Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe - xDuoo X3 II - do 600zł


Tvister

Pytanie

Po 8 latach wspólnych przygód, postanowiłem pozwolić mojemu Sony S638F przejść na zasłużoną emeryturę i sprawić sobie jakiś nowy sprzęt.

Pogrzebałem trochę w internetach i mój wybór padł na xDuoo X3 II. Zatem szukam słuchawek, które będą dobrze pasować do tego grajka. Myślę, że te 600 ± 100 zł powinno wystarczyć na coś w miarę porządnego.

 

Zależy mi na dobrej izolacji, bo głównie korzystam ze słuchawek poruszając się po mieście i czasami w biurze, gdy poziom decybeli nie pozwala się skupić. Dobrze gdyby można je było kupić na terenie naszego pięknego kraju, bo jestem mało cierpliwy i 20 dniowa wysyłka jakoś do mnie nie przemawia.

Jeżeli chodzi o muzykę, to słucham wszelkiego rodzaju rocka (od alternatywy po post punk), metalu (thrash, death, doom) i ostatnio wpada nieco elektroniki (industrial, synth).

Do tej pory używałem wspomnianego Soniaka S638F + SoundMagic E10 (kiedyś AKG K370) i jakoś nie mogłem się przerzucić na nic innego. Mimo swoich lat Sony nadal przebija, według mnie, kolejne telefony z serii Galaxy, z których korzystam.

 

Wpadły mi w oko Aune E1, jednak nie bardzo wiem czy to dobry wybór w zestawieniu z X3.

Podejrzewam, że po zakupie odtwarzacza wkroczę w całkiem nową bajkę pod względem dźwięku i jestem gotowy go odkrywać. Nie nazwałbym siebie audiofilem i nie mam pod tym względem szczególnych preferencji, chociaż do tej pory byłem chyba nastawiony na ciepłe, lekko funowe brzmienie. Niemniej liczę na małe oczarowanie, dlatego zwracam się o pomoc do głów mądrzejszych i bardziej rozeznanych w temacie ode mnie.

 

Co możecie polecić zagubionej w audiofilskim świecie duszy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moje typy:

- Aune E1 - rozrywkowo, na XII mocniej podkreślone skraje pasm niż zazwyczaj, ale ciągle uniwersalnie,

- Cozoy Hera - brzmienie bezpieczne, wszystko grają dobrze, zerowe wymagania synergiczne, ale od Aune mniej przestrzenne i nie aż tak szczegółowe,

- iBasso IT01 - granie rozrywkowe, energetyczne, bardziej nadają się do łojenia niż E1 czy Hery, ale przy spokojnej muzyce aż tak nie czarują,

- Anew U1 - leżą gdzieś pomiędzy iBasso i Cozoyami,

 

Dwie pierwsze pary, to oczywiście konstrukcja tradycyjna, w stylu Soundmagiców, pozostałe dwie, to już do zakładania kabla za uchem, co nie każdemu może pasować (ja tam wolę właśnie tak).

I dwie pary, których nie słuchałem, a które mogą się dobrze wpisać w brzmienie xDuoo sądząc po opisach: Shanling ME100 oraz Oriolus Finschi, ale te drugie, to już stówa ponad budżet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wszystkie propozycje.

Wszystkie z kablem zakładanym za ucho niestety odpadają. Kiedyś próbowałem takiego rodzaju słuchawek, ale niestety nie jest to dla mnie zbyt komfortowe ze względu na okulary.

 

Poczytałem nieco i zdecydowałem się na Aune E1. Chyba miałem nosa od początku, tylko potrzebowałem potwierdzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności