Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Hugo 2 Recenzja - Dźwiękowy imperator


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.03.2019 o 18:02, Compton napisał:

Mi Hugo 2 fatalnie zagrał z HFM Edition X. Chudo, bezbarwnie, głównie nacisk na przełom średnio-wysoko tonowy. Naprawdę aż nie chciało się słuchać.

581D7F15-A0B9-432C-B3EC-6E0CEBD127F9.jpeg

To v1.

Zgadam się z tłustym, z resztą nie bardzo.

Chlodno z hugo2 wcale nie jest, ale z qutest/rhead wypada cieplej i przyjemniej. Podoba mi się ten ich bas, taki prawdziwy. Z samą górą szału nie ma, lecz przez ten przełom środka i góry jest szczegółowo i jasno ( w sam raz bez przegięć)....

No mają hexy tę średnicę pokolorowaną, ta ich jasność to trochę ich twórczość własna; takie halo/otoczka wokół dźwięków na jedno kopyto...mimo wszystko do przełknięcia.

...aaa orzeszki, już wiem o co Wam chodzi z ciepłem one se brzęczą na dole średnicy, milusio jak lampa:D. Saksofony na nich są rozkosznie nieprawdziwe i słodkie.

Edytowane przez audionanik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tommy66 napisał:

 Czy orientuje się ktoś 1. w koszcie baterii do Hugo 2? 2.Czy baterię da radę wymienić laik? 

 

Co do drugiego pytania:
To sa dwa standardowe ogniwa 18650 z jakimis kablami (naprawde nie pamietam). Sa tanie. Da rade wymienic laik (a jak jest z tym problem, to moge polecic firme w Warszawie, ktora jest w stanie sie tego podjac).
W ogole Hugo 1/2 jest tak zrobiony, ze wymiana jakiejkolwiek czesci jaka tam moze sie popsuc to prosta sprawa. Jedynie USB C mogli dac zamiast tego cholernego micro.

@andi, Ty chyba wymieniales w Hugo 1. Pomoz koledze :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

Co do drugiego pytania:
To sa dwa standardowe ogniwa 18650 z jakimis kablami (naprawde nie pamietam). Sa tanie. Da rade wymienic laik (a jak jest z tym problem, to moge polecic firme w Warszawie, ktora jest w stanie sie tego podjac).
W ogole Hugo 1/2 jest tak zrobiony, ze wymiana jakiejkolwiek czesci jaka tam moze sie popsuc to prosta sprawa. Jedynie USB C mogli dac zamiast tego cholernego micro.

@andi, Ty chyba wymieniales w Hugo 1. Pomoz koledze :)

 

Tak, wymieniałem w jedynce (w dwójce widzę że tak samo jest).

Sama operacja była super prosta, trzeba przylutować kilka grubych przewodów, nie potrzebna przesadna precyzja.

Ja kupiłem oryginalne ogniwa (takie już z przewodami) w sklepie z bateriami, gdzieś na forach znalazłem oznaczenie i zamówiłem dokładnie takie.

Jeśli miałbym gdybać, to pewnie będzie działać na każdych 18650.

 

A co do samego H2... dla perfekcji mogliby go "zmniejszyć" tak, żeby zmieścił się w kieszeni.

Dźwięk przekracza granice realizmu przy której człowiek czasem odwraca głowę kiedy na chwile zapomni o tym że siedzi w słuchawkach.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rev napisał:

Moim zdaniem omega super gra z lcd3, sam taki zestaw w domu mam, ale zrezygnowałem ze słuchania w domu. Razem z Fezzem stroilismy ten wzmacniacz właśnie do lcd3.

Właśnie posiadam taki sam zestaw F.O.L +Lcd3 + Cayin Ha-1a + Ha-1.Jak dla mnie to dzwięk super, zestawy znakomicie uzupełniają się.Jednak szukam jakiegoś małego Dac'a z dziurką który bez problemu pociągnie Lcd3. Miło od czasu do czasu zrobić odmianę na tranzystor,no i miejsce na biurku potrzebne na gwałt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to mój Fezzik dostępny, można pisać pw i pytać :)

Ja już słucham tylko i wyłącznie portable, uwielbiam Lupi ale cóż, żeby go włączyć 3 razy w roku to trochę szkoda żeby stał...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rev To nie jest śmieszne😉 Też stawiam F.O.L wyżej nad Ha-1a .Jednak jak Cayin nie zrobi tego co Fezz ,tak Fezz nie zrobi tego co Cayin. Pisałem ,,... zestawy znakomicie uzupełniają się .'' Cayina [2-gi egz.] posiadam od ok 9 lat tak że lamp do niego mam jak mało kto... i jeszcze kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Osz Panowie... ten Chordzik to czary jakieś!

Z Etherami Flow świetna synergia. Basisko jak trzeba, głębia, holofrafia, czytelna średnica, fajnie wyważona góra, nie za ciężka, nie za lekka.

 

Sprawdzam od rana na różnych gatunkach, od ambientu, przez chillout, wokale, pop, hiphop, death metal. Zawsze jest albo; nastrojowo i delikatnie, przestrzennie i tajemniczo, albo taka petarda, że z kapci wyrywa.

 

W planach jeszcze sprawdzenie go na Focalach Clear i TH900 :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2019 o 22:09, mykupyku napisał:

aż burson cv2+ ucierpiał po zetknięciu z H2? :)

 

W dniu 14.03.2019 o 22:14, EvilKillaruna napisał:

@mykupyku Heh, nie nie nie, akurat Hugo 2 okazał się jego chudszym odpowiednikiem :). W recenzji zamierzam Hugo 2 polecić, bo naprawdę robi fajne wrażenie, ale osobiście preferuję sprzęt jednoznacznie stacjonarny.

 

@EvilKillaruna czyli CV2+ okazał się lepszy od Hugo 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jaworrr napisał:

Osz Panowie... ten Chordzik to czary jakieś!

Z Etherami Flow świetna synergia. Basisko jak trzeba, głębia, holofrafia, czytelna średnica, fajnie wyważona góra, nie za ciężka, nie za lekka.

 

Sprawdzam od rana na różnych gatunkach, od ambientu, przez chillout, wokale, pop, hiphop, death metal. Zawsze jest albo; nastrojowo i delikatnie, przestrzennie i tajemniczo, albo taka petarda, że z kapci wyrywa.

 

W planach jeszcze sprawdzenie go na Focalach Clear i TH900 :D 

 

 

 

Heh jak miałem Flowy to odpuściłem Chorda bo ktoś pisał, że Flowy z Hugo 2 to słabo.... @Chcheckitout ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chcheckitout napisał:

 

Mi się nie podobało. Bardzo nawet. Zarówno LCD3 i Flow

 

Edit

Ahh czyli jednak dobrze pamiętałem...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Melo2573 napisał:

 

@EvilKillaruna czyli CV2+ okazał się lepszy od Hugo 2?

 

Tak, ale nie była to różnica dzień/noc, zaś H2 - jeśli ktoś potrzebuje sprzęt bardziej przenośny - faktycznie spokojnie daje radę. Jako że ja bardziej stacjonarny człowiek jestem, korzystam z innego sprzętu niż CV2+/H2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności