Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Musical Fidelity mf100 vs Sennheiser Momentum lub "alterntywa" przenośne


marcelus

Pytanie

Witam, rozleciały się do końca moje AKG K450 i szukam następcy. Czytam i ciągle błądzę dlatego może ktoś wskażę drogę :)O budżecie napiszę za chwilę. Muzyka głównie nu-jazz, jazz, elektronika (nie rąbanka). Szukam ciepłych słuchawek, nie lubię jak bass zakłóca mi przestrzeń i górę, dlatego ze wskazaniem bardziej na przestrzeń. Oczywiście bass-u nie może być za mało - w nu-jazzie sporo basowej gitary. Po wiecznym klejeniu AKG chciałbym, żeby były w miarę solidne. Konstrukcja zamknięta/półotwarta - izolacja kompletna z otoczenia nie jest wskazana. Problem mam ze źródłem, słucham głównie z laptopa na zintegrowanej(o czym później) pliki flac lub 320 kbps plus rzadko w podróży z telefonu. Budżet 200-400 zł na nowe słuchawki (może być amazon lub nawet ali) lub 200-300 zł na słuchawki plus na dodatkową kartę do laptopa jakby była niezbędna 200-300 zł. Czy muszą być koniecznie przenośne? Nie muszą, ale często podróżuje i fajnie jak ma etui (lub można dokupić) - tutaj była największa zaleta K450. Do rzeczy:

 

1) Musical Fidelity mf100 - mój faworyt, fajny design, dźwiękowo powinno podpasować, fajna cena na amazonie z którego chętnie chciałem zamawiać. Duża impedancja, tutaj mam zagwostkę jak będzie brzmiało z laptopa. Czytałem że jednak inaczej, ale zastanawiam się czy faktycznie góra będzie mocno męcząca. A jak wtedy z bassem i przestrzenią? Ewentualnie mogę dokupić kartę jeżeli da się wyrobić w kolejnych 200-300 może być używka.

2) Sennheieser Momentum On-Ear na amazonie za 95e więc jeszcze ok, pytanie czy tutaj obejdzie się bez karty? Z dodatkową kartą nie dam rady nagiąć budżetu.

3) Somic V2 - tutaj zapewne bez karty nie da rady? Jak one się mają do MF100 jeżeli chodzi o bass i przestrzeń i ewentualnie z jaką kartą by to skomponować?

4) marshall major 2/3

5) Superluxy np 668b

 

A może jest coś na co jeszcze warto zwrócić uwagę. Wiem, że budżet nie za wielki dlatego niektóre wymogi mogę nagiąć w którąś stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przestrzeń w MF 100 jest spora. Góra zależy od źródła. A co impedancji to będziesz musiał trochę głośniej słuchać. W cenie z Amazon.de nie mają konkurencji. Marshall to dla mnie klucha. Innych nie słuchałem 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Swego czasu wybierałem senki momentum, zastanawiałem się on-ear czy over-ear. Odsłuchałem jedne i drugie.

Kupiłem i mam do dziś Over, choć na On też była jakaś promocja. Sennheiser Momentum On-Ear grają zdecydowanie słabiej.

Moim zdaniem On-Ear to śrendni wybór. Over-Ear jak już.

To słuchawki nisko ohmowe, więc, może nie na 100%, ale zagrają z integry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, marek_m napisał:

IMHO, jeżeli "On-ear" to tylko Koss Porta Pro  :) 

Mam obie wersje, tzn. na kablu i BT. Obie miodzio (w swoim przedziale cenowym)  👍

A słuchałeś MF100? wg mnie sporo lepsze MF100, po prostu inna, wyższa klasa grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

A słuchałeś MF100? wg mnie sporo lepsze MF100, po prostu inna, wyższa klasa grania

 

Nie, ale czytałem recenzje. Najbardziej entuzjastyczne na tym forum, na innych już niekoniecznie.

 

Zresztą pisząc "jeżeli On-ear to tylko KPP" miałem na uwadze również wygodę. Dla mnie słuchawki "On-ear" tak masywne jak MF100 to słabe rozwiązanie. Innymi słowy, On-ear muszą IMHO być lekkie / delikatne. W przeciwnym wypadku wybieram "Around ear" :) 

 

"Wyprzedażowa" cena MF100 jest bez dwóch zdań atrakcyjna, ale nie tego oczekiwał producent / sprzedawca. To jest wycena rynku :) 

 

Godzinę temu, Inszy napisał:

...Ogólnie nigdy z KPP się nie polubiłem - jakaś taka trochę klucha i lubią wyrywać włosy.

 

Indywidualne preferencje - z tym trudno dyskutować. 

 

Paru fanów mają, zważywszy ile lat są już na rynku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem równocześnie Momentum On-ear i Over-ear (w tej wcześniejszej wersji) i jak dla mnie przepaści pod względem dźwięku nie było, większe grały trochę lepiej z naciskiem na trochę. Za to pod względem wygody, to już była przepaść - On-ear po godzinie słuchania zamieniały się w narzędzie tortur. Normalnie jakby mi uszy przypiekały gorącym żelazem :P 

 

Kupowanie dodatkowej karty w tym budżecie to zwykła strata pieniędzy. Lepiej kupić lepsze słuchawki - a jest na rynku wiele takich, które grają dobrze z telefonu. Na Twoim miejscu rozważyłbym jeszcze dołożenie trochę pieniędzy i kupienie K550 MkII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tym budzecie mozna kupic prodigy cuba, wiec juz nie taka lipa i strata kasy, albo ktoregos dragonfly'a, obie to sensowne propozycje za jakies 300 zl. Zwlaszcza ze autor kladzie nacisk na sluchanie w domu z lapka czyli potrzebuje setupu ktory rozwinie skrzydla stacjonarnie, a nie bedzie glownie gral dobrze z dziurki w telefonie.

 

Co do sluchawek to mam obecnie momentumy wersja 2 over ear. Imo wersja on-ear ma za duzo low endu i jest taki troche "boomy', wiec dla mnie odpadają, plus niewygodne strasznie. Over 2 sa wygodne, moje maja juz chyba 2 lata. Uzywane bardzo regularnie jako główne sluchawki przenośne, wiec sie juz swoje nagniotly w plecaku itp i caly czas super stabilne, pady niezniszczone ani nic, wiec polecam. Pady ze skory z memoryfoam i nie izoluja komoletnie, wiec spelniaja wymagania. Graja spoko z telefonu tidal hifi od razu z dziurki, nie czulem potrzeby inwestowac do nich w dragonfly'a. Z laptopa graja tez w miarę ok. Testowalem je jeszcze na domowym setupie z audiogd 11.32 i cubem i zyskuja troche, ale sa imo wystarczajace z lapka i komórki. 

 

Ja moge zaproponowac jeszcze jedna opcje - cooler master MH751/752. To jest rebrand takstarow pro 82. Graja bardzo fajnie, solidnie zrobione, skladaja sie na plasko. Calkiem sensowna opcja. Duzym plusem jest wersja 752 ktora do sluchawek ma dacampa dodanego i jest to chyba jedyny dacamp w sprzecie gamingowym ktory faktycznie poprawia jakos dzwieku. Wiec za okolo 400 zl masz dobre sluchawki i dacampa ktory zauwazalnie poprawia jakosc (tylko nigdy nie wlaczaj funkcji 7.1 na tym dacu). Wiec imo warte rozwazenia.

Edytowane przez McDeDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbuje zamieścić post a wyskakuje takie coś *** Post-palenia. Zabronione lista prywatna. *** ktoś wie o co chodzi? Żadnego spamu nie dołączam. Edit Ok poszło

 

To co na pewno odpada to K550 niestety nie ma szans na taki budżet,  tak samo Sennheieser Momentum Over-Ear widzę że są droższe od One-Ear budżet blisko 600 zł (140e na amazonie) dalej za wysoki. Koss Porta - tutaj niestety wykaże się laikiem ale design za bardzo odpycha :)


McDede słusznie zauważył, słucham rzadko z telefonu. Przenośne biorę pod uwagę bo dużo podróżuje i zależy mi na wygodzie transportu słuchawek. Boję się, że je połamie w plecaku a w torbę podróżna nie wkładam elektroniki. Setup domowy mogę rozwinąć bliżej w wakacji ale budżet spory nie będzie pewnie maks 500 zł bo mam niestety sporo pilnych wydatków.

 

Czy Momentum On-Ear są aż tak niewygodne? Ogólnie mam małą głowę a K450 nie są wygodne, ale mnie nie cisneły chyba że siedziałem 7-8h. Na dzień mam Paradigmy z Rotelem więc słuchawek nie używam w ciągu dnia tylko wieczorami i to też pewnie 3-4h.


Nie ukrywam, że czytałem komentarze Jaro54 o MF100 i kilku użytkowników z fanklubu MF którzy także podzielali jego opinie :) te słuchawki łączą także to co szukam czyli funkcjonalność, wymiary, cena i design. Mógłbym je spróbować, ewentualnie jakby jednak był problem z napędzeniem to bliżej wakacji mogę dokupić kartę ale czy w budżecie 500 zł się wyrobie?


Audictus Achiever czytałem przed chwilą recenzję Inszym wyglądają jak moje AKG, czy ten mechanizm składania jest w miarę solidny? K450 był marny klejony wiele razy. Jak z bassem, w nu-jazz jest go trochę (tyle co w K450 mi wystarczy) plus żywe instrumenty.


Cooler master MH751 /752 ich wcześniej w wątkach nigdzie nie widziałem. Nie mogę znaleźć informacji, czy ten mikrofon jest na stałe? Jeżeli tak, to trochę lipa.


Pytanie mam jeszcze o Sennheiesery 559, wiem że jest o nich trochę informacji, że jednak mają barwę ciemną. Chciałem spróbować kiedyś przygodę z senkami, ale jakoś kojarzyły mi się

z takimi basotłukami. Czy można je porównać do któryś z wyżej wymienionych?


Czy coś ewentualnie z Superluxów albo Takstar pro82 czy to jednak nie ta charakterystyka plus problem z napędzeniem?

Edytowane przez marcelus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do MH751/2 mikrofon jest chyba odpinany, wiec nie ma z tym problemu, ale moge sprawdzic w swoich zrodlach wieczorem. Nie jest o nich slychac na razie, bo dosyc dostepne sa takstary pro82. Taka sama sytuacja byla z hyperx cloud, nikt sie nimi nie interesowal dopoki pro80 byly na rynku. Glowna roznica pomiedzy mh751 a pro82 jest usuniecie bassportow przelaczanych. W pro82 mialem wrazenie ze zamkniete bassporty to troche za malo sceny i ciut za malo bassu, a otwarty na polowe to troche za duzo bassu. W pelni otwarty bassport byl nieporozumieniem. MH751 pozbyl sie bassportow i tuning jest tak w polowie pomiedzy zamknietym a polowicznym, czyli ogolnie taki sweetspot.

 

O mh752 wspomnialem glownie dlatego ze nie masz zadnego zrodla dobrego, dlatego doplata wzgledem pro82 do mh752 jest warta tego daca ktory tam jest. Jakbys mial jakis tor lepszy to mozna by bylo je olac i polecic zwykle pro82.

 

Co do senkow 559 to wydaje mi sie ze to raczej trudne do wysterowania sluchawki i z integry w lapku beda plasko grac ale moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, marcelus napisał:

Nie ukrywam, że czytałem komentarze Jaro54 o MF100 i kilku użytkowników z fanklubu MF którzy także podzielali jego opinie :) te słuchawki łączą także to co szukam czyli funkcjonalność, wymiary, cena i design. Mógłbym je spróbować, ewentualnie jakby jednak był problem z napędzeniem to bliżej wakacji mogę dokupić kartę ale czy w budżecie 500 zł się wyrobie?


Cooler master MH751 /752 ich wcześniej w wątkach nigdzie nie widziałem. Nie mogę znaleźć informacji, czy ten mikrofon jest na stałe? Jeżeli tak, to trochę lipa.


Czy coś ewentualnie z Superluxów albo Takstar pro82 czy to jednak nie ta charakterystyka plus problem z napędzeniem?

Słuchałem Takstary 82Pro i po posłuchaniu zaraz wypisałem sie z preorderu. Dla mnie niewarte swojej ceny. Zbyt basowe i dudniące, a słuchałem ze źródeł raczej neutralnych i jasnych. Więc jak źródło cieplejsze to może być klucha. Jakość dźwięku w porównaniu do MF100 to wg mnie ze dwie klasy niżej 

Do napędzenia MF100 jak integra nie poradzi to możesz DragonFly Black 1.5 kupić i im wystarczy. Nówka 250 pln w TopHiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

250 na MF i 250 na kartę brzmi bardzo zadowalająco, pytanie jeszcze jak izolują od otoczenia. Muszę mieć niestety słuchawki, które nie izolują totalnie od otoczenia, tzn jak ktoś krzyknie w pokoju to muszę to usłyszeć :) Czy brzmieniowo można je porównać do jakiś bardziej znanych słuchawek?

 

Mh752 są fajną alternatywą, szkoda że przypominają bardziej komputerowe słuchawki do grania  CS, póki co lider jest wyżej nie ukrywam że głownie ze względu na budżet bo mnie cisną wydatki. Powinno być luźniej około maja/czerwca wtedy bym dokupił kartę...

Edytowane przez marcelus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat na pewno usłyszysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mf-100 to nie są ciepłe słuchawki , są dość surowe w górze pasma , player musi być ciepły w średnicy i nie eskponować wysokich tonów  , coś w stylu Sony X , Colorfly . Mają bardzo ładny bas , bardzo dokładny i jest go w sam raz .

Edytowane przez Robert73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie słucham muzyki w podróży, głównie w domu stąd nie planuje zakupu playera. Interesuje mnie głównie słuchanie z laptopa, stąd ewentualne dokupienie karty. O tej ostrej górze już trochę czytałem, ciekawe jak flety czy trąbka będzie brzmiała. Na placu boju MF100 i rozmyślam też nad Audictus Achiever, wyglądają na klony moich AKG, rozważam ich zakup a w ciągu roku dokupienie czegoś tylko do użytku domowego, a AA do zabierania w podróże...Zastanawiam się nad jakością wykonania AA, ale na forum poza jednym testem nikt więcej nic nie napisał.

Edytowane przez marcelus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiaj doczekałem się przesyłki MF-100. Wykonanie całkiem przyzwoite, samo zapakowanie zrobiło już pozytywne wrażenie. Niestety...póki co na tym pozytywne wrażenia się kończą. Albo jest problem ze źródłem, albo muszę poczekać na wygrzanie, albo taka charakterystyka tych słuchawek, ale...bassu jest bardzo bardzo mało. Słucham same flacy, faktycznie na słabej jakości plikach czuć różnicę jednak na flacach gdzie powinna być przestrzeń basowa tutaj zupełnie jej nie ma. Daje głośniej, góra zaczyna masakrować uszy przez co bas jeszcze bardziej znika. Kontrabas praktycznie nie brzmi, gdzieś jest daleko schowany za górą, zamiast ciągnąć się jest lekki pomruk który znika szybko, to samo jest z gitarą basową - nie ma tego zejścia. Przestrzeni za to jest dosyć sporo w średnio-górnym paśmie, słyszę dźwięki (sample) które na zastępczych budżetówkach sony nie słuchać było w ogóle, ale niestety bass-u zdecydowanie za mało, bez przestrzeni. Poczekam jeszcze pare dni na wygrzanie, potem będę kombinować ze źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, marcelus napisał:

Dzisiaj doczekałem się przesyłki MF-100. Wykonanie całkiem przyzwoite, samo zapakowanie zrobiło już pozytywne wrażenie. Niestety...póki co na tym pozytywne wrażenia się kończą. Albo jest problem ze źródłem, albo muszę poczekać na wygrzanie, albo taka charakterystyka tych słuchawek, ale...bassu jest bardzo bardzo mało. Słucham same flacy, faktycznie na słabej jakości plikach czuć różnicę jednak na flacach gdzie powinna być przestrzeń basowa tutaj zupełnie jej nie ma. Daje głośniej, góra zaczyna masakrować uszy przez co bas jeszcze bardziej znika. Kontrabas praktycznie nie brzmi, gdzieś jest daleko schowany za górą, zamiast ciągnąć się jest lekki pomruk który znika szybko, to samo jest z gitarą basową - nie ma tego zejścia. Przestrzeni za to jest dosyć sporo w średnio-górnym paśmie, słyszę dźwięki (sample) które na zastępczych budżetówkach sony nie słuchać było w ogóle, ale niestety bass-u zdecydowanie za mało, bez przestrzeni. Poczekam jeszcze pare dni na wygrzanie, potem będę kombinować ze źródłem.

Po prostu w tych utworach nie masz basu. Jeśli jest w utworze to na pewno to usłyszysz. Trochę trzeba je wygrzać ale po 40 godzinach zobaczysz już różnicę. I pamiętaj, jeśli nie ma basu w utworze to go nie usłyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oj uwierz ze w tych utworach jest bardzo dużo basu, w zasadzie w muzyce którą słucham zawsze jest go dużo czy pod postacią kontrabasu czy gitary basowej i jest wyraźnie zaznaczony. W niektórych kawałkach jest na pierwszym planie, ale tutaj wyraźnie go brakuje pod taką postacią jaką powinien być. Podłączyłem też słuchawki pod wzmacniacz rotela oraz pod CD marantza z oryginalną płytą i dałem źródło z kompa, jest trochę lepiej, ale zdecydowanie nie ma tej przestrzeni w basie ani sam kontrabas nie schodzi tak nisko jak powinien. Do tego powinien się ciągnąć chociaż lekko, tutaj znika bardzo szybko. Nie wiem na ile problem jest ze źródłem, czym daje głośniej tym gorzej. bo tylko góra gra głośniej. Pobawiłem się też equalizerem i trochę więcej jest tego basu, ale co ciekawe jak z tymi ustawieniami słucham na głośnikach (Paradigmy) to bas staje się gorszy, stłumiony, jakby nałożony na siebie. Nic dam im szansę do piątku potem spróbuje ze źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności