Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo TA-01B


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Mam pytanie do posiadaczy. Bawię się od jakiegoś czasu tym xduoo i też się zastanawiam nad zmianą lampy. Wyczytałem gdzieś na angielskich forach, że lampa 12ax7 podbija gain do high, a na 12au7 jest mid ? Prawda to, czy może gain w urządzeniu jest z defaultu ustawiony na high? Pytam też w kontekście mocy, bo myślałem, że na akg k712 urwie mi uszy, ale nic takiego nie nastąpiło :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden gain się nie zmienia, po prostu 12AU7 nie są zamiennikami 12AX7 mimo pasujących podstawek - inna budowa sprawi, że będzie cicho (współczynnik wzmocnienia 12AX7 to 100, dla 12AU7 19,5) i będą się działy różne dziwne rzeczy z dźwiękiem, jeśli w ogóle to zadziała. Jak chcesz zamieniać 12AX7 na coś innego, to już lepiej na 12AT7. też będzie ciszej, ale normalniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TA-30 jak najbardziej jest hybrydą. W przeciwieństwie do TA-20 ma DAC (w tym BT), ale nie ma balansu (jednak mocy bardzo dużo).

 

Jak ma być w 100% lampowo, to żaden z tych modeli się nie nadaje, bo to hybrydy. Jak mają być po prostu lampy do zabawy dźwiękiem, to kwestia budżetu i tego, czy już masz sensownego DAC'a czy nie.

TA-10 na biurku nie miałem, pozostałe dwa modele wyraźnie reagują na zmiany lamp, więc już można się pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę spróbować Sylvanii, RCA Black Plates i Clear Top. Na razie TA-10 to taka namiastka lampowego grania, ale już wyraźnie odmienna od tego, co miałam do tej pory. Słychać "velvet sound" AK4490 i zmiany, które wprowadza lampa. Dźwięki nabrały fakturowości, zdecydowania poprawiona holografia. Można się zanurzyć w dźwięku, bez ciągłego analizowania czego brakuje. Teraz bardziej szukam szlifu, a nie konkretnej zmiany. Bardziej działa ciekawość kolejnych lamp, niż konieczność zmiany, bo Psvane są naprawdę świetne. Kolejnym krokiem będzie zakup OTL od SinusAudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zakupiłem na bazarku xDuoo TA-01B z lampką oryginalną oraz  Psvane Treasure Mk II.

Podłączyłem BD DT1770 Pro 250 Ohm. Godzina 9:30 to absolutny max, dalej jest już tylko ból.

Chętnie bym go nieco "osłabił", ale też "przyciemnił" (mam wrażenie, że gra ostrzej od mojego IFI Zen Can).

 

Polećcie jakieś "budżetowe" lampki do niego, co by zrobiło się ciepło i aksamitnie :) 

 

Przy okazji zapytam o procedurę włączania / wyłączania vs wkładanie / wyjmowanie wtyku słuchawek. Innymi słowy, jaka kolejność ?

 

 

 

Edytowane przez marek_m
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, marek_m napisał:

Polećcie jakieś "budżetowe" lampki do niego, co by zrobiło się ciepło i aksamitnie :) 

 

joven-pareja-cena-romantica-vino-sobre-fondo-chimenea_209729-436.jpg

53 minuty temu, marek_m napisał:

Przy okazji zapytam o procedurę włączania / wyłączania vs wkładanie / wyjmowanie wtyku słuchawek. Innymi słowy, jaka kolejność ?

@marek_m Jeżeli nie ma tzw. "miękkiego startu", no to odpalasz wzmak i następnie wpinasz słuchawki, przy wyłączaniu na odwrót. ;)

 

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nowa wersja ma wejście coaxialne i optyczne zamiast drugiej pary wejścia AUX, co na pewno jest dobrym krokiem pod względem użytkowym.

 

No i zmiana kości DAC z AK4490 na AK4493EQ oraz XMOS z XSA-U8A-64 na XU208.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO czarna wyglądałaby lepiej, bo komponowałaby się chociaż z gniazdem XLR po przeciwnej stronie, ale przynajmniej utrzymali kolor w macie, a nie dali niczego błyszczącego. Wygląda skubaniec szalenie atrakcyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności