Skocz do zawartości
  • 0

FIDUE A65 vs FINAL AUDIO E3000 ?


Piotrek555

Pytanie

Witam serdecznie :)

 

Poszukuję pierwszych w miarę porządnych słuchawek, w zadanym budżecie, najlepiej dokanałowych. Żeby nie wymagały wzmacniacza. Dobrze, jakby były wytrzymałe.

 

Przeznaczenie do telefon Xiaomi Redmi Note 4x, PS4, czasem integra w kompie.  Nie mam wyrobionego słuchu.

 

Słucham rocka i przeróżne jego odmiany, czasem elektronikę pokroju Enigmy. Nie chciałbym zniekształceń, najlepiej, żeby dźwięk był "naturalny", choć być może mi się to nie spodoba. Nie wiem, gdyż  do tej pory miałem tylko Brainwavz Delta i jedyne co mi się w nich spodobało to brzmienie gitary elektrycznej.

 

Czytając recenzję moją uwagę przykuły:

 

Fidue A65

Final Audio e3000

 

Czy będą dla mnie odpowiednie? A może coś innego ? A może Superlux HD387, bo póki co jest szansa, że nie usłyszę różnic ?

Edytowane przez Piotrek555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za opinię.

 

Czytając więcej recenzji powoli kieruję się na MEE Audio M6 PRO gen2. Ponoć to dopieszczona wersja gen1? Tylko obawiam się, że skoro nie jestem przyzwyczajony do ich specyfiki, to mogą mnie zrazić do siebie.

 

Cytat

Zgodnie z planowanym zastosowaniem – monitorowaniem dźwięku – zadbano nie tyle o dostarczenie użytkownikom rozrywkowego, przesyconego basem brzmienia, co zaproponowanie odsłuchu, który pozwala na szczegółowe obserwowanie charakteru słuchanej muzyki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja używam Fidue A65, gdy nie mogę lub nie mam ochoty podłączać Sony ex1000 i dają radę ;) . Swego czasu były chwalone na forum, więc złymi słuchawkami nie są
Mają lekko podbite pasmo wyższego basu, ubarwia to dźwięk, ale nie zalewa niczego. Grają u mnie czasem z xiaomi redmi S3, a nawet padem od PS4 i sprawdzają się przy takich źródłach.
Reszty prawie nie znam, bo A65 na tyle mi się spodobały, że gdy padną to po prostu kupię drugie zamiast przeszukiwać znowu fora.
MEE Audio M6 PRO gen2 mają grać podobno po prostu równo, co nie każdemu musi pasować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, Piotrek555 napisał:

Dziękuję.

Jak z kabelkami w Fidue? Tzn z ich trwałością?

Żona od czasu publikacji jeszcze ich nie zajeździła, a biorąc pod uwagę to, że kilka razy dostała ode mnie zjebki za to, jak je traktuje... To jest naprawdę dobrze :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawęziłem poszukiwania. Właśnie zwróciłem wokółuszne Encore Rockmaster. Bas w nich zabijał wg mego niewyćwiczonego ucha wokale, nie wspominając nawet o gitarce elektrycznej... To które z tej pary :)?

 

Final E3000 (bez mikrofonu ponoć lepsze?)

Fidue A65

Edytowane przez Piotrek555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Według mnie E3000 lepsze, ale...

Np. z Pinkiem XDP100 lepiej zagrały Finale, z kolei z AK300 klasę pokazały Fidue A65. Wszystko rozbija się o synergię. 

Nie znam Xiaomi Redmi Note 4x, więc trudno trafić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności