Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO FH7 - 5 Driver hybrid (1DD+4BAs) IEMs


kordal

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.05.2019 o 09:03, misiekkb napisał:

@maciux to czekam na twoją reckę, gdyż czasami myślę o zmianie słuchawek, gdyż jednak wolę mieć bas z dynamika, ze względu na jego fakturę zwłaszcza na bębnach czy kontrabasie. Lubię CA FIBAE3, ale od czasów Noble Khanów zapragnąłem mieć hybrydową konstrukcję, tym bardziej ze Noble pokazał że można z dynamiki zrobić szybki, rozdzielczy bas. A Khany są drogie, dwa że słabo zrealizowanych nagrań, czyli 1/3 muzyki, którą słychać nie da się słuchać w połączeniu z ZX2, gdyż zarówno DAP  jak i słuchawki wyciągają wszystko z nagrań.

FH5 są nie dla mnie zbyt spokojne, nie ma pazura, a FH7 są też takie, czy poszli coś bardziej w stylu F9 i F9 Pro?

 

Myślę, że jest więcej pazura, tylko zależy w jakiej konfiguracji. Fabrycznie FH7 brzmią spokojniej w basie i bardziej równo/neutralnie. Można je jednak dostroić filtrami i tipsami, a swoje w tym kierunku robi też kabelek LC-C, który jest wyraźnie jaśniejszy/bardziej krystaliczny od stockowego z FH5.

 

@Karmazynowy W konfiguracji standardowej bas jest spokojniejszy od FH5, bardziej liniowy i transparentny. Za to z filtrami basowymi już robi wrażenie kickiem, formatem i fakturowością.

 

W teście postaram się zwięźle opisać wpływ tipsów i filtrów, a także poszczególne konfiguracje, bo w sumie tipsy dają sporo swobody tuningu. Gdy dany filtr jest za jasny, odpowiednie gumki i góra się łagodzi. Gdy z innymi filtrami robi się za łagodnie w górze, to znowu zmiana tipsów i sprawa ma się inaczej. Generalnie jest co robić :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maciux napisał:

 

Myślę, że jest więcej pazura, tylko zależy w jakiej konfiguracji. Fabrycznie FH7 brzmią spokojniej w basie i bardziej równo/neutralnie. Można je jednak dostroić filtrami i tipsami, a swoje w tym kierunku robi też kabelek LC-C, który jest wyraźnie jaśniejszy/bardziej krystaliczny od stockowego z FH5.

 

@Karmazynowy W konfiguracji standardowej bas jest spokojniejszy od FH5, bardziej liniowy i transparentny. Za to z filtrami basowymi już robi wrażenie kickiem, formatem i fakturowością.

 

W teście postaram się zwięźle opisać wpływ tipsów i filtrów, a także poszczególne konfiguracje, bo w sumie tipsy dają sporo swobody tuningu. Gdy dany filtr jest za jasny, odpowiednie gumki i góra się łagodzi. Gdy z innymi filtrami robi się za łagodnie w górze, to znowu zmiana tipsów i sprawa ma się inaczej. Generalnie jest co robić :)


Maćku to jaki jest ten bas spokojny czy liniowy i transparentny? Gdyż dla mnie liniowość i transparentność to tutaj utwór decyduje czy bas będzie spokojny, gładki, czy też szybki, z dużym kickiem i taki bas ma być dla mnie, wogóle tak ma grać cała słuchawka/kolumna, a nie nawidzę spokojnego, wygładzonego i dużego prata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kordal napisał:

A to widzisz, nie wiedziałem...

No sroga cena...chyba lepiej poczekać aż ktoś w komis wystawi 😕

Mykupyku !!!

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z Head-Fi - FH5 względem FH7:

 

"FH7 okazały się bardzo miłe. Właściwie dla mnie, z dobrym kopnięciem basu i iskrzeniem w górze bez przesady. Słyszę wiele szczegółów i świetną dynamikę. Bardzo to lubię. Próbowałem ich również ze srebrnym kablem FiiO, ale to czyniło je zbyt jasnymi. "

"Robię szybkie porównanie między FH5 i FH7 z M11. Jest to trochę skomplikowane, ponieważ jest zmiana FR, więc chociaż czuję, że FH7 ma przynajmniej trochę więcej szczegółów i wyrafinowania, ma jaśniejszą górę, nawet z filtrem basowym zainstalowanym w FH7, a grille usunięte z wskazówki obu. Mam wrażenie, że FH7 jest nieco bardziej w kształcie litery V, co sprawia, że jestem nieco ostrożny, sugerując, że jest bardziej rozdzielczy. W Short Tales Of The Black Forest było kilka punktów, w których nie podobało mi się brzmienie wyższych nut gitarowych na FH5, ale brzmiały one dobrze na FH7, mimo że były jaśniejsze. To sprawia, że utwór brzmi szerzej, podczas gdy FH5 ma wrażenie, że jest bardziej zamknięty. Przełączyłem się na Hugo 2, aby to sprawdzić (dając mi również możliwość porównania M11). 

Ogólnie jednak, nawet jeśli niektóre z nich są wynikiem zmian FR, czuję, że FH7 ma lepszą ogólną dostawę, w tym nieco więcej szczegółów, choć jest nieco jasna, a góra jest nadal bardzo „zbalansowana” potroić". 

Zmierzyłem dysze obu na 6 mm, ale kołnierz na FH5 sprawia, że są nieco szersze i trudniejsze do nałożenia końcówek. Myślę, że radełkowanie na filtrach FH7 ułatwia ich wkładanie. FH7 jest nieco większy, ale dysza może być nieco głębsza dzięki różnemu kształtowi szyi poniżej. "

 

Wychodzi na to, że FH7 nie koniecznie będą lepsze od FH5. Mają jaśniejszą tonację i są może deczko bardziej rozdzielcze. Choć nie wiadomo jak by FH5 były odebrane na srebrnym kabelku przez sprawdzającego. W FH5 na srebrze po balansie z DX220 góra jest bardzo rozdzielcza i szczegółowa - świetnie się zgrywają. Jeśli FH7 są jaśniejsze to może być o krok za daleko. Znalazłem też informację, że bas w FH7 ma mniejszego kopa od FH5, nawet na filtrach basowych. Widać, że między nimi będą małe różnice i wszystko też zależy od źródła, kabla i nakładek. Przykład -do FH5 na co dzień używam CP145 i np zmiana  na tipsy JVC drastycznie zmienia brzmienie. Średnica się przybliża i nie niektórych nagraniach jest zbyt natarczywa, a bas jest zdecydowanie mniejszy. I teraz czy 2 razy droższy koszt zakupu FH7 względem FH5 będzie przekładał się na progres w stronę którą byśmy oczekiwali? Czy to rozwinięcie FH5, czy może inne, aczkolwiek równie dobre brzmienie. Chyba jednak przed zakupem trzeba ich posłuchać.

Edytowane przez tomanio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kordal napisał:

A tutaj recenzja BadGuya

Od chwili jego "porównania" Fiio M11 z iBasso DX220 opinie tego koleżki na temat audio mają dla mnie takie samo znaczenie, jak opinia mohera na tematy związane z polityką i kościołem. Dziękuję, dobranoc.

 

Jeżeli on twierdzi, że nie ma różnicy między M11 a DX220, gdzie dla mnie jest oczywista różnica między DX220 a Soniakiem WM1A i Pionkiem XDP-100R, to... :) Wyciągnijcie wnioski sami.

 

Spieszmy się kochać Fiio. Hajpy tak szybko się kończą 💔

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na head-fi jest sporo gości piszących "recenzje" z Księżyca. niektórzy, bo mają kiepski słuch, niektórzy bo im płacą, a niektórzy bo nie potrafią być obiektywni. zresztą tzw. profesjonalne recenzje też często są mało miarodajne - choćby recenzja kann cube z innerF, to jakaś powierzchowna reklama... kasa kasa...

 

jak zwykle najlepiej samemu posłuchać - niestety ostatnio żaden sprzęt od FiiO nie zagrzał u mnie miejsca dłużej, choć fh5 były fajne, a fa7 wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zapowiada się ciekawy zawodnik ale FH5 teraz jakbym chciał sprzedać to z 750zł do reki może dostanę za nie a FH7 nawet z okazji w komisie nie będą tańsze niże 2400-700 za bon jako ktoś nie będzie januszem... Spora różnica, za 1000zł spokojnie wyremontuję wzmacniacz i zostanie trochę kasy na np DT990 600ohm... Takie kalkulacje na chłodno :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych opiniach na head fi hajpu nie ma za bardzo, może trochę lepsze, lepsza rozdzielczość i więcej powietrza ale też odrobinę jaśniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

Po pierwszych opiniach na head fi hajpu nie ma za bardzo, może trochę lepsze, lepsza rozdzielczość i więcej powietrza ale też odrobinę jaśniejsze. 

U nas znaczenie dodatkowo będzie miała cena - czy warto dokładać tyle kasy za takie zmiany... Nie dla każdego raczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wątpliwości. FH5 w swojej cenie były super ale w FH7 poruszają się już w innej półce cenowej, gdzie mocnych opcji jest chyba wiele.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ja mam wątpliwości. FH5 w swojej cenie były super ale w FH7 poruszają się już w innej półce cenowej, gdzie mocnych opcji jest chyba wiele.

 

To samo u mnie, zwłaszcza że teraz nie mam zaskórniaków do wyrzucenia...

 

3 minuty temu, Corvin74 napisał:

Mam tak samo, mi FH5 wystarczają, ale porównam na meet we Wrocławiu i się zastanowię

 

Ja obecnie rzadko ich słucham, przeważnie na co dzień CCA C16 którymi zastąpiłem skutecznie KZ ZS10 (KZki podczas ćwiczeń w domu mi służą...). Stacjonarnych słuchawek od dłuższego czasu tez nie posiadam i zastanawiam się nad zmianą toru ze stacjonarnego na mobilny, pewnie byłoby mnie stać na DX150 albo M11 ale to nadal tylko rozważania bo mobilnie jakoś HTC10 i CCA C16 dają radę puki co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rayfe napisał:

 

To samo u mnie, zwłaszcza że teraz nie mam zaskórniaków do wyrzucenia...

 

 

Ja obecnie rzadko ich słucham, przeważnie na co dzień CCA C16 którymi zastąpiłem skutecznie KZ ZS10 (KZki podczas ćwiczeń w domu mi służą...). Stacjonarnych słuchawek od dłuższego czasu tez nie posiadam i zastanawiam się nad zmianą toru ze stacjonarnego na mobilny, pewnie byłoby mnie stać na DX150 albo M11 ale to nadal tylko rozważania bo mobilnie jakoś HTC10 i CCA C16 dają radę puki co...

To ja na odwrót.. więcej słucham stacjonarnie i doki to tylko gdzieś w pośpiechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą pisałem że FH5 grały superancko z kablem od Andromed i tutaj sie zastanawiam jak wypadnie nowy kabel FiiO w porównaniu właśnie z tym Andromedowym, czy to znaczna poprawa względem stocka z FH5...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności