Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki odtwarzacz plików bezstratnych do prawie referencyjnego systemu?


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Superata napisał:

Dla mnie ND8006 grał gorzej od mojego Auralica Mini. 

A jaką miałeś resztę toru? Bo ja różnicę (i to zaledwie subtelną) między Mohicanem a ND8006 zauważyłem przy słuchawkach za 13k zł i combo za 7,5k zł.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha WXC-50 + zewnętrzny DAC. Niedługo będę testował.

A, nieważne, doczytałem 1 post.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

A dlaczego akurat ten a nie podstawowa wersja SOTM sms200 za 2k zł?

https://www.koris.pl/sotm-sms-200-audiofilski-mini-streamer.html

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Melo2573 napisał:

A dlaczego akurat ten a nie podstawowa wersja SOTM sms200 za 2k zł?

https://www.koris.pl/sotm-sms-200-audiofilski-mini-streamer.html

Nie słuchałem jeszcze, ale podobno jest różnica na korzyść tego droższego. Ale to jest plan zakupowy na później, dlatego na razie się nie wybieram na odsłuchy. Może się okazać, że różnica nie jest warta tych ponad 3kzł. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra nie słuchałem, ale podstawowy SMS-200 z zasilaniem liniowym gra bardzo przyjemnie :-). Czy różnica między standardem a ultra jest warta dopłaty 3k pln będzie zależało od wielu czynników, głównie od jakości reszty toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ktm777 napisał:

głównie od jakości reszty toru.

Mógłbyś rozwinąć ten fragment? Jaki tor zasługiwałby na Ultra? (najłatwiej chyba byłoby użyć kryterium wartościowego).

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Melo2573 napisał:

Mógłbyś rozwinąć ten fragment? Jaki tor zasługiwałby na Ultra? (najłatwiej chyba byłoby użyć kryterium wartościowego).

Jeśli stosować proponowane przez Ciebie kryterium, to ja staram się utrzymywać równe proporcje cenowe między źródłem, wzmacniaczem i przetwornikami (kolumny/słuchawki). W moim przypadku wyglądało to tak: Sotm SMS-200  / Burson Conductor V2 + / Audeze LCD2 Classic. Zmiana DAC z Sabre 9018 (Burson) na 9038 przyniosła poprawę ale jej skala zdecydowanie wzrosła po zmianie słuchawek na Mr Speakers Ether Flow i pewnie wtedy też lepiej słyszalne byłoby przejście na SMS-200 Ultra, itd., itd. ale oczywiście YMMV :-)))

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2019 o 18:18, Nicodem napisał:

Zegar?

kurcze jak zgłębiam te tematy transportu to wpada się w kolejne audio-bagno-co-połyka-portfele

Tymczasem wystarczy zmienić sposób magazynowania muzyki i robi się tanio. Ja słucham plików tylko w samochodzie, wcześniej jeszcze z odtwarzaczy przenośnych ich słuchałem, ale nie stacjonarnie. Stąd nabywam płyty CD, a do auta je rippuję. Jeśli znowu nabędę coś drogą downloadu, to wypalam na porządnej płycie CD-R z przeznaczeniem do audio w koszcie kilka zł za sztukę. Sam transport, będący u mnie też nomen omen źródłem analogowym, to koszt nabycia kilkaset zł, a pełna modyfikacja to okolice 1500zł, więc między 2 a 3kzł mam temat transportu z wyjściem S/PDIF ustawiony na pułapie bezdyskusyjnie wyższym niż uznane grajki przenośne z wysokiej półki - porównywałem bezpośrednio nie raz w tej roli.

Ileż się trzeba nakombinować i nainwestować, żeby wyprowadzić podobnej jakości sygnał cyfrowy z plików składowanych na PC, to chyba nie muszę tłumaczyć? :) "Pełnowymiarowy" system dostarczania sygnału cyfrowego do DACa będzie się składał np. z:

- osobnego konwertera z USB na S/PDIF czy AES/EBU (bo tak zazwyczaj wychodzi lepiej niż bezpośrednio USB do DACa)

- zasilacz do konwertera stabilizowany

- porządny kabel USB

- separator galwaniczny USB (jak go nie ma w konwerterze, a ktoś słyszy, że mu z nim lepiej)

- porządny kabel S/PDIF lub AES/EBU

Tymczasem mając dyskofon optyczny, cała lista poza ostatnią pozycją znika. Jak jeszcze ten dyskofon potrafi grać dobrze po analogu, to cała lista znika razem z DACem. Ja wiem, że DAC to czasem combo, ale dla mnie combo nie dogoni nigdy systemu rozdzielonego z wysokiej półki, więc jak coś ma być "prawie" referencyjne, to chyba najtaniej wyjdzie osobny wzmacniacz z dyskofonem do towarzystwa.

Tak jeszcze wspomnę, że jak już koniecznie to ma iść z HDD, to najlepiej mi kiedyś zagrała taka kombinacja:

pliki na laptopie -> wi-fi -> router -> Ethernet -> zmodyfikowany Squeezebox Touch z zasilaczem liniowym -> kabel coax -> DAC.

Dźwięk był nasycony, analogowy, zupełnie nie kojarzący mi się z PC Audio, gdzie często gęsto pcha się pliki przez USB, a funkcjonalność pełna, dostęp do muzyki z poziomu tableta, PCta i smartfona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności