Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Do posiadaczy HD600 :)


Pioj

Rekomendowane odpowiedzi

HD600 mam już ze 2 lata i przez cały czas kombinuję, jak można je ulepszyć, sprawdzam co im służy, upewniam się, czy fizyczne mody mają sens itp... Aktualnie myślę że wystarczająco udało mi się je zmienić (poprawić) i mam ochotę podzielić się wynikami moich starań :) W tym poście chciałbym pochwalić się tym co udało mi się poprawić w najważniejszej kwestii, czyli equalizacji HD600, ale nie byle jakiej, a wręcz wyjątkowej powiedziałbym, bo całkowicie robionej na podstawie wykresu frequency response. Na anglojęzycznych stronach jest sporo tego typu tematów, ale wszystkie które widziałem, były bardzo daleko od skomplikowania mojego projektu EQ... Całkowity czas wykonania tego wyniósł około 20 godzin bez przerwy licząc testy, jak to idzie. Wyrównałem HD600 do linii docelowej harman target używając około 130 suwaków w odpowiednich miejscach. Efekt? Zdecydowanie powyżej najśmielszych oczekiwań. Poprawa we wszystkich gatunkach muzyki jest ogromna. W dużym skrócie, co właściwie poprawiło się:
-Realistyczny, nisko schodzący bas (wtedy kiedy potrzeba)
-Dużo rzeczy gra dalej od głowy, tworząc po prostu lepszą przestrzeń.

-Ulepszona, wielowarstwowa scena.
-Wprowadziłem charakterystyczny spadek w okolicach 1,5-4kHz występujący we wszystkich lepszych słuchawkach, m.in. Focal Utopia, Audeze LCD4 czy Hifiman HE1000v2 (oczywiście zgodnie z tym, co mówi harman target).
-Bardziej realistyczna, odmieniona struktura wysokich tonów.

-Szybszy dźwięk.
-Ogólnie o wiele wyższa rozdzielczość i szczegółowość.
Zachęcam wszystkich posiadaczy HD600 do spróbowania mojej equalizacji. Nie pożałujecie, że to zrobiliście;) Jeżeli lubicie HD600, to ta equalizacja odmieni wasze audio :)
Jeżeli lubicie muzykę, gdzie istotny jest bas, to bez tej equalizacji nie będziecie wyobrażać sobie słuchania czegokolwiek (Ja tak mam :o)

Dobra, do rzeczy: jak tego użyć?
1)Trzeba pobrać i zainstalować program equalizerAPO: https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

2)Należy zresetować komputer
3)W głównym folderze z programem "equalizerAPO" trzeba wejść w folder "config" i tam usunąć plik config.txt, a w jego miejsce wkleić udostępniany przeze mnie preset o nazwie "config.txt".
4)Gotowe. Nie musicie już nic robić, equalizer APO działa w tle mimo że nie ma żadnych ikonek na pasku zadań. Wszystkie programy korzystające z normalnego sterownika DirectSound będą korzystać z equalizacji.

 

Program działa gdzieś na etapie mixera windows, więc jeżeli używacie WASAPI albo ASIO to odtwarzacz pominie equalizerAPO. Dlatego by korzystać z equalizacji należy używać najzwyklejszego sterownika DS (niestety albo stety - ja różnicy na korzyść WASAPI nie słyszę w ogóle). Kiedyś sam używałem ASIO ale dla tej aqualizacji, warto używać DS... Gwarantuję wam, że będziecie z nią odkrywać swoją bibliotekę muzyki od nowa. Jest co odkrywać w tych słuchawkach!

Ciekaw jestem waszych wrażeń z odsłuchów tego presetu. Czy będziecie pod wrażeniem? :)

config.txt

Edytowane przez Pioj
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

tutaj eq od Olafa:

Filter: ON PK Fc 35 Hz Gain 8.2 dB Q 1.0492
Filter: ON PK Fc 135.53 Hz Gain -1.8 dB Q 0.3333
Filter: ON PK Fc 800 Hz Gain 1.3 dB Q 1.1936
Filter: ON PK Fc 1200 Hz Gain -1 dB Q 1.4752
Filter: ON PK Fc 2552.88 Hz Gain 3 dB Q 1.227
Filter: ON PK Fc 4300 Hz Gain 1.5 dB Q 4.294
Filter: ON PK Fc 5023.77 Hz Gain -3 dB Q 1.588
Filter: ON PK Fc 7300 Hz Gain 1.5 dB Q 4
Filter: ON PK Fc 9000 Hz Gain -1.5 dB Q 2
Filter: ON PK Fc 20000 Hz Gain 7.1 dB Q 3.1978
Preamp: -6 dB

 

zarzuciłem na HD650 z drobnymi poprawkami i spoko. :)

 

Później spróbuję twojego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 01:54, Pioj napisał:

Ciekaw jestem waszych wrażeń z odsłuchów tego presetu. Czy będziecie pod wrażeniem? :)

Chyba przesadziłeś z tym basem 😆
image.png

Nie przemawia do mnie to EQ za to Olafa jak najbardziej nawet na HD650. Tylko pewnie już je ulepszył, tylko nie ma skąd je wziąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności