Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zaginięcia z massdrop?


Nicodem

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzyło się Wam że coś nie dojechało?

Mój dark voice 6 marca wyruszył do mnie z Niemiec. I wsiąkł.

Zero aktualizacji statusu, poczta każe nadal czekać ale nie wygląda to za ciekawie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zadzwoń i zapytaj o konkretny nr przesyłki. Podeślesz dokumenty i za 2 dni u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Jaro54 said:

Sam zadzwoń i zapytaj o konkretny nr przesyłki. Podeślesz dokumenty i za 2 dni u ciebie

 

Na razie status jest taki, że nikt nic nie wie. Na poczcie twierdzą, że trzeba czekać bo oni w systemie widzą to samo.

A DHL już umywa ręce bo w Niemczech ich rola się skończyła. Wygląda na to, że muszę poczekać aż ktoś na cle raczy dodać do systemu.

 

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Nadanie 2019-03-05 17:08 International Postal System
Wysłanie przesyłki 2019-03-06 05:52

LEIPZIG-RADEFELD IFS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba taki system że do Polski leci DHLem a w polsce juz Poczta Polska (najtańsza forma przesyłki). Pewnie przesyłka lezy w Urzędzie Celnym. Ja tak miałem. Zadzwoń na infoline Poczty Polskiej albo wyszukaj w ich aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przesyłki e-commerce obsługuje tylko i wyłacznie Poczta Polska na terenie Polski. Indywidualne zamówienia mogą przyjść kurierem innym niż PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Nicodem napisał:

Na razie status jest taki, że nikt nic nie wie. Na poczcie twierdzą, że trzeba czekać bo oni w systemie widzą to samo.

A DHL już umywa ręce bo w Niemczech ich rola się skończyła. Wygląda na to, że muszę poczekać aż ktoś na cle raczy dodać do systemu.

Paczki z EOG nie przechodzą przez cło, chyba że Niemcy to tylko kraj tranzytowy w drodze z USA.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Melo2573 said:

Paczki z EOG nie przechodzą przez cło.

Niekoniecznie, liczy się kraj nadania. Już raz przez Niemcy mi szła paczka z massdrop i celnicy dorwali w swoje ręce.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Melo2573 napisał:

Paczki z EOG nie przechodzą przez cło.

Nie masz racji, Wszystkie przesyłki spoza EOG jak ładnie nazywasz i wysłane DHL e-comerce lądują w Lipsku a stamtąd do do Wa-wy i dopiero do właściwego WER w zależności od lokalizacji adresata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jaro54 napisał:

EOG jak ładnie nazywasz

EOG to jest oficjalna nazwa obszaru gospodarczego szerszego niż obszar krajów UE.

7 minut temu, Nicodem napisał:

Niekoniecznie, liczy się kraj nadania.

Zgadza się. Nie doczytałem, że krajem nadania w Twoim przypadku są USA a nie Niemcy. Jeżeli DHL nie zapodział przesyłki to pewnie leży gdzieś na cle. Podzwoń - raz po raz odbierają telefony. Inna rzecz, że jak ja nadałem paczkę w kraju kwitnącej wiśni to był dostępny monitoring paczki na wszystkich etapach (łącznie z konkretnym UC, w którym aktualnie się znajdowała). Więc ta obsługa w wykonaniu DHL jest trochę wybrakowana, skoro nie ma ciągłego monitoringu.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba czekać tylko jak pojawi się we właściwym WER to do nich zadzwonić by ustalić na jaki mail wysłać dokumenty i po 2 dniach jest sprzęt u ciebie. Jak będziesz czekał na list to może i 2 tygodnie potrwać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ostatnio przyszło zamówienie z MassDropa i też szło DHL-em ze Stanów do Niemiec i dopóki nie opuściło Niemiec, to tracking był nawet nawet. A potem to już czarna dziura - trafiły gdzieśtam u nas, poleżały ileśtam i objawiły się zaawizowane na mojej poczcie. Jakież było zdziwienie Pani w okienku, gdy wydając przesyłkę wyszeptała "To wszystko", oczekując jeno dokumentu tożsamości...😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% leży w WER Warszawa i gnije tam. Zapomnij, że się dodzwonisz do tych gałganów. Jak zaczniesz się namulać na telefon, to zaczną odrzucać połączenie. Mój WM1A lecący z Turcji kurierem EMS leżał ponad 3 tygodnie na WER Wawa, zniknął nawet z trackingu, zanim znów wskoczył i celny się do mnie odezwał. Nie zapłaciłem nic, bo przesyłka prywatna itd, ale ponad miesiąc dłużej zeszło przez tych k***siarzy, a toeretycznie EMS ma gwarantowane doręczenie w 7 albo 8 dni roboczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WER Warszawa na samą myśl szlag mnie trafia.Kiedyś zaginęła im moja paczka z combo na 8 dni.Rzeczywiście moich telefonów nie odbierali.Odbierali za od kierowniczki z ,,mojej'' poczty trzykrotnie z odpowiedzią że nie mają. Znależli w 8-9 dzień i w ,,rekompensacie'' dostałem gratis SMS iż paczkę doręczono.W ten sposób zakończyłem współpracę z PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juppi, odnalazło się.

Dziś w systemie celnicy się ujawnili. Pewnie ogarniają teraz jaka jest taryfa celna na lampy/żarówki i czy można wprowadzić je na teren UE bo przecież tylko LED :)

 

 

Kontrola celna 2019-03-13 15:49 WER Warszawa
Przyjęto w Polsce 2019-03-13 15:49

WER Warszawa

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem jednak nie prosili wpierw o żadne papiery, potwierdzenia płatności itp.

Albo Massdrop dał wszystko co było im potrzebne do dowalenia myta, albo puścili. Tak na dwoje babka wróżyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszło bez opłat - papiery massdrop nie wystarczą celnikom, jak chcą clić to zawsze chcą dodatkowych informacji

 

 

mi zaginęła jedna paczka na ok. 50, po 4 tyg. zgłosiłem, a po 6 tyg. od zaginięcia massdrop zwrócił mi kasę

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności