Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO FH7 - 5 Driver hybrid (1DD+4BAs) IEMs


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, maciux napisał:

Tulejki ciut dłuższe od FH5, głównie za sprawą wymiennych filtrów.

A te wymienne filtry mają wpływać jakoś na brzmienie, czy to są te same niczym nie różniące się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry wpływają - słyszalnie, ale nie drastycznie. Zielone podbijają górę, czarne są zrównoważone, pomarańczowe wzmagają bas. Wszystko bez przesadyzmów, z wyczuciem :) Chociaż zielone już według mnie za mocne w górze, przynajmniej w konfiguracjach, które na szybko sprawdziłem.

 

Generalnie FH7 to rozwinięcie sygnatury FH5. Słucham ich z bananem na twarzy już od kilku godzin.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karmazynowy napisał:

Pytanie czy są na tyle lepsze, żeby płacić drugie tyle. 2tys za doki Fiio... Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu. 

No mi tak trochę szczęka opadła jak zobaczyłem cenę. Spodziewałem się trochę więcej od FA7, myślałem że może maks. 350 dolarów a tu 450...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na Twoją opinię jak zwykle, chociaż FA7, które chyba Ci się podobały uważam za niewypał w ich cenie, co mnie dziwi skoro FH5 bardzo fajnie im się udały. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy FA7 są rzeczywiście specyficzne, mogą być zbyt basowe i za ciepłe. Niby też nie moje brzmienie, ale doceniłem je. W ich przypadku kabel ratuje sprawę, powinny mieć standardowo LC-C tak, jak FH7.

 

FH7 to akurat brzmieniowe rozwinięcie FH5, a nie FA7. Jeśli FA7 komuś nie pasowały, to FH7 powinny być strzałem w dziesiątkę. Jest też dużo możliwości dostrojenia słuchawek - filtry + tipsy wyraźnie wpływają na brzmienie, można fajnie poeksperymentować. Właśnie porównuję balanced vs bass boost. Filtry można dodatkowo rozjaśniać/przyciemniać tipsami. Np. tipsy Balanced/Bass do filtrów Balanced, a tipsy Vocal/Spin Fit do filtrów Bass Boost. Ta druga konfiguracja jest moim zdaniem szczególnie udana i stanowi bezpośrednie rozwinięcie brzmienia FH5.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś cechy, którymi FH7 górują znacznie nad FH5 czy to po prostu ich rozwinięcie z lekkim skokiem sq w każdym aspekcie? A jak z ergonomia i izolacja względem FH5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergonomia + izolacja podobnie. Słuchawki są ciut większe, ale mają nieznacznie dłuższe tulejki, które są też dość szerokie. Standardowe tipsy wchodzą z konkretnym oporem, więc tulejkę można niejako wydłużyć tipsami, jeśli nie założymy ich do samego końca. Nadal uważam wydrukowane FA7 za słuchawki wygodniejsze, ale korzystam z FH7 bez problemu, także ze SpinFitami. Solaris przy tym to ergonomiczny koszmar.

 

Mam za sobą dopiero wstępne porównanie FH5 vs FH7, więc jeszcze nie powiem czy FH7 górują, czy to po prostu polepszenie SQ. Od razu słychać, że scena FH7 jest znacznie większa, a holografia lepsza. Jest dużo więcej swobody i powietrza. FH5 przy FH7 momentalnie zaczęły mi grać ciasno i w głowie. FH7 to granie większego formatu, z większym rozmachem. Brzmienie z filtrami balanced jest też trochę bardziej studyjno/analityczne, mniej rozrywkowe od FH5. Dopiero z filtrami bass boost FH7 stają się zbliżone w charakterze do FH5, czyli podobnie mocno uderzają basem, ale nadal wygrywają przestrzenią i holografią - jest szeroko i głęboko, kanały są bardziej odseparowane. Ogólnie FH7 brzmią bardziej poza głową.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pasmo też jest tak podane z górkami i dołkami czy jednak jest równiej? W FH5 jest ten problem, że przez takie strojenie niektóre kawałki wypadają zjawiskowo a z kolei inne bardzo przecietnie a sporadycznie nawet słabo, zależy jak to ich pofalowane pasmo wkomponuje się w dany utwór.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux to czekam na twoją reckę, gdyż czasami myślę o zmianie słuchawek, gdyż jednak wolę mieć bas z dynamika, ze względu na jego fakturę zwłaszcza na bębnach czy kontrabasie. Lubię CA FIBAE3, ale od czasów Noble Khanów zapragnąłem mieć hybrydową konstrukcję, tym bardziej ze Noble pokazał że można z dynamiki zrobić szybki, rozdzielczy bas. A Khany są drogie, dwa że słabo zrealizowanych nagrań, czyli 1/3 muzyki, którą słychać nie da się słuchać w połączeniu z ZX2, gdyż zarówno DAP  jak i słuchawki wyciągają wszystko z nagrań.

FH5 są nie dla mnie zbyt spokojne, nie ma pazura, a FH7 są też takie, czy poszli coś bardziej w stylu F9 i F9 Pro?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maciux napisał:

Zostawmy coś na później :P

Czas jest na wagę złota, pisz Pan, bo z niecierpliwości "wykopię" nogami dziurę w podłodze, jeszcze do sąsiada, za którym specjalnie nie przepadam. :P

Mnie interesuje, czy wzrosła rozdzielczość w FH7, względem FH5?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna sprzedaż rusza w czerwcu a teraz

przedsprzedaż FH7 w FiiO AliExpress Store. Ilość sztuk ograniczona, więc gdyby ktoś chciał kupić już teraz i nie czekać do czerwca to radzę się spieszyć :)

https://m.aliexpress.com/item/33019143358.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.33019143358&aff_trace_key=3fda8cbd19b544efb11e44b2496ffda1-1556706276301-03451-ie7qare&aff_platform=msite&m_page_id=4887amp-d6CqMaBXdezwGWsEghw7sg1557919103060

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi bas w FH7. Już piątki mają fajny, duży, dynamiczny, kopiący bas a w 7 chwała się o 81% większą membrana no i z napyleniem berylowym wiec w teorii powinien mieć jeszcze wieksza skalę i kick niż w 5.

 

Czy przewidujecie jakiś pre order na FH7 @Superata ?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie ... preorder... znowu walka ze sobą... kupić nie kupić, ale mam FH5 i jeśli FH7 są lepsze to czemu nie... 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, atr3yu napisał:

Jeśli będzie preorder to ile one w nim mogą kosztować? bo miałem w planach je kupić, nawet wstawiłem już Fh5 do komisu, ale nie zwróciłem uwagi na cenę nowego modelu 😜

1700zł kosztują w przeliczeniu z ceny oficjalnej (450 dolarów) więc myślę że 1500-1700 preorder mógłby być. Wzywam @Superata

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kordal napisał:

1700zł kosztują w przeliczeniu z ceny oficjalnej (450 dolarów) więc myślę że 1500-1700 preorder mógłby być. Wzywam @Superata

Fh5 startowały z 1400, w pre za 900.

FH7 wystartują pewnie z 2000, więc może w pre w okolicach 1400, byłoby spoko. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

Fh5 startowały z 1400, w pre za 900.

FH7 wystartują pewnie z 2000, więc może w pre w okolicach 1400, byłoby spoko. 

1400? A nie 1200 przypadkiem? Bo tak mi się coś wydaje, przynajmniej teraz FH5 chodzą po 1200

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności