Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling MW100, czyli doki BT 4.1, AptX, IPX5, grafen i 15h pracy za 259 zł.


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wjechała dostawa nowych doków bezprzewodowych z 'chomąto' od Shanlinga, czyli MW100. Wiele osób o nie pytało i myślę, że było na co czekać, bo zostały moim zdaniem wycenione bardzo dobrze. Co do ich jakości to raczej nie ma obaw o nią - Shanling nas chyba przyzwyczaił :)

 

 

6.jpg

 

Specyfikacja techniczna:

  • przetwornik: dynamiczny 10mm (grafenowa membrana)
  • pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
  • wersja Bluetooth: 4.1
  • protokoły Bluetooth: HSP, HFP, A2DP, AVRCP
  • kodeki audio: SBC, AAC, aptX
  • zasięg Bluetooth: do 10 m
  • maksymalny czas odtwarzania muzyki: do 15 godz.
  • maksymalny czas rozmów: do 14 godz.
  • czas w trybie czuwania: do 300 godz.
  • czas ładowania: 2 godz.
  • ciężar: 34,3 g
  • stopień ochrony przed wodą: IPX5

 

https://audeos.pl/pl/p/Shanling-MW100-sluchawki-bezprzewodowe-z-palakiem-i-kodekiem-aptX/967

 

 

1.jpg

2.jpg

12.jpg

3.jpg

Edytowane przez Mayster
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają dźwiękowo do ME 100? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Maćku to czekam na pierwsze wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Methuselah napisał:

Doki z chomąto :)

 

A na poważnie czas pracy na plus, konstrukcja wydaje się wygodna i są kodeki aptX i AAC.

Jakoś chyba żaden producent noe odważa się na aptX HD i LDAC w takim sprzęcie. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chomąto bardziej pasuje niż kabelek, jakoś tak mniej irytujące dzięki temu, że stabilniej leży - do mocniejszego biegania co prawda średnio się nadaje, ale moje serce i tak mi nie pozwala na takie rzeczy, więc luzik ;) 

  • Haha 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Jakoś chyba żaden producent noe odważa się na aptX HD i LDAC w takim sprzęcie. Szkoda.

 

Niestety, ceny układów BT lepszej jakości robią swoje. Początkowo też dostępność LDAC-a w sprzęcie źródłowym była problemem, ale po jego wejściu w Androidzie Oreo powinno być lepiej i stopniowo będzie się pojawiać więcej ciekawych konstrukcji BT tak z aptX HD, jak i LDAC.

 

Często stykam się narzekaniem na brak aptX w rozwiązaniach "truly wireless", ale warto pamiętać, że takie układy Qualcomm wprowadził dopiero w połowie ubiegłego roku, więc minie trochę czasu zanim szerzej będą wykorzystywane.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mnie ciekawi ta grafenowa membrana - miałem problem z przepalonym głośnikiem w xiaomi in ear pro HD i stwierdziłem że je "rozbiorę" - moim oczom ukazała się zwykła plastikowa membrana (w sumie dwie) - miękkie - przeźroczyste - zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, espe0 napisał:

...mnie ciekawi ta grafenowa membrana - miałem problem z przepalonym głośnikiem w xiaomi in ear pro HD i stwierdziłem że je "rozbiorę" - moim oczom ukazała się zwykła plastikowa membrana (w sumie dwie) - miękkie - przeźroczyste - zwykłe.

 

Jak miałaby wyglądać membrana grafenowa według ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fama mówi że grafen to niby twardy jest - i to już na poziomie grubości rzędów atomowych blablabla - tak na serio to miałem też kiedyś filament do drukarki 3d z grafenem i prócz jakiś paprochów w składzie (na zasadzie mieszaniny) to właściwości lepszych to to nie miało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.04.2019 o 16:54, gregdezet napisał:

no i jak, słuchał już ktoś?

Już ktoś słuchał. Mam je co prawda od wczoraj, więc przebieg symboliczny w okolicach 4 godzin, ale póki co jestem zadowolony. W ciągu tych paru chwil czuć już układanie się grafenowego przetwornika, bo bas się pojawił, gdzie na początku go nie było. Czekam na dalsze zmiany, bo te na pewno nastąpią, ale póki co jestem z nich bardzo zadowolony.

 

Jako ofiara technologicznego "postępu" mogę póki co powiedzieć, że bardzo sobie chwalę ich ergonomię, wygodę i jakość wykonania. Błyskawicznie łączą się z OP7Pro, od razu wskakuje aptX, a jakość rozmów jest na wysokim poziomie. Ja słyszę wszystko wyraźnie i to samo jest w drugą stronę. Trochę ciężko się przyzwyczaić, że pilot jest na kablu od lewej słuchawki, ale  to efekt przyzwyczajenia do jego położenia z przeciwnej strony. Może projektant był mańkutem? :D Tak czy owak, będę się odzywał w tym temacie, jak dam im więcej przebiegu i sprawdzę czas działania na baterii, który póki co wygląda BARDZO obiecująco.

 

P.S. Polubiłem chomątko :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już mogę co nieco napisać. Dźwiękowo jak na tę półkę cenową na tyle spoko, że jak chcę posłuchać sobie kilku kawałków, to nie mam kompulsywnego odruchu wyciągania sprzętu z plecaka, a w zasadzie zawsze mam pod ręką Xelento, Siriusy i oba DAPy. Po kilkunastu godzinach bas przestaje być nieśmiały, choć największe różnice widać już po pierwszych kilku. Niemniej sygnatura przyjemna. Akcent w basie na niższy bas, średnica bliższa neutralności, a wysokie z akcentem w niższym sopranie ale ze świetnym rozciągnięciem. Scena raczej niewielka i bliska, mocno grająca na boki, ale nie klaustrofobiczna. Ogólnie podoba mi się, bo sprawdzają się i w muzyce wszelakiej maści i w rozmowach, do których głównie ich używam. Głosy brzmią świetnie, nie ma problemu ze zrozumieniem rozmówcy, a na przykład męskie głosy o niższej tonacji nie buczą, co ma miejsce w dokach, gdzie jest mocny akcent na mid-bas.

 

Zaskoczył mnie zasięg i to naprawdę mocno. Przechodząc do kuchni, dwie ściany po drodze i ok 4m w linii prostej, zero ubytku na jakości rozmowy. Przeszedłem na drugi koniec domu, dwa razy taki dystans i 4 ściany po drodze... I nadal rozmowa bez zrywek. Przy dwóch ścianach w domu, bo murowanie z silikatu, wifi siada o połowę jak nie lepiej, a tu szoker.

 

Jedyna wada? Za mocno zbiera mikrofon, więc jak wieje, to rozmówca może pomyśleć, że jesteśmy na żaglach. No i pilot na lewej słuchawce wymaga przyzwyczajenia, ale adaptacja jest szybka.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Vaiet napisał:

Już mogę co nieco napisać

Słuchałem na meecie we Wrocławiu i muszę przyznać że na pierwszy rzut ucha to mi się bardzo spodobały. Funowe granie z pompą, bardzo wyraźne w szczegółach i klarowne w barwie. Chyba je sobie sprawię z okazji dnia powszedniego :P  Na spacery do sklepu po jakieś dobre Czeskie piwko w sam raz :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szukam i szukam jakichś doków z AptX (bez konieczności brania kredytu), no i znalazłem te słuchawki. Specyfikacja jest zachęcając, cena również, jednak w różnych miejscach powtarza się informacja, że słuchawki raczej nie mają basowego charakteru. Może ktoś jest w stanie porównać te słuchawki do jednych z trzech, które aktualnie używam (w nawiasie opisuje swoje odczucia z odsłuchu):

 

- Bluedio KN Sport (CCK KS Neckband) - wg mnie bardzo ciemne, basowe (https://www.audiofanatyk.pl/wp-content/uploads/2018/cck_ksn/kns-frequency-response-graph-01m.jpg)

- JBL T450BT - raczej wyrównane, czyste i klarowne (https://i.rtings.com/images/reviews/headphones/jbl/t450bt/t450bt-frequency-response-graph-medium.jpg)

- Philips SHB3060BK - te z kolei przesunięte są zdecydowanie w górę

 

Czy Shanling MW100 przypominają bardziej Philipsa czy JBL T450BT? (domyślam się, że raczej nie grają w stylu Bluedio KN Sport)

Z góry dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej, ja mam. Generalnie fajnie grają ale jest problem z ładowaniem i czasem pracy.

 

Posiadam obecnie drugi egzemplarz, pierwszy mi już sklep wymienił.
Słuchawki pomimo ładowania kilku godzin (3h czy 4h) barwa diody nie zmienia się z czerwonego na biały, tak jak jest to napisane w instrukcji.
Po połączeniu do telefonu widać jest 100% ale szybko spada do 80%. Głośność jest w granicach 60% i słucham właśnie spotify premium w takiej jakości 320kbps.
Czas działania wynosi około 7-8h zamiast deklarowanych 15h. Ja rozumiem, że to się może wahać w jakiś rozsądnych granicach ale bez mała połowa czasu to jednak chyba troszkę za mało.
Pierwsze słuchawki ładowałem słuchawki w sumie 5 razy, na sprawdzonych ładowarkach, bez żadnych fast, quick i innych przyśpieszonych ładowań. Drugie ładowałem 2 razy i niestety bez zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też jestem posiadaczem i jeśli chodzi o wartości dźwiękowe i wygodę, to jest bardzo dobrze. Praktycznie nie czuć ich w uszach. Można nosić naprawdę długo. 

 

Zgadzam się do opinii powyżej odnośnie ładowania. Faktycznie potrafi długo się ładować, a dioda nie zmienia barwy. Szybko spada do 80 %. 

 

Mam jednak problem i chciałem zapytać się bardziej doświadczonych użytkowników, czy to kwalifikuje się do reklamowania słuchawek. Otóż czasami zdarza się, że te same się wyłączają. Gdy nacisnę pauzę, a po chwili chce ponownie włączyć odtwarzanie, nic się nie dzieje, a na telefonie widzę, że słuchawki się wyłączyły. Zdarza się to stosunkowo często i niestety mocno frustruje. Pytanie czy mogę to zareklamować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności