Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

"Genialne" wsparcie firmy PHONAK


y20

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ten post postanowiłem napisać, aby przestrzec a może tylko poinformować użytkowników i potencjalnych klientów firmy PHONAK w jakim to poważaniu ich mają.

Sprawa rozchodzi się o konkretny produkt jednak, wsparcie a raczej jego brak powinny być przestrogą dla każdego kto posiada albo zamierza zakupić ich produkty.

 

Bohaterem tego postu są już niemal legendarne słuchawki wyżej wymienionej firmy AUDEO PFE232 jako, że jest to (i znowu … a może był to) produkt PREMIUM którego koszt zakupu przekraczał 2000PLN.

 

Ale przejdźmy do tematu...

 

Słuchawki zakupiłem używane od jednego z forumowiczy (od razu podkreślę, że nie mam do niego żadnych pretensji bo problem który poruszam nijak ma się do tegoż człowieka) Po dwóch latach użytkowania słuchawek pękła osłonka końcówki przewodu którą wtyka się w gniazdo słuchawki, jako, że słuchawki mają odłączane przewody postanowiłem zakupić taki przewód, przekonany, że osłonkę, może przez nieuwagę a może zaniedbanie sam uszkodziłem.

 

ART_8403_copy.jpg.77d72a747a9871c2567b002207b840f5.jpg

 

 

Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że przewodu który jest właściwie akcesorium nie posiada żaden z dystrybutorów i jednocześnie autoryzowanych sprzedawców PHONAK.

Na polskojęzycznej oficjalnej stronie producenta dowiedziałem się tylko, że kabla aktualnie nie posiadają więc i dystrybutorzy go nie mają, cóż z braku czasu temat zarzuciłem, a słuchawki grzecznie leżały czekając na dostępność przewodu.

 

W zeszłym tygodniu wyciągnąłem słuchawki i kolejne zdziwienie, druga osłonka pęknięta, nooo to już nie przypadek, trudno pomyślałem guma nie jest wieczna ...

 

 

IMAG1247_copy.jpg.d502766a29f8ce64f280f2d942685596.jpg

 

 

Koło środy stwierdziłem, trzeba by w końcu taki kabelek zakupić, pomyślałem nawet, mam HTC 10 fajnie to to gra więc może kupię także kabelek z pilotem który można było dostać w komplecie ze słuchawkami …. i tutaj ZONK !

 

Żaden z oficjalnych dystrybutorów przewodu nie posiada, z nieoficjalnych zresztą także, od polskojęzycznego support-u PHONAK-a dowiaduję się, że słuchawki są już nieprodukowane (wycofane ze sprzedaży) i kabla do nich nie dostanę, zlali mnie 😕 zgrozo zabrzmiało to mniej więcej tak - słuchawki możesz już wyrzucić, Jak to myślę? Ja przecież nie chcę naprawić tudzież ich serwisować, ja chcę tylko uczciwie zakupić do nich wymienny zresztą przewód akcesorium.
Znakomita większość producentów mimo że już swoich produktów nie produkuje, jak najbardziej posiada w ciągłej sprzedaży akcesoria i elementy zamienne do nich przeznaczone.

 

Pisałem kilka razy do szwajcarskiego producenta kto jak nie oni może mi pomóc, zero odzewu, nawet nie raczyli odpisać.

 

 

Cóż, pozostaje mi tylko jeszcze raz przestrzec potencjalnych klientów tej jakże szanowanej na świecie firmy która produkuje przede wszystkim produkty PREMIUM (czytaj drogie) profesjonalne aparaty słuchowe, bo jak by któremu przyszło nie daj Bóg ogłuchnąć mogą tylko usłyszeć a może raczej przeczytać, że zamiennego tipsa czy końcówki nie dostaną bo tegoż aparatu już się nie produkuje.

 

 

 

 

IMAG1256.jpg

IMAG1252.jpg

IMAG1260.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mnie to kompletnie nie dziwi. Tak samo zostałem potraktowany przez Denona. Słuchawki po gwarancji nie maja wsparcia i nie posiadają akcesoriów. Mogę dostać rabat na nowe. Cóż słuchawki dość wiekowe, wytrzymały i tak sporo. Może znajdziesz zamiennik a może ktoś z forumowych wymieniaczy kabelka ci stworzy taki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rynku słuchawek Audeo o ile się orientuję to wycofali się parę ładnych lat temu, więc już moąe nie mieć na stanie żadnych akcesoriów (zwłaszcza że chyba oddzielnie kabli nie sprzedawali).
Trochę żartem - może rabat na aparat słuchowy dadzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno bym się zdziwił, gdyby sytuacja była inna. Przecież od lat nie produkują żadnych słuchawek. A jak mieli jakieś kable, to najpewniej wylądowały w utylizacji, bo mógł już być problem z pękającą izolacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu przyjdzie mi kombinować 😕

Teraz to już nie mam jak sprawdzić, ale wydaje mi się, że widziałem same przewody, w ogóle nie widzę, sensu funkcjonalności odłączanych przewodów jeśli nie można było dokupić kolejnych choćby z powodu uszkodzenia oryginalnych. Czy może taka funkcjonalność sprowadzała się tylko do wymiany przewodu z pilotem i bez.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, y20 napisał:

i znowu przyjdzie mi kombinować 😕

Teraz to już nie mam jak sprawdzić, ale wydaje mi się, że widziałem same przewody, w ogóle nie widzę, sensu funkcjonalności odłączanych przewodów jeśli nie można było dokupić kolejnych choćby z powodu uszkodzenia oryginalnych. Czy może taka funkcjonalność sprowadzała się tylko do wymiany przewodu z pilotem i bez.

Wybiera się ze złączami standardowymi czyli mmcx lub 2-pin i kabli pod dostatkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo zakończyło sprzedaż bodajże 6 lat temu, kupa czasu. A nikt do wspieranego modelu nie będzie produkować wiecznie akcesoriów, zwłaszcza jak cała branża słuchawek nie istnieje od dawna w tej firmie.

 

@Jaro54 tylko Audeo ma te swoje unikatowe brzmienie i ciężko dobrać coś, co je zastąpi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Temat wtyków do Phonak 232 jest mi znany, choć mając je od około ośmiu lat obudowy mi nie pękły w żadnym z kabli. Ale mam chęci dorobić sobie kilka kabelków, po prostu poeksperymentować z różnymi kablami i trzymają mnie te cholerne wtyki, których nigdzie nie można kupić ani u chińczyka ani u Phonaka. Konstrukcja wtyku jest wymysłem (projektem) producenta słuchawek występują tylko w tym modelu i koniec, kropka. Trzeba sobie coś samemu sklecić. A reszta materiału do experymentów jest. Jak żyć???

IMAG0805.jpg

IMAG0806.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobić na 2-pin (tak gdybam, że mniejsze od mmcx, więc łatwiej wpasować)? Pewnie taka obudowa by wyglądała mniej elegancko, ale mieliśmy tu już naprawy kopułek, które po operacji wyglądały jak z fabryki, więc może się uda i z Phonakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marec2: ten złoty kabelek sam sobie skonstruowałeś?

inszy: przerobić to może było by można ale generalnie nie chcę ingerować w same obudowy, na szczęście mam wtyki więc trzeba było by je jakoś obudować, potem przeszlifować do kształtu słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bardzo karkołomne byłoby wmontowanie tam innego gniazda - MMCX albo takie 2-pin, żeby łatwo szło kabelek dokupić?

 

Niżej zdjęcia chyba PFE 111 albo podobnych, znalazłem w archiwach forum.

phonak audeo pfe 112 inside.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już musiał byś pytać kogoś kto ma jakieś doświadczenie z nimi, ale tutaj raczej już średnio się opłaca coś takiego robić. Końcówki są dosyć wąskie ale myślę, że jak by przyciąć je trochem to pewnie coś by się tam zmieściło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Brunnerius robił rekabling swoich Audeo (nie wiem jaki model, ale nie 232) więc można się do niego odezwać. A nóż widelec coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ros napisał:

Użytkownik Brunnerius robił rekabling swoich Audeo (nie wiem jaki model, ale nie 232) więc można się do niego odezwać. A nóż widelec coś doradzi.

 

chłopaki z wire essence stwierdzili, że podejmą się naprawy, a Brunneriusa też zapytam gdzie to robił, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.03.2019 o 19:10, Spawn napisał:

Ja naprawialem jedne z moich PFE112 u jednego z czolowych kablarzy w Polsce pare lat temu. Dzialac, dzialaja ale wyglada to jak wyglada

 

20190322_190724~01.jpg

 

 

 

fakt, wygląda to średnio, co im zrobiłeś pewnie podeptałeś.

 

 

BTW

słuchawki a właściwie przewody naprawiłem we własnym zakresie. Czas naprawy 30 min, nie wygląda to może profesjonalnie ale trzyma się dobrze :)

oceńcie zresztą sami :)

ART_8449.JPG

ART_8454.JPG

ART_8456.JPG

ART_8457.JPG

Edytowane przez y20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądała jakby się co najmniej podeptał.
No i właśnie dlatego wolę zrobić to we własnym zakresie jeśli coś zwalę pretensje będę miał tylko do siebie

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności