Skocz do zawartości

Nowy odtwarzacz + pasujące słuchawki + prośba o poradę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szanownych użytkowników, to mój pierwszy post.

Poszukuję czegoś co zastąpi mojego stareńkiego cowona iAudio E2 ( wyzionął ducha, system go wykrywa ale nie da się wejść ani sformatować, dioda świeci cały czas na zielono, muzyka nie gra, 0 reakcji na przyciski oprócz reset, hard reset także nie pomaga, cowon update manager go nie widzi :( ), przewidywany budżet na grajka to 400zł +/- powiedzmy 50pln.

 

Cowon używany był z starymi Nuforce NE-770X, był to bardzo przyjemny zestaw lecz niestety słuchawki także najprawdopodobniej są do zmiany przez uszkodzony przetwornik (?) - różnica w głośności L/P + poczucie inaczej granych dźwięków ( da się to jakoś sprawdzić w domowych warunkach ?) , były także zmieniane kable (na niezbyt dobrej jakości) gdyż jedna słuchawka przestała działać.

Na słuchawki przewiduje 3 pule cenowe :
#1 - 100pln
#2 - 200-250pln
#3 - 400pln

 

Do tej pory oprócz zestawu E2 + NE770x używałem do muzyki także samsunga S4, natomiast z słuchawek były to :
ep630 ; hje125 ; superluxy HD681B ; shure srh840 (odsłuch, słuchawki wygrzane ; mam do nich dostęp ) ; beats solo HD (odsłuch, prawdopodobnie też wygrzane)

Z tej listy superluxy były bardzo dobre, odpowiadały mi (były, bo także 1 słuchawka gra zupełnie inaczej, nie ogarnia wysokich tonów, chyba nie do naprawienia ? - inna młodsza osoba potwierdziła wadę egzemplarza więc to nie mój słuch) ale potrzebuję dobrych dokanałówek które będą nieźle wytłumiać otoczenie.

 

Muzyka jaką słucham to głównie cała elektroniczna(od electro, trance, house po rave, drum and bass, techno, acid), trochę rap i okazjonalnie rock.

Nie jestem audiofilem, szukam czegoś co będzie się dobrze łączyło i sprawiało radość, grało czysto, dawało przyjemność basu bez urywania głowy - jeśli to ma znaczenie słucham sporo Mp3 320 i trochę FLAC, majsterkowania się nie boję.

 

PS : Opłaca się naprawić ipoda touch 3g 32gb ? Brakuje w nim digitizera, to dobry grajek ? Jaka jest jego charakterystyka ?

 

 

Edytowane przez Miskowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling M0.

1. Creative HS-930i

2. BQEYZ BQ3

3. Aune E1

4 godziny temu, Miskowy napisał:

Opłaca się naprawić ipoda touch 3g 32gb ? Brakuje w nim digitizera, to dobry grajek ? Jaka jest jego charakterystyka ?

 

Biorąc pod uwagę rodzaje muzyki jakiej słuchasz: techno, rap, opartej na basie, to nie warto inwestować w naprawę. 

Ipody to nie są grajki do takiej muzy. Miałem classica, grał poprawnie ale brzmiał zimno i chudo i trochę ostro.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności