Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do Fostex th900 mk2 do 5000PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

potrzebuję wsparcia w wyborze DAC do Fostex th900 mk2 . Słucham głównie rocka szeroko pojętego :) ( Coldplay, ZZtop, Deep Purple , YES , AC/DC , etc) , elekroniki ( w klimacie Jarre, Oldfield, Kitaro , Vangelis) oraz muzyki filmowej ( Michał Lorenz , Hans Zimmer, etc). Studiując forum znalazłem 2 propozycje , które podobno były międzyinnymi projektowane pod 900-ki :

 

- Qestyle CMA 600i

- Qestyle CMA Twelve

 

Jeśli chodzi o dźwięk to narazie słuchawki są w trakcie wygrzewania ( jakieś 20h)  i wszystko jest ok tylko góra w zależności od realizacji bywa ostra ( może zmieni się to po wygrzaniu )  , chciałbym aby nowy tor trochę złagodził górę, ale pozostawił bez zmian scenę oraz bas, mógłby ewentualnie trochę przybliżyć średnicę ale nie koniecznie . Fun nadal mile widziany :) 

 

Ciekaw jestem jakie macie doświadczenia z w/w Dac-ami. Inne propozycję są mile widziane. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Questyle to CMA400i, jeżeli chcesz złagodzić górę i przybliżyć średnicę, ale scena będzie mniejsza od w/w modeli.

 

Jak słuchałem 900-ek, to lepiej mi zagrały z Sabaj DA3, niż z CMA600i, właśnie przez lepsze dociążenie i zaokrąglenie/złagodzenie srednicy oraz góry, więc jak zwykle kwestia preferencji i synergii. ;)

 

Podejrzewam, że z DFB też mogłyby fajnie zagrać, warto spróbować, zanim się wyda konkretne pieniądze. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no, dobrze też się zgrał z moimi Anandami. Ciężko znaleźć integrę z "wyższej półki" o tak złagodzonej i ciepłej charakterystyce co DFB. Zarówno CMA400i i Twelve miały więcej góry od ważki. Specka Fostexów sugeruje, że to łatwe do napędzenia nauszniki, więc czemu by nie spróbować... choć od razu można powiedzieć, że sporo potencjału słuchawek będzie się marnowało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź w balans i nie kombinuj z ważką (bo faktycznie dużo potencjału zmarnujesz), jak za dużo ostrej góry to znajdź coś lampowego (przykładowo ja mam Aune S6 + Little Dot Mk3 SE połączone po XLR). Jeśli chcesz sprawdzić czy da się po taniości to można jeszcze popróbować z Aune T1 (i dobrać jakąś fajną holograficzną/sceniczną lampę). Właśnie jeden forumowicz sprzedaje T1 po bardzo korzystnej cenie. Połowe tego dołożyłbyś na lampe i mogłoby być już bardzo fajnie :)

 

ps. właśnie sprawdziłem specyfikacje tych fostexów i widzę, że sa super czułe 25 Ohm, 100dB, więc ważka może być dla nich po prostu za głośna. (Możesz nie dać rady słuchać głośniej niż na 2 kreskach Volume w Windowsie).
 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, bakus1233 said:

Obawiam się, że lampa do th900 to bardzo słaby pomysł.

Dlatego te stockową z Aune T1 trzeba by zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytałem na znanym :) zagranicznym forum ,że Soloist jest dobrym kompanem dla 900-tek ale w wersji bez SL , nie wiem jaka jest różnica. Ponadto rozwojowo patrząc przydałby się wzmak również z wyjściem zbalansowanym.

 

Dlaczego lampa to zły pomysł ? 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bakus1233 Mogło tak być tyle, że np Aune T1 to integra, tam jest lampa w stopniu przedwzmacniacza z tego co pamiętam. Więc narzut lampowy nie jest tak mocny jak w typowo lampowych wzmacniaczach. Podobnie mogę robić z Aune S6 i Little Dotem mk3 SE, zależnie od tego na jaką moc ustawie wyjścia Aune, mocniej lub słabiej wcmacniam sygnał Little Dotem, tym samym sterując tym ile z jego sygnatury mi pasuje do danych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Audio GD-28.38, nad którym sam mocno się zastanawiam (powoli szukam kroku w przód po Aune S6).

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny powód to bezproblemowa możliwość wymiany opamp.  Dodatkowy benefit w postaci dobrego wzmacniacza (1,8 W przy 16 oraz 2 W przy 32 ohm)  oraz DAC na sabre 9038 z opcją różnych filtrów . Jak dla mnie sporo możliwości dopasowania pod swoje preferencje . Ponadto opamp burson classic v6 podobno łagodzi skraje pasma i przybliża średnicę .  W sumie fajnie by było gdyby móc dopasowywać tor pod rodzaj muzyki przez wymianę opków ;) Tyle w teorii :)  w praktyce zobaczymy .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności