Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki + karta dzwiękowa do ok 2000zł


emte89

Pytanie

Witam,

Chciałbym zakupic zestaw słuchawki + karta dzwiękowa (najlepiej zewnętrzna ponieważ w przyszłym roku przechodze calkiem na lapka, budżet ok 2000zł.

Sprzęt moze byc używany lub nowy

Wstępnie wybrałem Sennheiser HD 650(ok 1000) + fx audio x7(ok 700).

 

Aktualnie posiadam Custom one pro + xonar dx, gra ok ale napewno można lepiej.

Lubie ciepłe brzmienie i duzą szczegółowość. (słucham dużo koncertow)

 

Dzieki z góry za wszystkie propozycje

 

 

Edytowane przez emte89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

AudioQuest NightOwl (używane by nie przekroczyć budżetu) + xDuoo XD10.
Słuchawki ocieplone i szczegółowe, przy okazji top jeśli chodzi o wygodę. xDuoo dobrze się z nimi zgrywa, dzięki czemu nie zamulają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

może przesadziłem z tymi koncertami

70% to spotify, flac i youtube

30% koncerty

słucham wszystkiego oprócz hiphopu

 

dużym plusem było by jakies znane marki ktore mozna w miare szybko kupić bo o ile xDuoo XD10 można kupic od reki za 1000 to na używane słuchawki AudioQuest NightOwl można czekac miesiącami.

 

te Hifiman HE-4XX są bardzo kuszące muszę się im przyjrzeć bliżej. 

 

Czy ktoś jeszcze zna jakieś dobre połączenie?

 

Co sądzicie o Cayin HA-3?

Edytowane przez emte89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@emte89 Mam na sprzedaż moje Amiorny (mam je od nowości, stan bardzo dobry), co do ceny na pewno się dogadamy i jeszcze zostanie parę stówek na DAC/Amp. Były dla mnie konkretnym skokiem jakościowym po dt990 Pro (250 Ohm) i dodam, że kolejny skok dokonały jeśli podłączyło się je do wyjścia zbalansowanego (trzeba sobie dorobić tez odpowiedni zbalansowany kabel z wtyczką XLR) ale taki upgrade mógłbyś sobie zrobić później. Natomiast zbalansowane dac/ampy w granicach kilku stów tez idzie dostać.

Sygnatura dźwiękowa Amironów w stosunku do Custom One Pro jest dość podobna, z tym, że Amirony mają nieco więcej góry (ale nie sybilujją) dzięki czemu większą scenę i przestrzeń między instrumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 hours ago, emte89 said:

No to mamy tak

AudioQuest NightOwl + xDuoo XD10

Cayin HA-3 + HE-4XX

Amiorny + ?

 

Zdaje sie na was bo nie mam gdzie tego przesłuchać

 

Do Amironów ważka pasuje (Audioquest DragonFly Red), właśnie je do niej podłączyłem i fajnie gra, dźwiękiem ocieplonym ale potężnym. Docelowo to co mówiłem o dac/ampie z wyjściem zbalansowanym to i tak musiałbyś dołożyć kasy bo przeciez jeszcze kabel trzeba dorobić a to koszt kilku stów (dobry zbalansowany przewód do słuchawek).

Zresztą Amirony napędzisz bardzo dobrze ze wszystkiego, to bezproblemowe słuchawki jeśli o to chodzi.

Jeśli wolałbyś dźwięk bardziej jasny/neutralny to zamiast DragonFly Reda mogłoby być FiiO E10K Olympus 2 lub NuForce uDAC-3. Na dac/ampie zbalansowanym skupiłbym się jako kolejnym etapie zagłębiania się w świat dźwięku. Bo się nie zmieścisz w budżecie jednak.

Amirony są najwygodniejszymi słuchawkami jakie posiadałem z najbardziej relaksującym dźwiękiem. A, że zacząłem wydziwiać to poszedłem dalej i tne sobie uszy Staxami :D

 

ps. Proponują ci tutaj Cayin HA-3 ale przeciez sam ten sprzęt bez słuchawek kosztuje 2kzł ;D 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, pabloj napisał:

ps. Proponują ci tutaj Cayin HA-3 ale przeciez sam ten sprzęt bez słuchawek kosztuje 2kzł ;D 

 

Proponują bo forumowicz sprzedaje taki za 1k.

 

Skupie się na tych AudioQuest NightOwl, czy do nich pasuje jedynie xDuoo XD10? 

Może w tym roku uda mi się znaleźć coś używanego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ue, to jednak daleko żeby podjechać na odsłuch. Jakby ci te NightOwle nie podeszły, to w razie co gdybyś kupił ode mnie Amirony i też byś nie był zadowolony, przyjąłbym z powrotem. Ale w Wawie znajdziesz pewnie salony, w których posłuchasz i jednych i drugich jakby dobrze poszukać.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Udało mi się kupić 3 miesięczne NightOwl Carbon za 1000zł, podobno jeszcze kabel trzeba wymienić bo standardowy jest kiepski, tylko na jaki?

Jeśli chodzi o DAC to Cayina HA-3 nie wziąłem bo jednak był w kiepskim stanie.

Czy aune x1s będzie dobry do tych słuchawek? Jest w miarę tani... potrzebuje czegoś stacjonarnego bo proponowany xDuoo XD10 jest malutki i będzie mi latał po biurku.

 

edit. Albo sie nie bawić i DFR jak producent zalecił? :)

 

Co do NO to grają trochę jakby były bardzo słabe, nie mają kopa i basu, co prawda mają przegrane moze z 10h + są podłączone do xonar dx, może tutaj leży problem? custom one pro co prawda wygrzane ale również podłączone do dx mają dużo więcej mocy... trochę dziwne bo spodziewałem się co najmniej 3x lepiej grających słuchawek.

Edytowane przez emte89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności