Skocz do zawartości

Chord Hugo 2 Recenzja - Dźwiękowy imperator


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

@Nicodem sprawdzę jak u mnie, ale wydaje mi się, że po OTG widzą go wszystkie apki. Z Tidalem na pewno nie ma tego problemu.

 

Pytanie czy elektronika w H2 jest podatna na proces wygrzewania?

Jakie są Wasze doświadczenia, bo Rob Watts twierdzi, że w H2 nie ma co się wygrzać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Jaworrr said:
[mention=79668]Nicodem[/mention] sprawdzę jak u mnie, ale wydaje mi się, że po OTG widzą go wszystkie apki. Z Tidalem na pewno nie ma tego problemu.
 
Pytanie czy elektronika w H2 jest podatna na proces wygrzewania?
Jakie są Wasze doświadczenia, bo Rob Watts twierdzi, że w H2 nie ma co się wygrzać  

Sprawdź bo mi tidal na pewno nie działa natywnie.
Wygrzewanie - ja różnicy nie słyszałem. 

A no i są na forum Roon rozmowy i pytania kiedy będzie działał z hugo2 czyli obstawiam że jednak natywnie nie idzie. 

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nicodem napisał:

mi tidal na pewno nie działa natywnie

Żebym Cię dobrze zrozumiał.

Odpalasz ap Tidala na telefonie (android/ios). Podłączasz Hugo2. Hugo2 nie gra.

Odpalasz Tidala przez przeglądarkę w telfonie. Podłączasz i Hugo2 gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Brak USB-C to porażka, imo stąd takie kwiatki że jednemu działa a innemu nie.

U mnie też nie chciał poprawnie działać z Tidalem w telefonie i błędnie wykrywał próbkowanie.

No mogli zrobić USB-C, ale zawsze są adaptery. Da się żyć. 

 

Na to próbkowanie z Tidala po otg będę musiał zwrócić uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Melo2573 napisał:

Osobiście jestem zwolennikiem teorii, że każdy dodatkowy element w torze (potencjalnie) pogarsza finalny dźwięk.

Ja też. Nawet kable lutuję bezpośrednio do przetworników, a głowę gole na łyso żeby lepszy seal był 😜 

Ale coś mi się pozajączkowało. Tutaj nie trzeba żadnego adaptera. H2 ma micro usb, więc zawsze potrzebujesz kabla z micro usb na jednym końcu, a na drugim co tam potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogli zrobić USB-C, ale zawsze są adaptery. Da się żyć. 
 
Na to próbkowanie z Tidala po otg będę musiał zwrócić uwagę. 
Udało się sprawdzić?


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem jeszcze nie. Wczoraj bawiłem się przy komputerze.

Nawet trochę się spociłem bo mam wrażenie, że egz który miałem pożyczony grał lepiej.

Może kwestia wygrzania, może grania pod zasilaczem, albo moje oczekiwania i wyobrażenie urosły przez ostatnie dwa tygodnie kiedy go nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz szumy z komputera.sprawdz. u mnie są bardzo duże, znikają jak laptop działa tylko na baterii.
Po to kupiłem ifi z promocji ale jeszcze nie próbowałem.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

@Jaworrr ogarnąłem. Miałem zły kabel. Śmiga Spotify, tidal. Niestety bez hires, mqa ale to problem jest Androida. Jak ktoś chce mqa to USB player pro śmiga oczywiście.

 

Uff, jedna wada hugo2 mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co mam nie tak ustawione, bo kolorki w hugo2 mi się nie zgadzają.

Z komputera,

nie ważne co puszczam z Tidala czy katalog Mater czy hifi lub nie to h2 informuje o 44.1kHz

Z Foobara z wasapi tak samo.

Sterowniki ze strony Chorda mam. 

 

Z telefonu pokazuje 176,4kHz, również nie ważne co puszczę z Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem jaki znam żeby Tidal i gęste pliki z Mojo działały pod androidem z odpowiedniem próbkowaniem uzależnionym od materiału źródłowego to odtwarzanie ich przez USB Audio Player (posiada wbudowane klienta Tidala). Przetestowane na moim Mojo i DFR. Jeżeli chodzi o domyślne próbkowanie pod Androidem to bywa różnie. Przykładowo SGS8+ domyślnie ustawia 192.

 

Jeżeli chodzi i komputery to tak jak napisał @audionanik tryb exclusive rozwiązuje problem.

image.png.7aded4ccd3571d1dfead987f1f90bce2.png

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Takie małe ostrzeżenie dla potomnych. Stary dureń, dwa lata korzysta z Hugo i taki numer wywinąłem... Podłączyłem do H2 Little Bear B4-X a do niego IEM-y. Słucham płyt No Escape poleconej przez @Compton i chciałem sprawdzić jak brzmi na samym Hugo, odłączyłem wzmacniacz, wpinam słuchawki, włączam play i 3V RMS poszły prosto w uszy... Zobaczyłem światło w tunelu, czarną dziurę i poznałem odpowiedź na wielkie pytanie o życie, wszechświat i całą resztę... Rutyna, bezmyślność. 

Serio ostrzegam, minęło pół godziny a mnie zęby trzonowe i zatoki zaczęły boleć :) 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Takie małe ostrzeżenie dla potomnych. Stary dureń, dwa lata korzysta z Hugo i taki numer wywinąłem... Podłączyłem do H2 Little Bear B4-X a do niego IEM-y. Słucham płyt No Escape poleconej przez @Compton i chciałem sprawdzić jak brzmi na samym Hugo, odłączyłem wzmacniacz, wpinam słuchawki, włączam play i 3V RMS poszły prosto w uszy... Zobaczyłem światło w tunelu, czarną dziurę i poznałem odpowiedź na wielkie pytanie o życie, wszechświat i całą resztę... Rutyna, bezmyślność. 

Serio ostrzegam, minęło pół godziny a mnie zęby trzonowe i zatoki zaczęły boleć :) 

Miałem podobnie tylko ja bawiłem się coaxem i musiałem dać głośność na maks, oczywiście później i tym zapomniałem jak przesiadłem się na USB, podłączyłem Ethery i jak rykło to myślałem że serce mi wyskoczy :P

Przekonałem się przynajmniej że Ethery mają bardzo mocne przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Poleci ktoś jakiegoś fajnego wzmaka do wpięcia pomiędzy Hugo2 a Ether C Flow? Już mi się lekko znudziła ta zimna krystaliczność Hugo i chciałbym dodać trochę cukru. Trochę mięska, basu, dosłodzić średnicę, dodać wypełnienia i niekoniecznie chcę stracić szczegóły. Może jakiś OTL? SinusAudio 6N13S? Albo Trilogy 933? 

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, konrad_a napisał:

Poleci ktoś jakiegoś fajnego wzmaka do wpięcia pomiędzy Hugo2 a Ether C Flow? Już mi się lekko znudziła ta zimna krystaliczność Hugo i chciałbym dodać trochę cukru. Trochę mięska, basu, dosłodzić średnicę, dodać wypełnienia i niekoniecznie chcę stracić szczegóły. Może jakiś OTL? SinusAudio 6N13S? Albo Trilogy 933? 

soloist sl mk2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności