Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Problem z Sennheiser Momentum


MadSze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuję porady od bardziej doświadczonych. Od razu zaznaczam że nie mam żadnego doświadczenia w kwestii słuchawek oraz sprzętu audio.

Jakieś dwa tygodnie temu zakupiłam pierwsze ,,droższe" słuchawki Sennheiser Momentum 2.0 AE. Nie mam niestety dobrego źródła, muzyki słucham głownie na smartfonie Xiaomi.

Zauważyłam natomiast że w momencie gdy włączam muzykę na odtwarzaczu mp3, starym firmy Creative, w lewej słuchawce słyszę trzeszczenie jakim charakteryzują się budżetowe słuchawki. Nie wiem czy jest to wina słuchawek, czy trafił mi się felerny model czy może jest to kwestia właśnie źródła. Plik nie jest uszkodzony bo z laptopa zawsze grał normalnie.

Nie chce niepotrzebnie odsyłać sprzętu, mogę mieć z tym trochę kłopotu bo słuchawki kupiłam przez MALL.PL. Z góry dzięki za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MadSze napisał:

Zauważyłam natomiast że w momencie gdy włączam muzykę na odtwarzaczu mp3, starym firmy Creative, w lewej słuchawce słyszę trzeszczenie jakim charakteryzują się budżetowe słuchawki. Nie wiem czy jest to wina słuchawek, czy trafił mi się felerny model czy może jest to kwestia właśnie źródła. Plik nie jest uszkodzony bo z laptopa zawsze grał normalnie.

Nie chce niepotrzebnie odsyłać sprzętu, mogę mieć z tym trochę kłopotu bo słuchawki kupiłam przez MALL.PL. Z góry dzięki za odp :)

 

Witamy na forum, nieczęsto spotykaną,  płeć piękną.:D

Winny jest ewidentnie playerek.

Bo rozumiem, że na fonie nie ma trzeszczenia?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na telefonie trzeszczenie pojawia się ale przy innych utworach.Oraz czasem podczas rozmów telefonicznych.

Najlepiej odtwarza na chwilę obecną mój tablet, czasem coś zatrzeszczy ale głównie przy nisko schodzącym basie...

Nie mam teraz dostępu do laptopa na którym wcześniej słuchałam, czekam na nowy i dlatego słucham gl. na odtwarzaczu i na telefonie.Wiedzialam już wcześniej że słabym sprzętem wiele nie zdziałam ale myślałam raczej że dźwięk będzie przytłumiony...

Przy odsłuchu w sklepie na modelu testowym Momentumow nie zauważyłam niczego takiego, a też słuchałam z mojego telefonu, ale za wiele nie sprawdziłam.

A każdy w sumie udziela mi innej informacji, jedni twierdzą że jak trzeszczy to zawsze przetwornik w słuchawce, albo uszkodzony plik.

A że jestem totalnym laikiem to łatwo dać się wpędzić w maliny ;)

A jeżeli chodzi o inne słuchawki to miałam dokanałowe JBL, trzeszczały ale już pod koniec swojego żywota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawa nic trzeszczeć. Prawdopodobnie do przetwornika dostał się włos. Trzeba zdjąć pady, jeśli na przetworniku jest włos, to go delikatnie wydmuchać. Przemyć materiał który jest między uchem a przetwornikiem, bo najczęściej włos właśnie tam siedzi.

Jeśli nie, to może być wszystko, od uszkodzonego przetwornika w słuchawkach zaczynając. Na wszelki wypadek możesz nam podać jakiś przykład muzyki, gdzie słyszysz te trzeszczenie, sprawdzimy czy nie ma przesterów w tych utworach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeszczenie jest raczej takie jak w budżetowych słuchawkach jak chcecie wyciągnąć z nich maks możliwości .Czasem buczenie przy partiach basu...

Przykładowo Greta van Fleet (Safari Song, Edge od Darkness) Brodka (Holy holes), koncertowe nagrania MGO Orkiestra (Martwe morze-Skubas)ale także J.Timberlake -What goes around.

Praktycznie wszystkie przegrywałam sama z własnych płyt na format MP3.

Czy tu mogły powstać jakieś straty w jakości dźwięku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki są koszmarnie kiepskie i buczenie to ich sposób grania. Miałem. Szybko musiałem się ich pozbyć. W tej cenie są dostepne T51. Też szybko musiałem je sprzedać, ale jednak minimalnie lepsze od Momentum. 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MadSze napisał:

Praktycznie wszystkie przegrywałam sama z własnych płyt na format MP3.

Czy tu mogły powstać jakieś straty w jakości dźwięku?

 

Jak najbardziej. Utrata jakości być musi przy kompresji z CD do formatu MP3. Tylko nie będzie miało to charakteru "trzasków"

Może też wystąpić uszkodzenie pliku docelowego przy błędnym ustawieniu parametrów w sofcie do kompresji.

Proponuję sprawdzić słuchawki na jakimś niezależnym źródle, z wyjściem słuchawkowym np. TV, zestaw audio.

Jeśli usterka będzie występować to słuchawki są z wadą i podlegają reklamacji gwarancyjnej bądź zwrotowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Te słuchawki są koszmarnie kiepskie i buczenie to ich sposób grania. Miałem. Szybko musiałem się ich pozbyć. W tej cenie są dostepne T51. Też szybko musiałem je sprzedać, ale jednak minimalnie lepsze od Momentum. 

 

Przestań bredzić! Momentum to bardzo dobre słuchawki, zdecydowanie wolę je niż T51, ale tu nie chodzi o subiektywną ocenę. W słuchawkach tej klasy nie mają prawa występować żadne buczenie, trzasku itp. W sumie nawet w Philipsach za 50 zł nie powinno. Czyli coś jest nie tak i trzeba ustalić co.

Twoja wypowiedź tylko wprowadza w błąd osobę, która nie siedzi w temacie audio, zresztą nie pierwszy to taki przypadek z Twojej strony! Wracaj do trollowania na temat K701, przynajmniej nikomu tym nie zaszkodzisz.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rafacio napisał:

Miałem je wystarczająco długo by twierdzić, że te słuchawki to pomyłka i dramat. Lepiej je zmienić na coś co gra muzykę.

 

Czy Ty masz jakiś problem ze zrozumieniem prostego tekstu w języku polskim? To nie jest temat o Twojej subiektywnej opinii o Momentum, tylko o ich ewentualnej usterce. Więc przestań gadać bzdury i wprowadzać kogoś w błąd, bo Twoje wypowiedzi w tym temacie niczego nie wnoszą, a wręcz mogą zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mają usterkę to należy oddać je na gwarancji lub z powodu niezgodności i po temacie. O czym tu dyskutować? Od pisania się nie naprawią.

8 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Czyli coś jest nie tak i trzeba ustalić co.

Nie trzeba. Od tego jest serwis. Co byś chciał ustalić zdalnie? Wysłać do serwisu i już.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności