Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Akcesoria audio, nietypowe.


prolim

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

O rany! Coz za niefortunny zbieg okolicznosci.
Doprawdy, czy nie mogliby oni przyjac tego problematycznego przetwornika i za niewielka doplata wydac Ci czegos rownie dobrego a mniej problemowego?

 

problematyczne są wszystkie (dlatego od 5-6 lat nie są w sprzedaży) ... co do jakości to... znaleźć coś co konwertuje bez filtru cyfrowego i z odpowiednio dobraną sekcją wyjściową nie jest łatwo (a że w kilku ostatnich latach zarówno procesory jak i algorytmy konwersji pcm-> dsd się poprawiły) więc pod względem jakości i wymagań całkiem ciężko znaleźć to czego wymagam... poza 2-3 modelami sprzętu (no i produktami polskiego lampizatora które niestety odpadają przez studencki budżet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, whero napisał:

problematyczne są wszystkie (dlatego od 5-6 lat nie są w sprzedaży) ... co do jakości to... znaleźć coś co konwertuje bez filtru cyfrowego i z odpowiednio dobraną sekcją wyjściową nie jest łatwo (a że w kilku ostatnich latach zarówno procesory jak i algorytmy konwersji pcm-> dsd się poprawiły) więc pod względem jakości i wymagań całkiem ciężko znaleźć to czego wymagam... poza 2-3 modelami sprzętu (no i produktami polskiego lampizatora które niestety odpadają przez studencki budżet)

 

Jest mi ten problem znany bardzo dobrze, ale ja go rozwiazalem tak, ze porzucielem sciezke bezfiltrowej konwersji na rzecz tylko i wylacznie PCM. Ale nie kazdego! Otoz tego w wydaniu Chord Electronics, z upsamplingiem, a raczej rekonstrukcja "prundu" (a jesli portfel pozwala to DCS). Rzecz w tym, ze Chord (w zasadzie zatrudniony przez niego pan Watts) zaplikowal radyklanie inny typ przetwornika cy.-ana., ktory nie wymaga tak skomplikowanych ukladow analogowych jak delta/sigma. Nie ma tam np. w ogole konwersji pradowo-napieciowej. Efekt jest IMHO powalajacy, a w szczegolnosci od generacji II (Hugo 2, Qutest, Dave). Qutest z odpowiednio wynegocjowanym rabatem, a przy Chordzie mozliwosci sa calkiem spore, miescilby sie w napietym, studenckim budzecie. Hugosa uzywanego w stanie idealnym tez idzie za 5,5k wyrwac. Ja bym mojego za nic w swiecie nie oddal. Nawet za Lampiego Big7, czy innego Atlantica.
Takie podejscie ma z technicznego punktu widzenia bardzo wiele zalet, a do niedawna nie bylo mozliwe. Dzieki tym calym nowym DACom mozna pedzic sluchawki i kolumny bezposrednio z kostki krzemowej (chyba nie musze tlumaczyc jak duza jest to przewaga w stosunku do tradycyjnych urzadzen).
Gdyby nie te Chordy to jedynymi drogami dla mnie bylyby: albo analog, albo Lampi. Obie nieco drogawe i zdecydowanie nieprzenosne. Sprobuj! Naprawde warto.

O *jowosci DSD nie bede Ci trul, bo ewidentnie wiesz co robisz (DSD bezfiltrowe). No a z DoPa to raczej wiele nie wyciagniesz. W miare ciekawe efekty uzyskiwalem na tych nowszych DACach Teaca, a tez nie sa drogie (choc trzymam sie swojej wersji, tj., ze jest to niekoszerne).

--

Ogromnie wszytkich przepraszam. Elaborowanie nie na temat (choc najczesciej ciekawie) to moja najwieksza wada :P

Edytowane przez mojo_aka_jojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

Jest mi ten problem znany bardzo dobrze, ale ja go rozwiazalem tak, ze porzucielem sciezke bezfiltrowej konwersji na rzecz tylko i wylacznie PCM. Ale nie kazdego! Otoz tego w wydaniu Chord Electronics, z upsamplingiem, a raczej rekonstrukcja "prundu" (a jesli portfel pozwala to DCS). Rzecz w tym, ze Chord (w zasadzie zatrudniony przez niego pan Watts) zaplikowal radyklanie inny typ przetwornika cy.-ana., ktory nie wymaga tak skomplikowanych ukladow analogowych jak delta/sigma. Nie ma tam np. w ogole konwersji pradowo-napieciowej. Efekt jest IMHO powalajacy, a w szczegolnosci od generacji II (Hugo 2, Qutest, Dave). Qutest z odpowiednio wynegocjowanym rabatem, a przy Chordzie mozliwosci sa calkiem spore, miescilby sie w napietym, studenckim budzecie. Hugosa uzywanego w stanie idealnym tez idzie za 5,5k wyrwac. Ja bym mojego za nic w swiecie nie oddal. Nawet za Lampiego Big7, czy innego Atlantica.
Takie podejscie ma z technicznego punktu widzenia bardzo wiele zalet, a do niedawna nie bylo mozliwe. Dzieki tym calym nowym DACom mozna pedzic sluchawki i kolumny bezposrednio z kostki krzemowej (chyba nie musze tlumaczyc jak duza jest to przewaga w stosunku do tradycyjnych urzadzen).
Gdyby nie te Chordy to jedynymi drogami dla mnie bylyby: albo analog, albo Lampi. Obie nieco drogawe i zdecydowanie nieprzenosne. Sprobuj! Naprawde warto.

O *jowosci DSD nie bede Ci trul, bo ewidentnie wiesz co robisz (DSD bezfiltrowe). No a z DoPa to raczej wiele nie wyciagniesz. W miare ciekawe efekty uzyskiwalem na tych nowszych DACach Teaca, a tez nie sa drogie (choc trzymam sie swojej wersji, tj., ze jest to niekoszerne).

--

Ogromnie wszytkich przepraszam. Elaborowanie nie na temat (choc najczesciej ciekawie) to moja najwieksza wada :P

osobiście niestety nie zgadzam się z opiniami na temat chord'a (posiadanie mojo przez parę miesięcy, próby hugo2 i dave'a - wciąż jednak trzymam się zasady żeby dawać sprzętom kolejne szanse przy każdym ich kolejnym spotkaniu) - głównie przez typ używanych przez nich algorytmów konwersji, co do typów stopni wyjściowych to też możnaby dyskutować (a to malutkie coś co mam używa DoP w starym standardzie (co oznacza że jedynie tym wkurza bo musisz bezpośrednio przekonać system żeby wyrzucał kolejno bity dsd w ładnie opakowanych pakietach, z dokładnie dobranym opóźnieniem i offload'ując dane do hardware'owego bufora fizycznego dac'a) ... 

co do teac'a to właśnie ud-501 od czasu do czasu sprawdzam czy w Europie nie wskoczyła sensowna sztuka na sprzedaż (nie do używania jako wzmacniacz a jedynie dac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, saudio napisał:

W Chordach to nie jest bezpośrednio z kostki, bo jest mały prosty układzik dyskretny, jego zaletą jest to, że jest prosty i z tego co pamiętam jedno stopniowy.

 

Jest dokladnie tak jak napisales. Jednakowoz Watts byl bardzo, ale to bardzo ostrozny w aplikowaniu op-ampow, ktore ograniczyl do ilosci tak malej, ze jest to prostota niemozliwa dla osiagniecia przez konkurencje. Tylko lampowe sekcje analogowe do C/A moga sie z tym rownac (ale te nie maja genialnhej rekonstrukcji fali dzwiekowej od Chorda, a do tego kosztuja majatek).

 

3 godziny temu, whero napisał:

osobiście niestety nie zgadzam się z opiniami na temat chord'a (posiadanie mojo przez parę miesięcy, próby hugo2 i dave'a - wciąż jednak trzymam się zasady żeby dawać sprzętom kolejne szanse przy każdym ich kolejnym spotkaniu) - głównie przez typ używanych przez nich algorytmów konwersji, co do typów stopni wyjściowych to też możnaby dyskutować (a to malutkie coś co mam używa DoP w starym standardzie (co oznacza że jedynie tym wkurza bo musisz bezpośrednio przekonać system żeby wyrzucał kolejno bity dsd w ładnie opakowanych pakietach, z dokładnie dobranym opóźnieniem i offload'ując dane do hardware'owego bufora fizycznego dac'a) ... 

co do teac'a to właśnie ud-501 od czasu do czasu sprawdzam czy w Europie nie wskoczyła sensowna sztuka na sprzedaż (nie do używania jako wzmacniacz a jedynie dac)


W takim razie mam wrazenie, ze mozesz byc tym Teaciem ukontentowany (ja wlasnie owy model testowalem z JRiver i konwersja w locie PCM do DSD po DoP. Piekna masa, przestrzen i tlo czarne niczym moc. Wiekszosc nagran mam w PCM, wiec co do natywnego DSD sie nie wypowiem.
No coz, nietrudno zauwazyc, ze postawiles sobie poprzeczke wysoko i bedziesz mial zabawy na pol zycia :) Prosze informuj nas o swoich postepach, ja jak najbardziej jestem zainteresowany takim sposobem przetwarzania C/A i mozliwosciami jakie on daje. Sam zwyczajnie az tak daleko w tej kategorii nie zabrnalem. Martwie sie jedynie o Twoj budzet domowy ;)
A Top-HiFi nie ma przypadkiem jakiegos ud-501, lekko uzywanego na sklepowej polce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

A Top-HiFi nie ma przypadkiem jakiegos ud-501, lekko uzywanego na sklepowej polce?

aktualnie będąc w trakcie zmiany stax'owego energisera (oczekuję na paczkę) i rozważając kolejny wzmak głośnikowy (seria a10/15dc Mitsubishi / a3mk2/ victor'y odpowiednie (tylko że wtedy też adapter na odpowiednie napięcia)/ rzadszym sprzętem), naraz szukając odpowiednich stax'ów / paru innych ciekawszych modeli słuchawek (TakeT / he60 / raal - na niego nawet zbytnio nie liczę w kwestii dostępności) / dla ojca fajniejszy zestaw esl57 by nie skoczył  i w międzyczasie raczkujące zainteresowanie fotografią (na szczęście tutaj rynek antyków również ostatnio jest lekko ignorowany ;) )

 

no cóż... odkryłem że jak ktoś zrobi sobie taką dłuższą listę ciekawostek na które jest gotów polować to na żadny konkretny element nie czuje presji/nacisku do natychmiastowego zakupu i jestem w stanie podejść do tego na spokojnie, wyszukać oferty (w miarę czasu jednoczenie poznaje się rynek oraz alternatywy) i ostatecznie dostać sprzęt poniżej ceny rynkowej (co niestety oznacza najczęściej sztuki używane co nie jest do końca miłe dla sklepów - ale jakoś z tym żyję i oczekuję lepszych czasów kiedy będę mógł je bardziej wspierać)

 

podejście obejmujące przygotowanie teoretyczne i świadome, nie spowodowane jednorazowym odczuciem zakupy jest według mnie tym poprawnym

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
19 godzin temu, retter napisał:

Temat dla [mention=46786]wulkan[/mention] -a ;D

 

pisane mobilnie

 

 

 

 

Gdybym napisał, jakie nietypowe akcesoria posiadam, to byście się wszyscy lali. Jak na najlepszej komedii😂

Teraz w planach mam zakup blaszki AKIKO AUDIO Tuning Chip 3D i naklejenie jej obok gniazd słuchawkowych na NW-WM1Z😁 Mam takową naklejoną na moim kontakcie Oyaide. Na chwilę przekleiłem ją na Soniacza i, wprawdzie nie było nawet w połowie takiego efektu, jak przy stacjonarnym sprzęcie audio, opartym na kolumnach głośnikowych, to jednak działa również i na miedzianym DAP-ie SONY. Czyli nawet jednolity blok miedzi da się (brzmieniowo) ulepszyć :)

 

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali, że to zwykła aluminiowa płytka z taśmą dwustronną i ładnym grawerowaniem 😜 Sprawdzałeś czy zwykła płytka aluminiowa działa? :)

Ja testowałem maty ferrytowe, całkiem ciekawe efekty były. Np: położenie pod wzmacniacz i na powodowało ogromną scenę, przepastną :D ale średnica była zniekształcona :( , jak oklei się końcówki kabli analogowych i cyfrowych to góra się wyostrza mocno. Przy zasilających jest chyba sens tylko stosować. Podobne efekty przy podklejeniu przy słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakby ktoś się zastanawiał nad komputerem audio, to chińska firma Biostar ma pełną paletę płyt głównych z dopiskiem HiFi.

https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=800

Według opisu mają specjalnie zaprojektowane uziemienie, kondensatory i rezystory audio, Lepsze zasilanie dla komponentów audio, gniazda pozłacane, I inne pierdy 😉 takie jak amp/pre amp.b20140829.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnę temat komputerów.

Jeżeli zastanawiałeś się jak podłączyć do płyty głównej komputera zasilanie liniowe, to nie musisz się dłużej męczyć:

cee917eb4295b3ad2a3a78d7346e

Różne opcje są, generalnie 12v, i 100w i wyżej.

 

Jeżeli dalej uważasz, że masz brudny prąd, to możesz go uzdatnić:

Ha50974250ae14e2e8aaf0f2ea4d675454.jpg

Jeżeli dalej nie możesz spać, bo w porcie usb jest brud, a nie chcesz wydawać kokosów to (zewnętrzne zasilanie):

616dG2IvXaL._SL1200_.jpg

Jeżeli jednak już wiesz co to zegar kwarcowy i powyższe wzbudzają w tobie drwiący uśmieszek, to może coś na OCXO:

PP%20v3.jpg

Są wersję z gniazdem na zewnętrzne zasilanie.

 

Linki:

https://allegro.pl/oferta/akyga-zasilacz-pico-psu-120w-24pin-p4-sata-molex-8493163647

widziałem taniej, link poglądowy

https://www.amazon.com/Nobsound-Elfidelity-Isolator-Audio-Interface/dp/B07HJ14DNF

https://pl.aliexpress.com/item/32746691966.html?spm=a2g0o.detail.1000060.3.7b7b1bfdxb2sML&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=16d4c881-08c8-475e-b7ae-78975d1de12d

https://www.ebay.pl/itm/Audiophile-high-end-USB-card-V3-OCXO-PPA-Studio-Paul-Pang-Full-Size-DC-jack/113159041091?hash=item1a58cdf043:g:95UAAOSwRRZbJ7Df

W Polsce GFMOD ma, ale ceny z Belgii są 400 zł niższe, inne karty to jcat usb card, matrix element h, sotm tx-usbexp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Jest możliwość, że fale generowane przez takie urządzenia wpływają na mózg, czyli jakieś wytłumaczenie naukowe, że na odbiór dźwięku to też może wpłynąć, da się od biedy skonstruować. W sumie jesteśmy w obszarze podobnym do hi-res audio, bo choć >20kHz nie słychać, to zdaje się są badania pokazujące, że na mózg w jakimś stopniu wpływają :).

 

 

Natomiast tutaj miałbym większy problem z "konstrukcją argumentu naukowego":

 

https://www.vandenhul.com/product/health-ring/ 

 

Van-den-Hul_healthring.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności