Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Hugo 2 Recenzja - Dźwiękowy imperator


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

@Chcheckitout a co Ci nie pasowało we Flow z H2?

Mi tak siadła ta para, że szukam stoperanu...

33 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Z tego zdjęcia, to obstawiam, że tylko Flowom robi dobrze :P

Odpowiem przewrotnie, na mój gust tylko z jedną z tych par dogaduje się słabo :D

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odziwo z TH900 :), za dużo basu nawet jak na moje upodobania. Przerażająca ilość basu, wychodzi ilościowo bardzo przed szereg, mimo iż jest nadal dobrej jakości to przesłania muzyczny obraz.

Pozostałe trzy pary bardzo fajnie się zgrywają, a każda zgodnie ze swoim charakterem. Bez popadania w skrajności. 

 

Właśnie zorientowałem się, że Hugo inaczej gra podłączony do telefonu i laptopa. Z laptopem basu jest minimalnie mniej a scena dostaje powietrza.

 

 

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam głównie na elektronice lżejszej i metalu ciężkim.

Tu i tu dobrze, ale w elektronice ta ich petarda (bas, szybkość, przejrzystość, precyzja) lepiej się komponuje. Metal wolę w spokojniejszym i bardziej dociążonym wydaniu.

Na pewno nie powiem, że z H2 źle się parują. Nie mam czasu na dłuższe sprawdzenie ale wnioski wstępne jak powyżej.

Cleary bardzo reagują na zmianę kabla więc tutaj można dużo ugrać.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update, fakt który kiedyś przykuł moją uwagę a nie zaraportowałem go jak należy. Otóż inaczej gra Hugo2 podpięty do laptopa i telefonu.

Różnice w przypadku moich urządzeń były spore. 

Po OTG z telefonem Xiaomi Redmi Note 4 Hugo2 dostaje szału na basie :) nie słuchalne przez to robiły się TH900 i Aune E1. 

Za to HD800 jak najbardziej. 

Po podłączeniu do laptopa sytuacja na basie się uspakaja, przekłada się to na dodatkowych oddech i precyzję w muzyce. I obie pary, które nie chciały grać grają jak trzeba.

Zmiana w prezentacji też była słyszalna na Etherach Flow, ale nie była aż tak drastyczna. Niemniej Ethery również bardziej mi pasowały z Hugo w laptopie.

 

Ktoś potwierdza takie zachowanie Hugo2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A różnica nie wynika przypadkiem z użytego playera? Zdaje się również, że domyślnie Android bez użycia playera z własnymi sterownikami (np. USB Audio Player, Onkyo HF Player) upsumpluje sygnał audio, co też może mieć wpływ na jakość dźwięku.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mówią kulki w Hugo na temat próbkowania podczas odtwarzania muzyki Tidala przez OTG? Przykładowo kiedy podłączam DFR przez OTG domyślnie przełącza się w tryb 24/96. Dopiero po uruchomieniu USB Audio Player próbkowanie zostaje ustawione zgodnie z odtwarzanym plikiem.

 

Jeśli masz USB Audio Player możesz spróbować zalogować się przez niego do Tidala i przez niego odtworzyć audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Jaworrr, nie po to mieliście jednocześnie hugo2 i qutesta, żeby teraz siedzieć cicho albo coś tam ledwo bąknąć.

 Zatem przywołuję Was do porządku i przypominam o zaległym wypracowaniu na temat "Który dac do 10000 jest najlepszy i uzasadnij dlaczego qutest".

Może być w wątku o quteście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być w tym wątku bo najlepszy jest Hugo2 :(

Więc czemu się nie cieszę? Ano temu, że diabelnie drogi jest. Koszt audiofilsko uzasadniony bo klasa wysoka, i synergia ze mną.  Nic lepszego nie słyszałem. 

Ale w tej kwocie jest duża konkurencja, najgorzej jakby się okazało po zakupie, że coś mi zagra lepiej, a duże stacjonarne klocki mogą. 

Taki Condctor V2+, Bryston BHA-1 lub kuszący lampami Aurium Pathos z takim Qutest'em mogą zagrać, z Hugo2 w sumie też mogą :D 

 

Zaznaczam, że będą to moje przemyślenia, ocena własna arbitralna. 

Będzie dla potomnych, i z dedykacją dla @audionanik :D 

 

Z porównania samych daców na wzmacniaczu z NFB28 z Ether Flow i TH900 wyszło mi, że Qutest;

- grubsze rysuje dźwięki

- z bardziej obłymi krawędziami

- na podobnej wielkościowo scenie

- ale sprawiającej wrażenie ciaśniejszej

- przez bardziej gęste wypełnienie

- i cięższe dźwięki

- o nieco słabszej holografii ogólnej

- i mniejszej głębi

- z mocniejszym najniższym basem 

- przez co linia basowa jest prowadzona niżej

- i bardziej miękko

- co przekłada się na fakturę całego basu bardziej obłą

- średnica również mniej kanciasta

- chyba z tych cieplejszych bo naturalna

- płynna, duża

- sopran z masą

- również kształtny 

- ciut mniej rozdzielczy

- ale może znów przez większą masę tylko się taki wydaje

- żadne sikanie na blachę 

- całościowo niższa i cięższa tonacja

- przez co mniej efekciarska 

- wygar gitar podkreślony tym strojeniem

- tak, że dosłownie mnie zatkało na którymś metalowym kawałku

- oczy się zaszkliły 

- bo usłyszałem, jak ten diabelski huk i ryk są piękne

- dobrze, że mnie żona nie zobaczyła 

- bo by pewnie zapytała "&*@#%&*(^$#% cię?"

 

Na luźno to zebrałem, więc trzeba mieć do tego dystans. Oba dace mi się podobają, dla siebie wolę tego z Hugo2 bo jest mniej normalny :) 

 

 

  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając H2 i czytając to co powyżej to dla mnie Qutest chyba byłby lepszy. Co ciekawe gdzieś na zagramanicznych stronach czytałem, że to Hugo2 gra gęściej, z ciut lepszym wypełnieniem i basem. Ale może kabel USB był zły. 😂

 

@audionanik jakbyś mógł to weź tego TT tak za 3-4 miesiące, wtedy łyknę Twojego qutesta. :D

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Karmazynowy napisał:

Co ciekawe gdzieś na zagramanicznych stronach czytałem, że to Hugo2 gra gęściej, z ciut lepszym wypełnieniem i basem

Też tak można powiedzieć, jeśli chodzi o gęstość wewnętrzną dźwięków i ich lepsze wypełnienie, przez co są mocniej narysowane. Niemniej Hugo2 daje wg mnie więcej powietrza między dźwiękami. A bas jest po prostu bardziej wyraźny, jakoś łatwiej wyczuć fakturę średniego basu niż tego najniższego. Najniższy bas trudno się lokalizuje bo fala jest długa, i trudniej go też zafakturować.

 

A droższych Chordów też się boję, że mogą zagrać przepięknie. Dobrze, że nie słucham ambitniejszej muzyki bo czułbym się zobligowany do doposażenia, i z tidalka trzeba byłoby zrezygnować... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie TT2 powinien dać jakość dźwięku pomiędzy H2 a Davem.

Na head-fi czytałem w recenzji H2, że zastąpienie Dave'a przez H2 nie jest tak bolesne jak zastąpienie H2 przez Mojo.

 

Więc to nie TT2 należy się bać w kontekście H2, tylko Dave'a :D Kto może niech słucha i przestrzega resztę jeśli najgorsze by się ziściło, że jednak TT2 gromi H2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie spięcie Hugo2 / Qutest'a z Hugo M Scalerem powinno dać jakość pomiędzy TT2 a Dave'm, bliższą temu drugiemu, także tego ;) 

@Jaworrr również zauważyłem degradację pomiedzy graniem z Iphone'm a MacBook'iem na Tidalu, ale głównie na albumach Master, być może limituje w jakiś sposób przepustowosć lightning lub też Master na urządzeniach mobilnch i stacjonarnych to nie to samo...

Edytowane przez decees
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.03.2019 o 18:25, Nicodem napisał:

jakby jeszcze natywnie się dogadywał z Android to byłaby perełka.

Możesz rozwinąć o co chodzi?

 

Podchodzę do tematu wyrównania jakości grania H2 z tidala po otg z telefonu i z laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności