Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Hugo 2 Recenzja - Dźwiękowy imperator


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

 

W ramach rewizyty zawitał u mnie Hugo2 od @konrad_a i muszę zacytować słowa @Spawn

 

W dniu 14.03.2019 o 15:40, Spawn napisał:

również u mnie Hugo 2 spowodował opad szczęki.

 

W pełni zgadzam się z recenzją, więc nie będę się silił na opisy i tylko powiem, że trochę "popsuł" mi M8 bo pokazał wszystkie jego wady i niedociągnięcia 😕

 

Teraz nie wiem czy się cieszyć, że przeoczyłem hype na niego i poszedłem w jednak trochę tańszego Shanlinga, czy martwić się bo budzi się uśpiona, od jego (M8) zakupu, audionerwoza.. Całe szczęście, że nie mam tyle wolnej gotówki i póki co wmawiam sobie, że trzeba poczekać na Hugo3 z USB C i LDAC 👀

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Ja bym chciał żeby Chord wypuścił coś co dźwiękowo polączy najlepsze cechy Mojo i Hugo bo pierwszy dla mnie zbyt ocieplony a drugi za mało.

 

Mówisz o Qutest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ZebLong napisał:

 

Mówisz o Qutest?

 

Masz na myśli Qutest-a z którymś konkretnym ampem?

Bo Mojo i Hugo2 mają wbudowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ZebLong napisał:

 

Mówisz o Qutest?

Nie słyszałem qutesta to niewiem na ile jest cieplejszy od hugo2 natomiast problem w tym ze qutest ani nie ma baterii ani co gorsza wyjscia sluchawkowego tak jak Hugo i Mojo. Niby qutest jest na tyle maly ze mozna go zabrac na przyklad do biura ale wtedy trzeba tez szarpac do tego jakis wzmacniacz.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, konrad_a napisał:

 

Masz na myśli Qutest-a z którymś konkretnym ampem?

Bo Mojo i Hugo2 mają wbudowane...

Zaczepiłem tak trochę prowokacyjnie, ale tak - słuchałem Qutesta z RHeadaem (trochę) i Divaldi Amp1 (dużo) Cavalli CTH (dużo) i dla mnie to poniekąd wypadkowa prezentacji obydwu. Zdecydowanie mniej miodu niż w Mojo no i więcej funu niż w przypadku zdecydowanie zbyt zimnego dla mnie Hugo 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ZebLong napisał:

Zaczepiłem tak trochę prowokacyjnie, ale tak - słuchałem Qutesta z RHeadaem (trochę) i Divaldi Amp1 (dużo) Cavalli CTH (dużo) i dla mnie to poniekąd wypadkowa prezentacji obydwu. Zdecydowanie mniej miodu niż w Mojo no i więcej funu niż w przypadku zdecydowanie zbyt zimnego dla mnie Hugo 2.

Może już się przyzwyczaiłem ale dla mnie Hugo2 nie jest zimny. Hugo2 ma wszystkie barwy i kolory instrumentów jak jak trzeba, ale tak, czasami jest za mało "fun-u".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Spawn napisał:

Bo on nie jest zimny tylko ma za mało luzu i wszystko bierze na serio :)

 

Pewnie dzisiaj nie uznałbym go za zimnego. No i jak piszesz Qutesta raczej trudno zabrać ze sobą (chociaż Hugo to poręczny jak dap też nie jest). Słuchając rok temu Hugo 2 uznałem, że jestem na niego za głupi i za głuchy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dzięki @Gracjan za wizytę z Hugo 2. Sprzęcik pierwsza klasa. Spełnił moje niewybredne oczekiwania w 100%. Nie jest za jasny czego się obawiałem i ma bardzo dobry bas (porównania również z TH900). Zgadzam się z Tobą i też widzę podobny poziom brzmienia Hugo 2 VS tor stacjonarny złożony z SU-9 z iCan Pro. Moja stacjonara ma troszkę większe dociążenie i deczko jest bardziej muzykalna ale Hugo 2 zaś miał lepszą separację i poukładanie instrumentów na scenie. Wszystko to w mojej opinii marginalne różnice, czepiając się na siłę jak aptekarz. Momentami miałem wrażenie że Hugo 2 to wersja lite/mobile stacjonary. 

 

Za krótko słuchałem żeby ocenić Hugo 2 jako DAC pod ICan Pro ale z Emotivą A100 było świetnie ... tak samo jak z SU-9 ;) Tak więc nie wyciągając pochopnie wniosków Hugo 2 po pierwszych odsłuchach genialny jako przenośne lub stacjonarne rozwiązanie combo ale jako sam DAC to nie wiem czy SU-9 taki dobry czy Chordzik za drogi na takie zastosowanie. 

 

Cieszę się z tego odsłuchu bo właśnie o coś takiego mi chodziło żeby podłączyć się dużymi planarami pod smartfona bez wchodzenia w kolejne DAPy. Dla mnie gabaryt spoko i pozwala wrzucić do kurtki albo do plecaka - waży tyle co Kann Cube i mimo tylko ok 700mw na wyjściu jack świetnie sobie poradził z HE-6se V2. Choć z Ether Flow też jest miodzio. Parę dni temu udało mi się zamówić Hugo 2 zza oceanu więc teraz już mogę cierpliwie oczekiwać wiedząc co mnie czeka. Chord Hugo 2 to bardzo udany i synergiczny sprzęt ... wiem, wiem ameryki nie odkryłem ;) 


Hugo21.JPGHugo22.JPG

Edytowane przez cpu1
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że Hugo 2 wcale nie potrzebuje zewnętrznego AMPa. Nie wiem dlaczego tak jest, ale jeśli chodzi o samą głośność to lepiej napędza bardzo trudne HE-6SE v2 niż iFi iCAN Pro. Jako wzmacniacz jest naprawdę dobry. Po to został stworzony, żeby użytkować go takim jaki jest, czyli jako combo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego Hugo 2 planuję używać jako dekoder sygnału z TV (wbudowany dekoder sat z modułem CAM) poprzez optyka i dalej po RCA do Emotivy a z niej już na kolumny / słuchawki lub Hugo 2 solo dlatego multum wejść i wyjść sprawia, że jest to wszechstronne urządzonko. Po optyku z TV Sony bardziej podoba mi się dźwięk niż po BT czy z USB smartfona.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności