z których nie skorzystam typu Spotify, super-duper DAC, itp. Mam NAS i ma to tylko i wyłącznie skomunikować się z serwerem i wysłać dalej po cyfrze, najlepiej po optyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności