Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO FH7 - 5 Driver hybrid (1DD+4BAs) IEMs


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mykupyku napisał:

śmigam na filtrze bez filtra i ePro. jest ogień :)

 

 

Czyli lepiej? Ten driver w tulejce trochę onieśmiela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od dzis szczęśliwym posiadaczem FH7 i jest to pierwszy swiadomy zakup dokanalowek po odsłuchu. 

Alez to jest dobre. Juz z pudelka gra wspaniale i czuc duzy upgrade wzgledem FCL8s. Duza przestrzen, doskonala gora i potezny bas to sa glowne cechy ktore sie rzucaja w uszy. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najlepszefo seala i izolacje lapie na epro horn shaped.  Jedyny problem to ostra góra, której nie mogę niczym zniwelować.  dx158 ,strasznie wyciąga sybilanty, zesłabszych nagrań, na m11 jest trochę lepiej pod tym względem. Ktoś miał podbny problem? Myslalem ,ze wraz  z wygrzaniem problem minie ,ale maja juz na liczniku około  200h i niewiele się zmieniło w tym aspekcie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Loke13 napisał:

Jedyny problem to ostra góra, której nie mogę niczym zniwelować.  dx158 ,strasznie wyciąga sybilanty, zesłabszych nagrań, na m11 jest trochę lepiej pod tym względem. Ktoś miał podbny problem?

Czytałem że sporo ludzi ma z nimi ten problem, może zmiana filtra pomoże, ale pewnie już tego próbowałeś. Dla mnie dziwne, że występuje to na ibasso dx158, ja go odbieram jako tego wygładzającego. Czyli nie polecasz połączenia  FH7 z DX158?  Obecnie mam FH5 i synergia z ibasso jest świetna, jako upgrade zastanawiałem się nad zmianą na FH7, ale teraz obawiam się że może to okazać się downgradem.

Edytowane przez atr3yu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, atr3yu napisał:

Czytałem że sporo ludzi ma z nimi ten problem, może zmiana filtra pomoże, ale pewnie już tego próbowałeś. Dla mnie dziwne, że występuje to na ibasso dx158, ja go odbieram jako tego wygładzającego. Czyli nie polecasz połączenia  FH7 z DX158?  Obecnie mam FH5 i synergia z ibasso jest świetna, jako upgrade zastanawiałem się nad zmianą na FH7, ale teraz obawiam się że może to okazać się downgradem.

Edytowane 8 minut temu przez atr3yu

Dx150 z amp6 gra gładko, ale z amp8 powiedziałbym , że już ostrzej. 

Fh5 z dx158 łapią naprawdę super synergie i brzmią jak słuchawki o klasę lepsze. Porownywalem fh5 na dx158 i m11 i lepiej grały z odtwarzaczem ibasso.  

W fh7 problem z sybilantami występuje na czerwonych filtrach(bass boost). Te same nagrania na zielonych i czarnych filtrach sybiluje mniej ,lub wcale. Mi osobiście glebia i przestrzeń pasują najlepiej na filtrach basowych ,ale na zbalansowanych również jest dobrze, (choć nie ma już takiego Wow.)

Fh7 na pewno nie będą downgradem ,względem fh5 ,ale to już inne granie. 

Edytowane przez Loke13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 30.06.2019 o 10:20, Loke13 napisał:

 

W fh7 problem z sybilantami występuje na czerwonych filtrach(bass boost). Te same nagrania na zielonych i czarnych filtrach sybiluje mniej ,lub wcale. Mi osobiście glebia i przestrzeń pasują najlepiej na filtrach basowych ,ale na zbalansowanych również jest dobrze, (choć nie ma już takiego Wow.)

Fh7 na pewno nie będą downgradem ,względem fh5 ,ale to już inne granie. 

 

FH7 mają jeden feler - górę, którą czasami, według osobistych preferencji, trzeba neutralizować (kablem, equalizerem, odtwarzaczem). Kiedy je miałem czasami, na niektórych nagraniach, ta góra bywała nieznośna. Ale na niektórych, nie na wszystkich. 

 

Indywidualnie mógłbym sobie życzyć nieco cieplejszej średnicy, ale to już tylko moje chciejstwo.

 

Natomiast mistrzowskie jest oddawanie planów dźwiękowych; to są naprawdę trójwymiarowe słuchawki. Druga genialna sprawa to jakość basu - takiej faktury, różnorodności i impaktu nie spotka się w tej klasie słuchawek, a często i w przedziale cenowym x2. Ale nie jest to bas zalewający inne pasma, tylko bardzo referencyjny.

 

FH7 to bardzo ciekawe słuchawki.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, westberg napisał:

Natomiast mistrzowskie jest oddawanie planów dźwiękowych; to są naprawdę trójwymiarowe słuchawki. Druga genialna sprawa to jakość basu - takiej faktury, różnorodności i impaktu nie spotka się w tej klasie słuchawek, a często i w przedziale cenowym x2. Ale nie jest to bas zalewający inne pasma, tylko bardzo referencyjny.

 

FH7 to bardzo ciekawe słuchawki.

 

Z tym sie zgodze . W sumie gdyby nie przeostrzenia i wokal ,który też ciezko bylo mi poprawic to miałbym spokój na dluzszy czas w poszukiwaniu dokow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, westberg napisał:

 

FH7 mają jeden feler - górę, którą czasami, według osobistych preferencji, trzeba neutralizować (kablem, equalizerem, odtwarzaczem). Kiedy je miałem czasami, na niektórych nagraniach, ta góra bywała nieznośna. Ale na niektórych, nie na wszystkich. 

 

Indywidualnie mógłbym sobie życzyć nieco cieplejszej średnicy, ale to już tylko moje chciejstwo.

 

Natomiast mistrzowskie jest oddawanie planów dźwiękowych; to są naprawdę trójwymiarowe słuchawki. Druga genialna sprawa to jakość basu - takiej faktury, różnorodności i impaktu nie spotka się w tej klasie słuchawek, a często i w przedziale cenowym x2. Ale nie jest to bas zalewający inne pasma, tylko bardzo referencyjny.

 

FH7 to bardzo ciekawe słuchawki.

 

 

 

 

 

 



bas i 3D znakomite. góra sporadycznie zaboli.
słuchałem na przemian z andromedami i choć ogromnie doceniam ich czar, pozostają na liście życzeń, fh7 zagrały bardziej przestrzennie, z lepszą sceną i niesamowicie na dole, a nie jestem basolubem, przeciwnie.

jakie kable i pianki/tipsy byś polecał do fh7?

Edytowane przez trzcionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trzcionka napisał:



bas i 3D znakomite. góra sporadycznie zaboli.
słuchałem na przemian z andromedami i choć ogromnie doceniam ich czar, pozostają na liście życzeń, fh7 zagrały bardziej przestrzennie, z lepszą sceną i niesamowicie na dole, a nie jestem basolubem, przeciwnie.

jakie kable i pianki/tipsy byś polecał do fh7?

 

Słuchałem na CB13, bo to dość ciepły kabel, a z ładnym dynamicznym dołem. Miałem hybrydy Symbio, ale chyba jakieś bardziej porowate byłyby lepsze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rayfe napisał:

Przepraszam za offtop ale czy znajdę jakieś fajne porównanie FH5 i FH7? Najlepiej żeby było tez po balansie ;) 

@maciux porównywał oba modele - https://kropka.audio/test/sluchawki/fiio-fh7-recenzja/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone filtry, tipsy bi-flange (o dziwo wygodniejsze dla mnie nawet niż pianki), chwila wolnego czasu, The Cure - Disintegration i człowiek odlatuje. To może być mój dokanałowy endgame.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, StAc napisał:

Zielone filtry, tipsy bi-flange (o dziwo wygodniejsze dla mnie nawet niż pianki), chwila wolnego czasu, The Cure - Disintegration i człowiek odlatuje. To może być mój dokanałowy endgame.

 

 

Disintegration jest zresztą tak nagrany, jakby był nagrywany pod odsłuch na FH7. Antycypowali. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2019 o 09:51, atr3yu napisał:

Czytałem że sporo ludzi ma z nimi ten problem, może zmiana filtra pomoże, ale pewnie już tego próbowałeś. Dla mnie dziwne, że występuje to na ibasso dx158, ja go odbieram jako tego wygładzającego. Czyli nie polecasz połączenia  FH7 z DX158?  Obecnie mam FH5 i synergia z ibasso jest świetna, jako upgrade zastanawiałem się nad zmianą na FH7, ale teraz obawiam się że może to okazać się downgradem.

Hmm podłączyłem je po LC4.4D do AM3D w Q5S. Na zielonych filtrach bo dają największa przestrzeń i na pisankach bo maja Malepszy izolacje. Po długim czasie góra złagodniała.  Generalnie w tym zestawieniu słucham  ciszej niż na default’owym zestawie (kabel z zestawu, czarne filtry,  zbalansowane tipsy i defaultowy wzmacniacz w Q5S). I nie mam problemu z szeleszczącą góra.  Są nagrania, gdzie słabo dokładano pogłos, poprawiono głos i zostały w gorze cyfrowe smieci po tej obróbce. Wtedy je po prosu słychać. 
 

Lubię tez ten zestaw na miasto bo nieźle izoluje i odczuwalne straty bo BT są relatywnie najmniejsze. 
 

Tak na marginesie to zielony filter = brak filtra. Tam nawet nie ma mierzalnych różnic na charakterystyce częstotliwościowej. 

 

P.S. Ciekawie się też te słuchawki docierają. Najpierw dochodzi do siebie dynamik, co daje taki miły aksamit w zakresie subbasu, oraz dynamikę bez ostrych akcentów.  Ale BA łagodnieją w pozytywnym sensie w czytelnym odstępie czasu potem. I jest to dobre kilkadziesiąt godzin grania, aż się finalnie ustabilizuje równowaga tonalna i sygnatura tych słuchawek.

Edytowane przez KiiT
nowe spostrzeżenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka nadana, można się dzielić wrażeniami. 

Po pierwsze wielkie dzięki @tommirowi za możliwość odsłuchu.

Ogólnie i w skrócie: wow. Spodziewałem się wiele, dostałem jeszcze więcej :)Wygląd samych iemów, pudełka i jego zawartość, pierwsza klasa. 

Wygoda stoi na bardzo wysokim poziomie, odstają z uszu, ale ja mam uszy z tych mniejszych, jednak nie przeszkadza to w ich wygodnym noszeniu. Są świetnie wyprofilowane, ich waga bardzo dobrze się rozkłada (większość przejmował mi odcinek pamięciowy w stockowym kablu, bardzo solidnym i ładnym skądinąd). Jedne z najwygodniejszch doków jakie testowałem czy miałem. Dodatkowo podwójny vent w obudowie sprawia, że nie ma żadnego zasysania, co u mnie jest nagminnie przy dokach, które takich nie mają (choćby jednego). Nareszcie mogłem się cieszyć bi-flangami, a nie tylko piankami. 

Zaczynając od dołu.

Bas:

 

czerwone filtry i biflangi

Świetne zejście, moc, wybrzmiewanie, Shozy genialnie sobie z nim radził, trzymał go w ryzach, nie pozwolił się mu rozłazić. W porównaniu do Zenithow jest go mniej, ale jest lepiej kontrolowany, czuć że są skrojone na inną modłę. Nawet na czerwonych jest obecne to rozróżnienie faktur, które nie występuje na IMRach, a myślałem że one są pod tym względem bardzo dobre :)

 

Zielone filtry i biflangi

Dołu trochę mniej, subbas tak samo genialny. Lepsze do jazzu, lekkiej elektroniki opartej na wokalu (Portishead) i starszego rocka. (Zielone to mój typ :) ). Ogólnie prezentacja basu przypomina mi trochę Shozy Star II, które bardo mi się podobały.

 

Średnica 

Czerwone filtry dawały mniej ostrości na wyższej średnicy, ale to zielone były dla mnie najlepsze. Mniej ocieplone, detaliczne, niekłujące.

Zielone:

Tembr i brzmienie instrumentów były genialne. Gitary na OK Computer jeszcze nie brzmiały tak organicznie. Jazz i wokale były angażującego,  elektronika była wyrazista, z uderzeniem. Słabsze realizacje były obnażane, ale pianki ocieplają lekko brzmienie, przez co są bardziej znośne. IMR grają bliżej, z większym wylewaniem się basem na średnicę, bardziej słodko, lepiej w elektronice. Stary reprezentują podobny poziom jakościowy. Czyli baaardzo dobry.

 

Wysokie:

Zielone to detal, rozciągniecie, holografia. Kwartety smyczkowe brzmią z werwą, z nieznaną mi do tej pory energią i fakturowaniem dźwięku. Dęciaki, wysokie w elektronice, wszystkie dobrze rozciągnięte, brakuje mi tu określeń haha. No gra to i detalicznie ale niemecząco. Na długie odsłuchy jak znalazł. Czerwone ciemniejsze mniej tego wszystkiego co napisałem wyżej.

 

Zielone mają lepszą holografię, scena wydaje się większa ale to pewnie sprawa tej bardziej zaznaczonej góry. Jest duża, ze świetnie rozmieszczonymi źródłami. Unifished Sympathy Massive Attack brzmi jakbyśmy znajdowali się na najlepszym miejscu w sali koncertowej. Cudo.

 

Wady? Chyba potrzebują dosyć mocnego DAPa, albo przynajmniej takiego z balansem. Na M0 ssssssssyk, szzzzzpilki i gwoździe na szkle. Nawet na czerwonych i piankach. Chyba że to wina repertuaru i jego realizacji (na M0 inna muzyka niż na Alienie, więcej popu, rapu).

No cóż, polecam no. Gdyby nie to, że chce bardziej się skupić na czym stacjonarnym/"półstacjonarnym" to już by były w moim koszyku :)

 

przepraszam za moją nieumiejętność opisywania dźwięku, staram się poprawić :)

 

 

112.png

Edytowane przez StAc
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, StAc napisał:

Paczka nadana, można się dzielić wrażeniami. 

Po pierwsze wielkie dzięki @tommirowi za możliwość odsłuchu.

Ogólnie i w skrócie: wow. Spodziewałem się wiele, dostałem jeszcze więcej :)Wygląd samych iemów, pudełka i jego zawartość, pierwsza klasa. 

Wygoda stoi na bardzo wysokim poziomie, odstają z uszu, ale ja mam uszy z tych mniejszych, jednak nie przeszkadza to w ich wygodnym noszeniu. Są świetnie wyprofilowane, ich waga bardzo dobrze się rozkłada (większość przejmował mi odcinek pamięciowy w stockowym kablu, bardzo solidnym i ładnym skądinąd). Jedne z najwygodniejszch doków jakie testowałem czy miałem. Dodatkowo podwójny vent w obudowie sprawia, że nie ma żadnego zasysania, co u mnie jest nagminnie przy dokach, które takich nie mają (choćby jednego). Nareszcie mogłem się cieszyć bi-flangami, a nie tylko piankami. 

Zaczynając od dołu.

Bas:

 

czerwone filtry i biflangi

Świetne zejście, moc, wybrzmiewanie, Shozy genialnie sobie z nim radził, trzymał go w ryzach, nie pozwolił się mu rozłazić. W porównaniu do Zenithow jest go mniej, ale jest lepiej kontrolowany, czuć że są skrojone na inną modłę. Nawet na czerwonych jest obecne to rozróżnienie faktur, które nie występuje na IMRach, a myślałem że one są pod tym względem bardzo dobre :)

 

Zielone filtry i biflangi

Dołu trochę mniej, subbas tak samo genialny. Lepsze do jazzu, lekkiej elektroniki opartej na wokalu (Portishead) i starszego rocka. (Zielone to mój typ :) ). Ogólnie prezentacja basu przypomina mi trochę Shozy Star II, które bardo mi się podobały.

 

Średnica 

Czerwone filtry dawały mniej ostrości na wyższej średnicy, ale to zielone były dla mnie najlepsze. Mniej ocieplone, detaliczne, niekłujące.

Zielone:

Tembr i brzmienie instrumentów były genialne. Gitary na OK Computer jeszcze nie brzmiały tak organicznie. Jazz i wokale były angażującego,  elektronika była wyrazista, z uderzeniem. Słabsze realizacje były obnażane, ale pianki ocieplają lekko brzmienie, przez co są bardziej znośne. IMR grają bliżej, z większym wylewaniem się basem na średnicę, bardziej słodko, lepiej w elektronice. Stary reprezentują podobny poziom jakościowy. Czyli baaardzo dobry.

 

Wysokie:

Zielone to detal, rozciągniecie, holografia. Kwartety smyczkowe brzmią z werwą, z nieznaną mi do tej pory energią i fakturowaniem dźwięku. Dęciaki, wysokie w elektronice, wszystkie dobrze rozciągnięte, brakuje mi tu określeń haha. No gra to i detalicznie ale niemecząco. Na długie odsłuchy jak znalazł. Czerwone ciemniejsze mniej tego wszystkiego co napisałem wyżej.

 

Zielone mają lepszą holografię, scena wydaje się większa ale to pewnie sprawa tej bardziej zaznaczonej góry. Jest duża, ze świetnie rozmieszczonymi źródłami. Unifished Sympathy Massive Attack brzmi jakbyśmy znajdowali się na najlepszym miejscu w sali koncertowej. Cudo.

 

Wady? Chyba potrzebują dosyć mocnego DAPa, albo przynajmniej takiego z balansem. Na M0 ssssssssyk, szzzzzpilki i gwoździe na szkle. Nawet na czerwonych i piankach. Chyba że to wina repertuaru i jego realizacji (na M0 inna muzyka niż na Alienie, więcej popu, rapu).

No cóż, polecam no. Gdyby nie to, że chce bardziej się skupić na czym stacjonarnym/"półstacjonarnym" to już by były w moim koszyku :)

 

przepraszam za moją nieumiejętność opisywania dźwięku, staram się poprawić :)

 

IMAG0207.jpg

A jak oceniasz czarne? Celowo pominoles, bo Ci nie podeszly, czy masz najmniej osluchane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Loke13 napisał:

A jak oceniasz czarne? Celowo pominoles, bo Ci nie podeszly, czy masz najmniej osluchane?

Nie słuchałem ich. Nie wiem czy były uszkodzone czy taki jest ich wygląd ale jeden wyglądał inaczej i nie chciałem mieć go na sumieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności