Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Akcesoria audio, nietypowe.


prolim

Rekomendowane odpowiedzi

1057266739_acousticrevive.png.92886a2bb413efec7dbb516be8ddca0b.png

219746238_acousticrevive2.png.13f86cb41c0b71a4b61d69a0e6babff6.png2023539820_acousticrevive3.png.91cd5d6b1de71b8785e2e729a65d3b02.pngaqvox.png.c74c8b5ff315c1f9e1ad7726e0df2916.pngaqvox2.png.936be1fd0f3854d1b70d359efe19d2eb.pngaqvox3.thumb.png.3ae5df0171c6c3831dba2d14ea575b41.pngaqvox4.thumb.png.f485a8072ff4d02637664e262f65a2d1.pngbazodrut.thumb.png.8d11d5addd2286446483016d771069a7.png1092184453_pinkfaun.png.ae4b9a66e2abde817eada8caf9168e80.pngsotm.png.bb38370952c37933257eb64e69c04a4d.pngsotm2.png.7bc63be50d6199f9e6a18885fa107f11.pngsotm3.thumb.png.37df0f70a5393827be4a38d71994cd59.pngsotm4.thumb.png.e411efc8904b83e21da0b83efffba63e.png

Jakbyście sobie nie zdawali sprawy na jakie zagrożenia jest wystawiony wasz system audio, to kilku producentów wam to uzmysłowi 😉

Generowanie fal, zbieranie fal, zatykanie portów, izolowanie lan, audiofilskiej klasy porty usb, sata, tłumienie głosu wiatraków...

Jak coś macie to walcie :P może będzie działać :D

Zapomniałem o entreq xD

entreq.thumb.png.bfd9d4858a49d08c7556cd42d2b762b6.pngentreq2.thumb.png.79fd2ea4b5d5b9c180905ab3987d8ba2.pngfurutech.thumb.png.bf5e318d127cbec2d9f56740210933e2.png

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, whero napisał:

to teraz pytanie - czy się śmiać czy płakać co niektórzy kupują

Wczoraj rozmawiałem na ten temat z pewną osobą i doszedłem do wniosku, że naśmiewanie się z audiofili jest głupie i puste.

 

Znacie kogoś z forum kto kupuje takie rzeczy? Bo ja w sumie nie :) raczej niewielka grupa audiofili kupuje takie wynalazki, ale i tak później są wyśmiewani wszyscy, również ci, którzy kupują sluchawki powyżej 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście znam (jedynie z widzenia - personalnie nie czuję się komfortowo opierając znajomości jedynie na fakcie iż druga osoba posiada budżet z którego logicznym zarządzaniem sobie nie radzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

To ostatnie co wygląda jak odkurzacz akurat by mi się przydało :P

Nie tylko tobie :) ja zdejmując fartuch w pracy czuje się jak Frankenstein, iskry sypią się wokół, a jak ktoś poda mi dłoń w takim momencie, jakoś dziwnie wrzeszczy :) i podskakuje :

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nawet woda z kranu zaczęła kopać :lol:

10 minut temu, Jaro54 napisał:

Nie tylko tobie :) ja zdejmując fartuch w pracy czuje się jak Frankenstein, iskry sypią się wokół, a jak ktoś poda mi dłoń w takim momencie, jakoś dziwnie wrzeszczy :) i podskakuje :

Może po prostu się cieszy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie są to okrzyki radości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

Raczej nie są to okrzyki radości :)

No wiesz, zobaczyć ogra na żywo niecodziennie się zdarza ;) .

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

No wiesz, zobaczyć ogra na żywo niecodziennie się zdarza ;) .

Niektórzy mają to szczęście/nieszczęście (niepotrzebne skreślić) na codzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy,że poczytacie Wojciecha Pacułę z HighFidelity. I posty z poczty na ta,tym portalu. A także portal HD Opinie (choć Antoni Wożniak nie jest tak ekstremalny). Zwróćcie uwagę, że na naszym forum pojawiły się już posty o kablach USB (bardzo konkretne) i są tu ludzie, którzy drogie AudioUSBkable kupują. Podobnie z kablami zasilającymi (byłem na meecie we Wrocławiu i widziałem komplet jednego z Kolegów. Czy przypadkiem ktoś z Naszych nie nabył już systemu Roon ?

 

PC Audio rozwija się a wraz z nim szaleństwo gadżetów i poprawiaczy.

 

Proponuję wywiad z MO

http://www.highfidelity.pl/@main-3469&lang=

"Mylę, że pewne rzeczy dzisiaj już nie są tak odleciane i odklejone od powszechnej wiedzy, jak wtedy. Teraz duża część tej wiedzy jest powszechnie akceptowanym faktem, nie trzeba nikogo do niej przekonywać. Dzisiaj nikt rozsądny nie kwestionuje tego, że kable USB wpływają na dźwięk – to już nie jest voodoo. Zasilanie w komputerach – to samo. Wiele firm w swoich serwerach stosuje zaawansowane, liniowe zasilacze. A kiedyś, przypomnę, inżynierowie uważali, że zwykłe zasilacze impulsowe są całkowicie wystarczające. Dla nich komputer nie był elementem systemu audio, powszechne było w tym środowisku przekonanie, że nie ma on żadnego wpływu na dźwięk. I to się zmieniło."

 

A tu warto zwrócić uwagę na taką wypowiedź :

" (..)bo przede wszystkim zmienił się rynek. Głównie poprzez serwisy streamingowe. Wydaje mi się, że teraz jakość dźwięku nie jest już najważniejsza. Liczy się przede wszystkim wygoda. Kiedyś, kiedy się widzieliśmy, jakość była priorytetem.

Ale przecież w audio komputerowe ludzie „weszli” ze względu na wygodę.
Tak, ale dlatego, że pojemność nośników była ograniczona i po prostu nie dało się myśleć o wysokiej jakości dźwięku, a nie dlatego, że nikogo to nie interesowało. Ale, to oczywiste, nie był high-end.

Czy dobrze rozumiem – JPLAY był próbą wprowadzenia jakości do high-endowego audio, tak?
Tak, dokładnie tak. Po kilku latach dołączyły do tego podstawowego poziomu serwisy streamingowe, czym wróciliśmy trochę, choć oczywiście na znacznie wyższym poziomie, do sytuacji wyjściowej, kiedy królowało mp3."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobra, sprawdziłem kilka rzeczy. I tak: kable lan mają wpływ na brzmienie XD i to zaskakująco duży. Switch lanowy również... Niskoszumowe zasilanie dla routerów/switchów/modemów daje bardzo subtelne zmiany. Ferrytowe rdzenie, mym zdaniem, nie dają słyszalnych różnic, raczej psychologiczne wsparcie audiofila, coś jak wysoka cena za sprzęt - drogie nie może grać źle. System DBS w audioquest moim zdaniem nic nie wnosi, taka ozdoba. Jak już pisałem w innym temacie, izolatory usb czy filtry wnoszą zmiany soniczne. Np: ifi igalvanic daje bardziej sterylny dźwięk, niż z pominięciem go - wtedy jest bardziej dynamiczny, żywszy. Izolator lanowy - chyba działa, ale ja nie słyszę za bardzo :P

 

Ale teraz hit, zainteresowałem się tymi entreq wraps, czyli opaskami na kable. Z doświadczenia wiem, że takie absurdy mogą zaskakiwać. Poczytałem, okazało się, że opaseczki mają w sobie PIASEK, a jego celem jest eliminowanie pola elektromagnetycznego, które są generowane przez urządzenia ;-). W sumie drogo jak za piasek, poczytałem o innych materiałach mających na celu to samo. Okazało się, że sporo jest tego typu materiałów, bo pola elektromagnetyczne powodują raka i inne brzydkie rzeczy. Kupiłem maty ekranujące, niby mają pochłaniać, nie odbijać. Param Param, działa :DDD . Padłem normalnie, głównie tło jest "czarniejsze", przez co wydaje się wszystko wyraźniejsze. Efekt jest bardzo przyjemny i słyszalny od razu. Także jakby ktoś szukał inspiracji, proszem bardzo.

PS: zmierzyłem te pole, spadło od 1/3 wartości z 380 v/m do 260, czy jakoś tak się nazywa ta jednostka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec

Dzięki za ten temat, bo w sumie dużo różnych ciekawych (działających i "mniej działających") urządzeń zebranych w jednym miejscu. 

 

Mnie tak na serio to trochę bawi jedno: jak na temat kabli LAN wypowiadają się ludzie, którzy nie mają chociażby pojęcia na temat tego, co to są warstwy OSI, albo tego, jak się powinno poprawnie realizować izolację, nie tylko galwaniczną. Potem jedna taka osoba coś powie, albo - jeszcze gorzej - napisze i nagle robi się z tego niemalże paradygmat. Oczywiście, jak widać na powyższym obrazku - niektórym jest to wybitnie na rękę. 

Inną zaś kwestią jest to, że ok, rozumiem, że audio to w jakimś (wcale nie małym) odsetku to robienie zupy z węża, jednakże gdzieś powinna być granica. W przypadku, kiedy izolator LAN kosztuje mniej więcej 100x tyle, ile jego materiałowa wartość, to jednak ta granica jest mocno przekroczona. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, nie trzeba być neurologiem, żeby mieć prawo zabierania głosu w sprawie bólu głowy 😉 i co komu na ten ból pomaga.

 

Ktoś próbował już karty usb/switche/albo coś innego z TXCO? Na gfmod jest PPA Audio switch zmodyfikowany o dodanie TXCO, okropnie drogi, ale i tak tani w porównaniu do innych. Wątpię by wydatek był uzasadniony w stosunku do uzyskanych efektów, ale zapytam prewencyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2019 o 11:28, whero napisał:

to teraz pytanie - czy się śmiać czy płakać co niektórzy kupują


Stary (pozwole sobie), wiekszosc z tych rzeczy jak najbardziej ma sens. Niemniej ceny sa z palca wziete, nie inaczej.

Budowa komputerow pod audio to jest turbo trudny temat, a ze wiekszosc z Was nie ma pojecia ani o PC, ani o cyfrowym audio (mowia o wiedzy idacej daleko ponad umiejetnosc przeczytania ulotki produktu), nie ma w ogole sensu z Wami omawiac takich tematow, bo brakuje Wam (no OK, znajdzie sie tu paru wymiataczy) tak z 10-15 lat solidnego doswiadczenia ze sprzetem i tak z (przynajmniej) 50 fachowych ksiazek. O niemalej golrce pieniedzy nawet nie wspominam.

Pozdroweczki :)

Whero, mordeczko kochana, to nie jest atak na Ciebie. Po prostu nawinales sie pierwszy z brzegu, a ja wlasnie zasiadlem do upuszczania sobe jadu po wyjatkowo trudnym dniu ;)

W dniu 13.06.2019 o 18:45, prolim napisał:

Okazało się, że sporo jest tego typu materiałów, bo pola elektromagnetyczne powodują raka i inne brzydkie rzeczy. Kupiłem maty ekranujące, niby mają pochłaniać, nie odbijać. Param Param, działa :DDD
 


No mozna po prostu naczepic magnesow ferrytowych, takich jak sa np. na niektorych kablach usb albo zasiolajacych. Jak zestaw urzadzen (cyfrowych) ma problemy z prundem, to i efekty mozna calkiem zacne zyskac, a to tylko kilka zlotych. To, co nazywasz czarniejszym tlem, jak najbardziej jest pierwsza oznaka poprawy.

Edytowane przez mojo_aka_jojo
Whoro'a nie mozna tak ot tak sobie brac i obrazac, z powodu jadu tez!
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, prolim napisał:

Kupiłem kilka ferrytów płaskich z chinów, bo u nas drogo wychodzi 😉 Pokombinuję dalej.


najzabawniejsze jest to, ze DOKLADNIE taki sam efekt pochodzi od wymiany kabli zasilajacych i transmisji danych na te drogie modele, piekne niczym amazonskie weze :D Mowie to zupelnie powaznie. Zamiast tak sie wydatkowac zalecam caly karton tych magnesow. Dziala bardzo dobrze, choc jeszcze lepieh byloby powstrzymac sie od kupowania urzadzen, ktore w ogole takie klopoty objawiaja, bo to znaczy ni mniej ni wiecej, ze ich projektact "gowno wie co robi". Taka zmora naszych czasow, nic nie poradze/ Ale gdzie! Wszystko da sie rozwiazan - myyyyyk... 32 opampy njaebane do hi-endowego DACa, a co! Po taniosci przeciez sa :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mojo_aka_jojo napisał:


Whero, mordeczko kochana, to nie jest atak na Ciebie. Po prostu nawinales sie pierwszy z brzegu, a ja wlasnie zasiadlem do upuszczania sobe jadu po wyjatkowo trudnym dniu ;)

 

spoko - ostatnio do białej boleści doprowadzają mnie specyfikacje kontrolerów usb (starszy dac ze schrzanionymi sterownikami i zestaw pluginów podających bezposrednie DoP który niestety zawodzi po całej lini stabilnością - przerobione 4 pc'ty, 3 laptopy, 5 świerzych instalacji systemu i multum przeczyszczeń sterowników - wszystko się sprowadfza już bezpośrednio do kontrolerów do czego niezależnie doszliśmy ze znajomym i na co mmay sporo dowodów więc.. jak powiem że słyszę po chwili różnicę w kontrolerach usb to nie kłamię - wystarczy poczekać godzinę/dwie i sprawdzić czy wciąż słuchać muzykę czy dac się rozłącza co parę sekund) (dla zainteresowanych mowa o schiit loki - ciekawe ustrojstwo i jak działa to jest bajka ale... od miesiąca leży odłożone i się waham pomiędzy zakupem konkretnego modelu thinkpada na którym wiem że wszystko hula jkak bajka a ponownymi próbami i nerwami)

część z tych rzeczy może (ciekawsze kable, ferryty) mieć znaczenie w 'niecodziennych' sytuacjach kiedy naprawdę mamy do czynienia z dziwną sytuacją / produktem o wadzie która powoduje że taka.. .'drobna korekta' ma szansę coś zmienić (ale też chyba możemy się zgodzić że najczęściej takie elementyu toru są.. w całości pozbawione znaczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, whero napisał:

spoko - ostatnio do białej boleści doprowadzają mnie specyfikacje kontrolerów usb (starszy dac ze schrzanionymi sterownikami i zestaw pluginów podających bezposrednie DoP który niestety zawodzi po całej lini stabilnością - przerobione 4 pc'ty, 3 laptopy, 5 świerzych instalacji systemu i multum przeczyszczeń sterowników - wszystko się sprowadfza już bezpośrednio do kontrolerów do czego niezależnie doszliśmy ze znajomym i na co mmay sporo dowodów więc.. jak powiem że słyszę po chwili różnicę w kontrolerach usb to nie kłamię - wystarczy poczekać godzinę/dwie i sprawdzić czy wciąż słuchać muzykę czy dac się rozłącza co parę sekund) (dla zainteresowanych mowa o schiit loki - ciekawe ustrojstwo i jak działa to jest bajka ale... od miesiąca leży odłożone i się waham pomiędzy zakupem konkretnego modelu thinkpada na którym wiem że wszystko hula jkak bajka a ponownymi próbami i nerwami)

część z tych rzeczy może (ciekawsze kable, ferryty) mieć znaczenie w 'niecodziennych' sytuacjach kiedy naprawdę mamy do czynienia z dziwną sytuacją / produktem o wadzie która powoduje że taka.. .'drobna korekta' ma szansę coś zmienić (ale też chyba możemy się zgodzić że najczęściej takie elementyu toru są.. w całości pozbawione znaczenia)


Ale to tez slusznie zauwazyles, o czym ja najzupelnie zapomnialem wspomniec, ze duza czesc z tych ulepszaczy to sa zabawki dla ludzi z setupami powyzej 50 kafli. Inaczej nie ma to sensu.

Nie zmienia to przykrego faktu, ze wiekszosc audioentuzjastow to ludzie niezbyt lotni. Potrafia nakupic kabli zasilajacych za 5 tysiecy, po czym puszczaja na swoin hi-endowym DACu mp3-ki z Tidala, bo nie potrafia poradzic sobie z konfigracja oprogramowania. Widziale to tyle razy, ze juz mnie nic nie zdziwi.

Ogromnie wspolczuje Ci problemow ktore opisales, ale mam dwie uwagi, ktore byc moze troche Ci pomoga:
a) Zalozyciele (niewielkiej przeciez) firmy "Gowno" to wyjatek w branzy audio - oni naprawde znaja sie na swojej robocie z technicznego punktu widzenia. Ci ludzi to legendy, a ich biografia traktujaca o firmie byla (przynajmniej dla mnie) fascynujaca lektura.
Uwazam, ze jest wielce nieprawdopodobnym zeby to oni sknocili po swojej stronie kwestie wybranego kontrolera.
b) Zadzwon / napisz do nich. Mozna z nimi normalnie pogadac, tym bardziej, ze masz interesujacy problem techncizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mojo_aka_jojo napisał:


Ogromnie wspolczuje Ci problemow ktore opisales, ale mam dwie uwagi, ktore byc moze troche Ci pomoga:
a) Zalozyciele (niewielkiej przeciez) firmy "Gowno" to wyjatek w branzy audio - oni naprawde znaja sie na swojej robocie z technicznego punktu widzenia. Ci ludzi to legendy, a ich biografia traktujaca o firmie byla (przynajmniej dla mnie) fascynujaca lektura.
Uwazam, ze jest wielce nieprawdopodobnym zeby to oni sknocili po swojej stronie kwestie wybranego kontrolera.
b) Zadzwon / napisz do nich. Mozna z nimi normalnie pogadac, tym bardziej, ze masz interesujacy problem techncizny.

wszystko przerobione, z nimi przedyskutowane - jeden z głównych powodów dyskontynuacji dac'a + to że sterowników ponad win7 oficjalnych (które i tak sprawiały problemy) brak (a jednak na codzień wolę siedzieć na 10tce -używanie najpopularniejszego systemu ma swoje zalety) ... co do kontaktu z nimi to po kilku wymienionych emailach dostałem informację że na jakąkolwiek pomoc/naprawy nie mam liczyć ponieważ stracili oni całość dokumentacji :(

więcej i tak zacznę się bawić w wakacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, whero napisał:

wszystko przerobione, z nimi przedyskutowane

 

O rany! Coz za niefortunny zbieg okolicznosci.
Doprawdy, czy nie mogliby oni przyjac tego problematycznego przetwornika i za niewielka doplata wydac Ci czegos rownie dobrego a mniej problemowego?

Na oslode opowiem Ci moja nie tak dawna historie sprzetowo-zakupowa:
Otoz kupujac kolejna juz pare moich ulubionych sluchawek Audioqest, udalem sie do znamienitego sklepu Top-HiFI. Tam, po krotkich negocjacjach, sprzedawca wydal mi blyszczace opakowanie... Dopiero w domu okazoalo sie, ze jest ono puste :) Najdrozsze 0,02 metra szesciennego powietrza w moim zyciu!
Ale to nie koniec! Po odebraniu docelowych sluchawek i zawiezieniu ich do mojego przybytku audio rozkoszy, okazalo sie, ze w lewej sluchawce uszkodzone jest gniazdo 2,5mm od montazu kabla sluchawkowego i w ogole nie da sie stosownego przewodu zamontowac :)
Po trzeciej wycieczce wreszcie uzyskalem stosowny efekt. The end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
12 godzin temu, mojo_aka_jojo napisał:


Stary (pozwole sobie), wiekszosc z tych rzeczy jak najbardziej ma sens. Niemniej ceny sa z palca wziete, nie inaczej.
 
Budowa komputerow pod audio to jest turbo trudny temat, a ze wiekszosc z Was nie ma pojecia ani o PC, ani o cyfrowym audio (mowia o wiedzy idacej daleko ponad umiejetnosc przeczytania ulotki produktu), nie ma w ogole sensu z Wami omawiac takich tematow, bo brakuje Wam (no OK, znajdzie sie tu paru wymiataczy) tak z 10-15 lat solidnego doswiadczenia ze sprzetem i tak z (przynajmniej) 50 fachowych ksiazek. O niemalej golrce pieniedzy nawet nie wspominam.

Pozdroweczki :)

Whero, mordeczko kochana, to nie jest atak na Ciebie. Po prostu nawinales sie pierwszy z brzegu, a ja wlasnie zasiadlem do upuszczania sobe jadu po wyjatkowo trudnym dniu ;)


No mozna po prostu naczepic magnesow ferrytowych, takich jak sa np. na niektorych kablach usb albo zasiolajacych. Jak zestaw urzadzen (cyfrowych) ma problemy z prundem, to i efekty mozna calkiem zacne zyskac, a to tylko kilka zlotych. To, co nazywasz czarniejszym tlem, jak najbardziej jest pierwsza oznaka poprawy. To już nawet nie chodzi o odróżnianie predykcji skoków od RAS to CAS delay, co bardziej o kojarzenie dość prostych i podstawowych zależności przyczynowo-skutkowych. 

 

 

Ja mam wrażenie, że większość sprzedawców komputerów u nas, nie tylko tych pod audio, powinna się zająć raczej jakimś mniej obciążającym umysł zajęciem, jak chociażby prostowanie bananów, albo pieszczenie tygrysów. To już nawet nie chodzi o odróżnianie, chociażby predykcji skoków od tRCD, co bardziej o kojarzenie podstawowych zależności przyczynowo-skutkowych. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności