Skocz do zawartości

DAC pod Audio Technica ATH-PDG1 z wejściem mikrofonowym 600-800 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od niedawna jestem posiadaczem ATH-PDG1. Posiadam Audiotrak Prodigy Cube, który używałem wcześniej ze słuchawkami Sound Blaster Blaze. Combo to było całkiem niezłe, ponieważ słuchawkom brakowało wysokich tonów, a Audiotrak posiada ich aż nadto.

 

W Cubie mam wymienionego opampa na muses8820. (ATH-PDG1 testowałem na obu opampach - dźwięk trochę inny, ale nadal nie taki)

Po przejściu na ATH-PDG1 zaczęły mnie irytować wysokie, świszczące wręcz tony. Wokalom i ogólnie głosom, również w grach i filmach brakuje czegoś. Są dosyć słabo zrozumiałe. Brakuje też średniego basu (250-800hz). Nawet podbijanie equalizerem nie pomaga, bo dźwięk jest nadal irytujący po dłuższej chwili.

 

Szukam DACa za 600-800 zł, koniecznie z wejściem mikrofonowym pod te słuchawki. Preferuję ciepłe, przyjazne brzmienie. 

 

DAC bez wejścia mikrofonowego odpada. Po podłączeniu mikrofonu do Cube, a słuchawek do komputera lub laptopa robi się dziwny szum w słuchawkach i mikrofonie przez wspólną masę. 

Myślałem nad Creative Sound BlasterX G6 https://pl.creative.com/p/sound-blaster/sound-blasterx-g6 . Co o tym sądzicie? Wiem, że trochę się płaci za markę i zbędne dodatki typu logo RGB, ale to chyba najlepsze do 1000 zł z wejściem mikrofonowym.

 

Próbowałem też używać mojej integry w Asus Prime X370-PRO. Ton jest przyjemny, jednak brak szczegółowości. Mikrofon też przy niej ma średnią jakość.

 

Niby mam jeszcze możliwość pokombinowania z opampami, ale chyba żaden nie jest w stanie tak mocno poprawić dźwięku. Poprawcie mnie, jeżeli się mylę.

 

INB4:

> Kup osobny mikrofon

Nie bez powodu dopłacałem za headset, żeby teraz kupować osobny mikrofon.

> Zmień słuchawki

Nie znalazłem żadnego modelu do 1000 zł, który by spełniał moje wymagania. Poza tym dopiero co je kupiłem.

> Creative przepłacony
A mam inny wybór? Jestem otwarty na propozycje.

> G6 ma dużo problemów ze sterownikami

Większość krytycznych problemów została naprawiona (https://www.reddit.com/r/SoundBlasterOfficial/)

> Kup wewnętrzną kartę

Potrzebuję też coś, co będę mógł ewentualnie podłączyć pod laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności