Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Hugo 2 Recenzja - Dźwiękowy imperator


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym go nie polecał do jasnych słuchawek, najlepszą synergię uzyskuję się z lekko ciepłymi słuchawkami z trudnym basem.

Z tą ogromną mocą też bym nie przesadzał, chyba że bierzemy pod uwagę tylko przenośne urządzenia to ok.

Z takimi Z1R musi grać bardzo fajnie.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Ja bym go nie polecał do jasnych słuchawek, najlepszą synergię uzyskuję się z lekko ciepłymi słuchawkami z trudnym basem.

Z tą ogromną mocą też bym nie przesadzał, chyba że bierzemy pod uwagę tylko przenośne urządzenia to ok.

 

 

Tak na obydwa i jest to też zawarte w tekście ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Hugo 2 fatalnie zagrał z HFM Edition X. Chudo, bezbarwnie, głównie nacisk na przełom średnio-wysoko tonowy. Naprawdę aż nie chciało się słuchać.

Na szczęście miałem pod ręką Audeze LCD-2C i dopiero dzięki nim mogłem docenić klasę małego Chorda. Stacjonarka zbędna.

Tak że uwaga z czym łączymy, bo można się albo zachwycić albo srogo rozczarować.

Warto jeszcze posłuchać Woo Audio WA8 czy WA11, całkowicie inne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Hugo2 uwielbiam. W zasadzie jest pozbawiony konkurencji, a jak ktoś chce używać stacjonarnie z innym wzmacniaczem to sprawdza się też idealnie jako DAC.

Lekko syczy przy IEMach ale i tak nie jest źle (Andromedy S). Długo trzyma na baterii. Apt-X też można docenić przy np wieczornym słuchaniu w łóżku - zawsze to wygodniej.

 

Jak miałbym czegoś oczekiwać od nowej wersji to szybkie ładowanie po USB-C, LDAC i możliwość zupełnego wyłączenia led'ów.

2 poziomy jasności to trochę za mało i w przypadku pracy stacjonarnie miło by było móc je zupełnie wyłączyć.

A jakby jeszcze natywnie się dogadywał z Android to byłaby perełka.

 

Podsumowując - sporo stacjonarnych sprzętów go przegania i ciężko go czymś zagiąć. 

 

A do testów A/B jest idealny bo można do niego podłączyć 2 pary słuchawek na raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh! @Spawn gdybym nie znał qutesta, to cisnąłbym bekę że Cię nieźle poniesło z tymi zachwytami, albo że zostałeś już zawodowym recenzentem do wynajęcia;). A tak to tylko mogę przyklasnąć:angry:.

 

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Choć z Dharmami grał o dziwo zaskakująco dobrze ale jednak wysokie tony po czasie zaczęły męczyć ale bas był kapitalny

Dharmy mają przecież wyostrzoną górę nienajlepszej jakości, oderwaną od reszty pasma.

Bas w dharmach kapitalny? To jakiś cud:woot:.

 

Słuchałem qutesta z t90 na tych samych wzmakach co z sabrami i burbrałnami i nie były wcale ostrzejsze czy bardziej dokuczliwe; ale zgadzam się że z jasnymi ostrymi słuchawkami o górze przeciętnej jakości może powstać z nim zestaw dla fakira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, audionanik napisał:

Huh! @Spawn gdybym nie znał qutesta, to cisnąłbym bekę że Cię nieźle poniesło z tymi zachwytami, albo że zostałeś już zawodowym recenzentem do wynajęcia;). A tak to tylko mogę przyklasnąć:angry:.

 

Nikt nie płaci to korzystam i jestem wrecz bezczelnie obiektywny i szczery opisujac to co slysze ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn Ale otrzymywanie wynagrodzenia za poświęcony czas i trud na stworzenie recenzji nie wyklucza bycia obiektywnym i szczerym w opisywaniu tego co słyszysz. Jedno drugiemu kompletnie nie przeczy. To tylko kwestia tego jak twardy masz kręgosłup i jakimi chcesz kierować się zasadami. Życzę Ci z całego serca, abyś z czasem się o tym przekonał, choć niestety musisz wtedy prócz kręgosłupa mieć twardą jeszcze jedną część ciała ;)

 

To tak na marginesie. Co do samej recenzji oczywiście nie wypowiem się, bo byłoby to z mojej strony niestosowne, zwłaszcza że Hugo 2 sam testowałem i szukam obecnie czasu aby tekst do końca wykończyć. Ale jeśli będzie to dla Ciebie jakimkolwiek wsparciem w tej dyskusji, to zdaje się że odbiór tego urządzenia będzie podobny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, EvilKillaruna napisał:

@Spawn Ale otrzymywanie wynagrodzenia za poświęcony czas i trud na stworzenie recenzji nie wyklucza bycia obiektywnym i szczerym w opisywaniu tego co słyszysz. Jedno drugiemu kompletnie nie przeczy. To tylko kwestia tego jak twardy masz kręgosłup i jakimi chcesz kierować się zasadami. Życzę Ci z całego serca, abyś z czasem się o tym przekonał, choć niestety musisz wtedy prócz kręgosłupa mieć twardą jeszcze jedną część ciała ;)

 

To tak na marginesie. Co do samej recenzji oczywiście nie wypowiem się, bo byłoby to z mojej strony niestosowne, zwłaszcza że Hugo 2 sam testowałem i szukam obecnie czasu aby tekst do końca wykończyć. Ale jeśli będzie to dla Ciebie jakimkolwiek wsparciem w tej dyskusji, to zdaje się że odbiór tego urządzenia będzie podobny.

 

aż burson cv2+ ucierpiał po zetknięciu z H2? :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

@Spawn Ale otrzymywanie wynagrodzenia za poświęcony czas i trud na stworzenie recenzji nie wyklucza bycia obiektywnym i szczerym w opisywaniu tego co słyszysz. Jedno drugiemu kompletnie nie przeczy. To tylko kwestia tego jak twardy masz kręgosłup i jakimi chcesz kierować się zasadami. Życzę Ci z całego serca, abyś z czasem się o tym przekonał, choć niestety musisz wtedy prócz kręgosłupa mieć twardą jeszcze jedną część ciała ;)

 

Moim zdaniem niestety jednak wyklucza chocby przez realna grozbe utraty tego czy tez przyszlego wynagrodzenia. Nie mam natomiast nic przeciwko reklamom ktore niczego nie udaja.

 

Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

To tak na marginesie. Co do samej recenzji oczywiście nie wypowiem się, bo byłoby to z mojej strony niestosowne, zwłaszcza że Hugo 2 sam testowałem i szukam obecnie czasu aby tekst do końca wykończyć. Ale jeśli będzie to dla Ciebie jakimkolwiek wsparciem w tej dyskusji, to zdaje się że odbiór tego urządzenia będzie podobny.

 

Serdecznie dziekuje choc nigdy nie odczulem potrzeby wsparcia w tej ani w sumie w zadnej innej dyskusji :)

 

40 minut temu, saudio napisał:

@Spawn z tym "ekstremalnym" powstrzymałbym się do podłączenia m-scalera, trochę prostuje pojęcie holografii itd.

 

Sredni

Dobry

Bardzo dobry

Celujacy

Ekstremalny

Legendarny

Biblijny

Ponadpartyjny

Itd itd.... ;)

 

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

Moim zdaniem niestety jednak wyklucza chocby przez realna grozbe utraty tego czy tez przyszlego wynagrodzenia. 

 

Nie wyklucza, a to o czym piszesz to jedynie konsekwencja w tych przypadkach, w których pozwalasz sobie na takie podejście. Tak jak mówiłem, kwestia zasad i kręgosłupa.

 

7 minut temu, Spawn napisał:

Nie mam natomiast nic przeciwko reklamom ktore niczego nie udaja.

 

Nie zawsze, ale to są już indywidualne ustalenia, decyzje i ich konsekwencje. 

 

8 minut temu, Spawn napisał:

Serdecznie dziekuje choc nigdy nie odczulem potrzeby wsparcia w tej ani w sumie w zadnej innej dyskusji :)

 

Zatem przyjmij proszę moje przeprosiny z tytułu niepotrzebnie zabranego głosu i śmiecenia w tym temacie. Postaram się na przyszłość już nie wypowiadać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, EvilKillaruna napisał:

 

Nie wyklucza, a to o czym piszesz to jedynie konsekwencja w tych przypadkach, w których pozwalasz sobie na takie podejście. Tak jak mówiłem, kwestia zasad i kręgosłupa.

 

 

Nie zawsze, ale to są już indywidualne ustalenia, decyzje i ich konsekwencje. 

 

 

Zatem przyjmij proszę moje przeprosiny z tytułu niepotrzebnie zabranego głosu i śmiecenia w tym temacie. Postaram się na przyszłość już nie wypowiadać :).

 

Nie watpie ze gdy w gre wchodza pieniadze kazdy znajdzie jakies odcienie szarosci ktorymi sie wytlumaczy - przed soba samym rowniez. Z definicji tekst napisany za pieniadze to nie recenzja tylko platna promocja.

 

Ja nigdy nie przyjalem pieniedzy za zadny ze swoich tekstow bo prowadze hobbystycznie niekomercyjnego bloga z czego chyba nie kazdy zdaje sobie sprawe bo zostala mi juz zarzucona nieuczciwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Spawn napisał:

Nie watpie ze gdy w gre wchodza pieniadze kazdy znajdzie jakies odcienie szarosci ktorymi sie wytlumaczy - przed soba samym rowniez. Z definicji tekst napisany za pieniadze to nie recenzja tylko platna promocja.

 

Przykro mi, ale prawda jest taka, że każda pozytywna recenzja jest i będzie promocją znajdującego się w niej sprzętu, bez względu na to czy płatną, czy nie oraz niezależnie od intencji jej autora. Jeśli ktoś musi sobie coś przed samym sobą tłumaczyć, to obawiam się, że jest to już kwestia prawdopodobnie jego własnego sumienia.

 

14 minut temu, Spawn napisał:

Ja nigdy nie przyjalem pieniedzy za zadny ze swoich tekstow bo prowadze hobbystycznie niekomercyjnego bloga z czego chyba nie kazdy zdaje sobie sprawe bo zostala mi juz zarzucona nieuczciwosc

 

Nie wiem i przyznam kompletnie mnie to nie interesuje, ponieważ nie wypowiadam się bezpośrednio o innych recenzujących i ich sposobach rozliczania się lub uczciwości. Również hobbystycznie prowadzę swój, często testując sprzęt zabytkowy lub prywatny, ale umiem też cenić i szanować siebie oraz swój czas, gdy jest taka potrzeba. Nie wrzucaj więc proszę wszystkich do jednego worka, odbierając im prawa do uczciwości i wiarygodności, aby przypisać je wyłącznie sobie. Rozumiem, że chcesz się jakoś bronić przed zarzutami i że Cię to irytuje, ale nie wolno robić tego czyimś kosztem, nie ważne czy wprost, czy między wierszami. Pozwól ludziom samodzielnie się o tym przekonać i ocenić swoją wiarygodność, zwłaszcza jeśli spotykasz się z niesłusznymi w Twoim odczuciu zarzutami. Prawda w wielu przypadkach naprawdę sama się obroni. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jaki realnie macie wpływ na rynek audio, czy tam na decyzje audiofili, nie sądzicie chyba, że ktoś tu na serio rozkminia czy „zarabiacie” :woot: na recenzjach 

(@Spawn no kaman, śmieszków nie czaisz czy jak?).

Przestancie więc już przynudzać tymi patetycznymi wykładami na temat wiarygodności i etyki, bo normalnie zaczyna się z tego robić „Rejs” Piwowskiego.

Recki czyta się głównie dla relaksu i rozrywki; ewentualnie znając już dobrze piszącego oraz sposób w jaki odbiera on dźwięk, mozna je co najwyżej traktować jako wskazówkę czym zainteresować się do przetestowania samemu.

 

@Spawn, piszesz fajne, bo zgrabne, błyskotliwe, ciekawe i często trafne (pomińmy już te staxy:D) recenzje, nie skażone przy tym poczuciem misji, bez nadętych zwrotów i pretensji autora do strugania autorytetu; mogę się przy nich rozerwać...i to wszystko co tak naprawdę mnie w związku z nimi obchodzi.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Lord Vader słucha Hugo.. i to chyba nawet dwóch :) 

Znalezione obrazy dla zapytania lord vader

 

"Hugo 2 posiada rozdzielczość, przejrzystość, szczegółowość i ogólną precyzję ponownie na poziomem ekstremalnym. Największe wrażenie robi jednak holografia z ogromnymi w skali źródłami na ogromnej przestrzeni bez wyraźnie zaznaczonych granic. Ciężko mówić o graniu planami ponieważ każdy element jest doskonale widoczny w każdym momencie. Separacja z perfekcyjnie czarnym tłem i dużą ilością powietrza wokół każdego dźwięku sprawia dodatkowo wrażenie jakby każdy z nich okupował własną, odrębną przestrzeń jednak jakimś cudem wszystko to razem tworzy harmonijną całość. Jednym słowem - WOW"

 

To co napisałeś, idealnie oddaje pierwsze wrażenie i dosłownie szok. Patrząc na wielkość Hugo 2, nie chce się wierzyć, że jest w stanie tak zagrać. Genialnie wręcz pokazuje dynamikę nagrań. Szczególnie kiedy słucha się utworów, gdzie dużo się dzieje w tle, np. Rogera Watersa, Floydów, jazzowych kawałków, gdzie jest dużo cichych dźwięków, "przeszkadzajek" perkusyjnych, odgłosów, szumu tła np. na koncertach kameralnych (szmery, szepty, szuranie krzeseł, filizanki itd.).

Mimo wszystko polecam połączyć H2 z lekko ciepłym wzmacniaczem słuchawkowym, wzbijamy się wtedy na poziom cenowy bardzo wysoki, ale też jakościowo jest to już prawie kosmos :) 

Super recenzja!

 

P.S. Dodatkowa zaleta jest taka, że z wyjść słuchawkowych (obu) idzie taki sam sygnał jak z RCA, ja podłączałem do niego oba moje wzmacniacze (RCA-RCA i jack-RCA), a można trzy. Wada... dosyć słabe jakościowo gniazda RCA i trochę za małe otwory. Ja preferują kable z zakręcanymi wtykami i przy częstym przepinaniu jest to uciążliwe. Ale wtyki od Tary Labs wchodzą... na styk :) 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał:

Recki czyta się głównie dla relaksu i rozrywki; ewentualnie znając już dobrze piszącego oraz sposób w jaki odbiera on dźwięk, mozna je co najwyżej traktować jako wskazówkę czym zainteresować się do przetestowania samemu

To fakt. Też recenzje głównie czytam dla rozrywki. Generalnie wartość poznawcza nieforumowych recenzji jest niezbyt duża, bo mam wrażenie, że recenzent nie chce nadepnąć na odcisk producentowi/dystrybutorowi. Momentami ciężko się te zewnętrzne rozwlekłe recenzje czyta chociaż lepsze takie niż żadne. Ale oczywiście najlepszy jest własny odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności