Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

USB filtrowanie


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, saudio napisał:

Doczytałem że Aries nie ma izolacji galwanicznej i mnie nosi. 

Spróbuj jakoś żyć z tą świadomością. :) Może nie na temat, ale byłem przez parę lat fanem izolacji galwanicznej przesyłu S/PDIF, i zawsze ją robiłem w DACach, aż w końcu musiałem ją wyeliminować, kiedy moim ulubieńcem stał się DAC ES9038. Wbudowany w niego konwerter S/PDIF łatwiej zrywa transmisję sygnału separowanego, pewnie przez "rozluźniony" potencjał masy cyfrowej wskutek takowej separacji. No i trzeba było wymodelować brzmienie DACa bez udziału separacji galwanicznej, bo ona dokładała (a może odejmowała?) swoje, co odbierałem pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://audiobacon.net/2016/12/01/ifi-nano-iusb3-0-review-vs-uptone-regen-wyred-4-sound-recovery-and-audioquest-jitterbug/

Był jeszcze topic na innej stronie, gdzie gość robił pomiary, ale nie mogę znaleźć, ale napiszę jakie były wyniki z pamięci ;D

Najlepiej wypadła Intona i ifi iusb 3.0, a jeszcze lepiej wyszło ich połączenie.

Potem były ifi nano 3.0, uptone regen, ifi ipurifier, wyred i coś tam jeszcze. Z takiego typu wynalazków są jeszcze lanrover, sotm, chyba lightspeed.

 

Mam ifi ipurifier jedynkę i zanabyłem ifi i galvanic z audio stylu (1300zł). Generalnie działają, ifi ipurifier poprawia górę, słyszalnie. Ale np: z he-4xx wolałem bez, bo utraciłem jakąkolwiek dynamikę w tych słuchawkach. igalvanic działa, w każdym rejonie, ogólna poprawa klarowności i detalu, ale czy warto wydać 1300zł? Moim zdaniem nie, są lepsze sposoby na poprawę sygnału usb. Np: zakup allo usbridge za 700 zł, który daje z 10 razy tyle co igalvanic. Zatem, moim zdaniem igalvanic to wartość około 400-500 zł powinna być, a ipurifier z 250 zł. Kable usb nic za bardzo nie zmieniają, ale ostatnio sprzedawca pewien mi powiedział, że dopiero powyżej 3k zł za kabel zaczynają się różnice. Może to być prawda, niestety nigdy nie stwierdzę :).

A co do zasilania, to ifi ipower jest po 220 zł, ma 1uV szumy, a iusb 3.0 ma 0.1 uV, ale koszt jest przeogromny. Ipower działa, słychać różnice, za taką kasę jak najbardziej można polecić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, prolim napisał:

https://audiobacon.net/2016/12/01/ifi-nano-iusb3-0-review-vs-uptone-regen-wyred-4-sound-recovery-and-audioquest-jitterbug/

Był jeszcze topic na innej stronie, gdzie gość robił pomiary, ale nie mogę znaleźć, ale napiszę jakie były wyniki z pamięci ;D

Najlepiej wypadła Intona i ifi iusb 3.0, a jeszcze lepiej wyszło ich połączenie.

Potem były ifi nano 3.0, uptone regen, ifi ipurifier, wyred i coś tam jeszcze. Z takiego typu wynalazków są jeszcze lanrover, sotm, chyba lightspeed.

 

Mam ifi ipurifier jedynkę i zanabyłem ifi i galvanic z audio stylu (1300zł). Generalnie działają, ifi ipurifier poprawia górę, słyszalnie. Ale np: z he-4xx wolałem bez, bo utraciłem jakąkolwiek dynamikę w tych słuchawkach. igalvanic działa, w każdym rejonie, ogólna poprawa klarowności i detalu, ale czy warto wydać 1300zł? Moim zdaniem nie, są lepsze sposoby na poprawę sygnału usb. Np: zakup allo usbridge za 700 zł, który daje z 10 razy tyle co igalvanic. Zatem, moim zdaniem igalvanic to wartość około 400-500 zł powinna być, a ipurifier z 250 zł. Kable usb nic za bardzo nie zmieniają, ale ostatnio sprzedawca pewien mi powiedział, że dopiero powyżej 3k zł za kabel zaczynają się różnice. Może to być prawda, niestety nigdy nie stwierdzę :).

A co do zasilania, to ifi ipower jest po 220 zł, ma 1uV szumy, a iusb 3.0 ma 0.1 uV, ale koszt jest przeogromny. Ipower działa, słychać różnice, za taką kasę jak najbardziej można polecić.

Dzięki, trzeba bedzie potestować to iFi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, prolim napisał:

(...) Kable usb nic za bardzo nie zmieniają, ale ostatnio sprzedawca pewien mi powiedział, że dopiero powyżej 3k zł za kabel zaczynają się różnice. Może to być prawda, niestety nigdy nie stwierdzę :). (...)

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-wireworld-starlight-7-usb-cable.6599/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg_jg słyszalne różnice są bardzo małe. Pomiędzy chińskim kablem za 35 dolców, a audioquest coffee z jakimś tam niesamowitym systemem oczyszczania i rewolucyjnym ułożeniem żył i ekranowaniem ich, za 375 euro różnica jest tak mała, że nie wiem czy sobie dopowiadam czy rzeczywiście jest. Pomiędzy zwykłym kablem usb co dają w mediamarket jest różnica, słyszalna, ale mógłbym żyć ze zwykłym kablem też :P

Mam tego starlighta 7, ale na lanie, spisuje się świetnie, spora zmiana jak na kabel, soniczna oczywiście. Bo na koncie to tak z -450 zł :D

https://audiophilestyle.com/forums/topic/30593-group-test-usb-gadgets-aq-jitterbug-uptone-regen-ifi-iusb30-ipurifier-ipurifier2-update-on-p15…/

znalazłem 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go w zestawie z jakimś drugim pipkiem od ifi i zasilaczem.

Zestaw to Cayin iha i idac. Do tego Sotm sms200 ultra z sps 500 i WA8 Wooaudio.

Windows 10 non stop crash. Może teraz się coś zmieniło. Jak załapał i grało to dla mnie zero różnicy. Roon pokazywał w ścieżce jakieś usprawnienie.

Słuchawki LCD3 i Ether

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Chcheckitout napisał:

Miałem go w zestawie z jakimś drugim pipkiem od ifi i zasilaczem.

Zestaw to Cayin iha i idac. Do tego Sotm sms200 ultra z sps 500 i WA8 Wooaudio.

Windows 10 non stop crash. Może teraz się coś zmieniło. Jak załapał i grało to dla mnie zero różnicy. Roon pokazywał w ścieżce jakieś usprawnienie.

Słuchawki LCD3 i Ether

Właśnie u mnie z Ariesem może być podobnie jak z Sotm, bo to pewnie on robił robotę. No, ale może warto się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDefender na laptopie z Windows wydawało się, że coś poprawia, ale to nie mój laptop i słuchałem raz. Na MacBooku nic nie wnosi. Z Hugo 2 gra, z MHDT też, z Audiolabem raz grało raz nie, z konwerterem Abbasaudio nie chce współpracować. Dlatego dałem sobie spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, prolim napisał:

https://audiobacon.net/2016/12/01/ifi-nano-iusb3-0-review-vs-uptone-regen-wyred-4-sound-recovery-and-audioquest-jitterbug/

Był jeszcze topic na innej stronie, gdzie gość robił pomiary, ale nie mogę znaleźć, ale napiszę jakie były wyniki z pamięci ;D

Najlepiej wypadła Intona i ifi iusb 3.0, a jeszcze lepiej wyszło ich połączenie.

Potem były ifi nano 3.0, uptone regen, ifi ipurifier, wyred i coś tam jeszcze. Z takiego typu wynalazków są jeszcze lanrover, sotm, chyba lightspeed.

 

Mam ifi ipurifier jedynkę i zanabyłem ifi i galvanic z audio stylu (1300zł). Generalnie działają, ifi ipurifier poprawia górę, słyszalnie. Ale np: z he-4xx wolałem bez, bo utraciłem jakąkolwiek dynamikę w tych słuchawkach. igalvanic działa, w każdym rejonie, ogólna poprawa klarowności i detalu, ale czy warto wydać 1300zł? Moim zdaniem nie, są lepsze sposoby na poprawę sygnału usb. Np: zakup allo usbridge za 700 zł, który daje z 10 razy tyle co igalvanic. Zatem, moim zdaniem igalvanic to wartość około 400-500 zł powinna być, a ipurifier z 250 zł. Kable usb nic za bardzo nie zmieniają, ale ostatnio sprzedawca pewien mi powiedział, że dopiero powyżej 3k zł za kabel zaczynają się różnice. Może to być prawda, niestety nigdy nie stwierdzę :).

A co do zasilania, to ifi ipower jest po 220 zł, ma 1uV szumy, a iusb 3.0 ma 0.1 uV, ale koszt jest przeogromny. Ipower działa, słychać różnice, za taką kasę jak najbardziej można polecić.

Czyli jak mam taką kartę PPA USB to mogę te wszystkie bajery olać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał:

Czyli jak mam taką kartę PPA USB to mogę te wszystkie bajery olać?

A masz?

A serio, przecież obaj wiemy, że i tak kupisz :D, nieważne co napiszę :P.  Karta nie ma osobnego zasilania? To poważny błąd konstrukcyjny :D

Polecam tego allo usbridge, robi robotę na maxa, tylko że roon kosztuje 110 dolców na rok, albo 500 dolców dożywocie :o Sotm ponoć lepszy, ale... mają audiofilskie ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron być może, nie dowiesz się póki nie spróbujesz. Nie miałem takiej karty, nie wiem jaka jest jej skuteczność. Ja grałem przez długi czas PC-audioquest coffe usb-ipurifier, potem igalvanic zamiast ipurifier, ten tani streamer z Indii zmiażdżył mi system. Powiem więcej, kupiłem kable LAN, i ... zrobiły różnicę i to sporą. Dlatego nie skreślam niczego, po prostu próbuję. Dzięki tym zmianom w końcu odkryłem prawdziwe możliwości t1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=66952]vonBaron[/mention] być może, nie dowiesz się póki nie spróbujesz. Nie miałem takiej karty, nie wiem jaka jest jej skuteczność. Ja grałem przez długi czas PC-audioquest coffe usb-ipurifier, potem igalvanic zamiast ipurifier, ten tani streamer z Indii zmiażdżył mi system. Powiem więcej, kupiłem kable LAN, i ... zrobiły różnicę i to sporą. Dlatego nie skreślam niczego, po prostu próbuję. Dzięki tym zmianom w końcu odkryłem prawdziwe możliwości t1.
Który streamer?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności