Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO FH7 - 5 Driver hybrid (1DD+4BAs) IEMs


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe FH7. Oczywiście konstrukcja hybrydowa - przetwornik berylowy + 4 armatury Knowlesa.

Wyposażenie bardzo bogate, w zestawie oprócz neoprenowego jest także skórzany case, oraz tipsy SpinFit CP145. Kabel LC-3.5C czyli ten "lepszy".

Cena $449.99, dostępne dopiero w czerwcu.

Zapowiadają się naprawdę świetnie. Co prawda FiiO znów podniosło cenę, ale zapewnie także i jakość dźwięku.

FB_IMG_1552734225277.jpg

FB_IMG_1552728381532.jpg

FB_IMG_1552734316812.jpg

FB_IMG_1552734185320.jpg

FB_IMG_1552734205454.jpg

FB_IMG_1552734153628.jpg

FB_IMG_1552733723929.jpg

FB_IMG_1552733745092.jpg

Edytowane przez kordal
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Adamesq napisał:

Wyglada na to ze beda miec krotkie tulejki, podobnie jak w FH5. Szkoda. 

Do fh5 trzeba pomęczyć się i dobrać tipsy, przeszło mi przez ręce z wszystkie firmowe + 10 innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LuQi napisał:

Fiio nie chce być gorsze od innych chińskich producentów i coraz bardziej rozpędza się z nowościami :)

 

Ale trochę szkoda że prezentują rzeczy, które dostępne będą nie za miesiąc, nie za dwa tylko jeszcze później 😕 ja czekam na M5 (następca BTR3), a niestety dopiero w maju ma być 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie słabym pomysłem jest wciskanie do zestawu kabla z 3,5mm jackiem który kosztuje 300zł i dla niektórych może być zbędny. Zwłaszcza że LC-C jest dostępny w 3 wersjach i mogliby dać do wyboru rozmiar wtyczki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie ma co gdybać ... jak dla wielu fh5 są rewelacja tak fa7 już coś słabo. Choć fa7 wygoda mega .... fiio ucz się na błędach.

Konstrukcyjnie widać deko dłuższą tulejkę tipsa, tulejkę na gniazdo mcx ... no i te 13,5mm czy nie sprawi że całość jest większa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, chico99 napisał:

A jakie były heheszki z chińczyków (KZ), że idzie drogą zwiększania ilości przetworników ...

Imo w FH7 będzie ten sam problem z ergonomią i z sealem co w FH5.

Miałem i męczyłem FH5 przez tydzień. Wydałem ponad 200zeta na tipsy i pianki. Poległem i sprzedałem.

 

FH7 będą mieć wymienne filtry, które wydłużają tulejkę, co zapewne polepszy komfort użytkowania u osób, którym krótka tulejka w FH5 nie pasowała do kanałów usznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chico99 napisał:

A jakie były heheszki z chińczyków (KZ), że idzie drogą zwiększania ilości przetworników ...

Ja tam byłem daleki od śmieszkowania z KZ, że zwiększają ilość driverów, bo sam mam AS10 i nie narzekam na te ich 5BA. Bardziej śmieszy, że KZ zawsze chwali się łączną liczbą przetworników (stąd też nazwy modeli AS10=2x5BA) podczas gdy inni producenci podają liczbę na ucho 😂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm...

Jestem akurat tym szczęśliwcem, który złapał ów seal za pierwszym podejściem. Ale czytając trochę na ten temat, stwierdziłem że poszukam jego braku.

Kolejno podmieniając silikonowe końcówki nic takiego jednak mnie nie spotkało. Uff...

Dopiero gdy założyłem owe podwójnie kołnierzowane, białe koreczki, zniknął bas. Tyle, że raczej nie z ich winy. Podczas kombinacji z montażem zwyczajnie odchyliły się zausznice (te sztywne odcinki przewodu za uchem). I same sluchawki przylegały niejako pod kątem. Sprawdzilem ponownie z innymi gumeczkami ale wciąż nieprawidłowo odchyloną wtyczką kabelka w samym przetworniku i tak. To był brak seala.

 

Wróciłem z ustawieniem tak, by twardy kawałek przewodu przylegał ściśle do czaszki w miejscu okalającym małżowinę, zaś słuchawka była wprowadzana do ucha pod prawidłowym kątem.

I ponownie, na wszystkich końcówkach jest bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i mam już zgryz... mam FH5 i jestem zadowolony... a teraz znowu króliczek?? 

Jest szansa aby zestaw testowy pojawił się na meecie we Wrocławiu 1 czerwca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Corvin74 napisał:

No i mam już zgryz... mam FH5 i jestem zadowolony... a teraz znowu króliczek?? 

Jest szansa aby zestaw testowy pojawił się na meecie we Wrocławiu 1 czerwca?

To z tym zgryzem jest już nas dwóch:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności