Skocz do zawartości
  • 0

Finalny wybór IEMów do 4000 zł


Destruktor

Pytanie

Tytuł za @Nicodem (mam nadzieję, że mogę pożyczyć ;) )

 

Ponieważ żadne źródło ani DAP mnie ostatecznie nie przekonało, budżet idzie w IEMy. Będą pędzone z Galaxy Note 8 i musimy się z tym pogodzić :( (przynajmniej w tym roku)

 

Czego szukamy:

Po pierwsze: Rozdzielczość i detal - jak podczas nagrania reżyser dźwięku w drugim pomieszczeniu chrząknie to chcę to słyszeć ;)

Po drugie: Równość tonalna: Jako wyznacznik możemy dać np Denony D7200 ew. Owle (tu jest więcej basu ale akceptowalnie)

Po trzecie: Pozycjonowanie instrumentów, scena: Bardzo zależy mi na wyraźnym oddzieleniu instrumentów od siebie i ich osobnym pozycjonowaniu w przestrzeni, nie chcę zlewania się wszystkiego w jedną masę

Po czwarte: Odłączane kable na 2pinie lub mmcx najlepiej żeby występowały

Po piąte: Jakby były troszkę choć mniejsze niż KZ ZS10 to by było miło

 

Już aż tak bardzo na wygodzie mi nie zależy, powiedzmy że 2 godziny słuchania na raz max, więc nawet ety przejdą. A propos, wstępni kandydaci:

 

Etymotic ER4XR - Nie za mało basu jednak?

Shure SE846 - Nie za dużo basu jednak?

Oriolus MKII - Nie za mało rozdzielczości?

 

Fidue A91, Earsonic ES-3, Xelento, N40, jakieś Finale?

 

Sam mam najbardziej ochotę na SE846, choć rozsądek mówi Etymotic.

 

Cena maksymalna: 4000 zł, więc wszelkie Andromedy i inne Atlasy odpadają :(

 

Pomoooocyyy

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 minut temu, chico99 napisał:

sam je lepiej kup, bo Ci okazja ucieknie.  @Vaiet  ma takie ceny jak w biedronce.

 

Na pewno bym kupił, ale zaskoczył mnie niespodziewany wydatek ;) Mam nadzieję, że kupi je ktoś, kto posłucha miesiąc/dwa i będzie chciał się pozbyć dalej ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Najner napisał:

Na pewno bym kupił, ale zaskoczył mnie niespodziewany wydatek ;) Mam nadzieję, że kupi je ktoś, kto posłucha miesiąc/dwa i będzie chciał się pozbyć dalej ;)

 

Jak już będę miał Zenithy to bezpośrednio porównam IMR R1 vs IMR R1 Zenith.

Zostawię sobie, być może, oba modele, a nie wykluczone, że jedne pójdą dalej w świat ...

Edytowane przez chico99
korekta
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Destruktor napisał:

Póki co to mało opisów tych IMR mimo wszystko, oprócz tego że dobre ;)

U nas mało popularne, na zachodzie dużo bardziej. Jak chcesz zostać z jednymi dokami, to dodatkowym atutem dla Ciebie by była możliwość strojenia ich i w zależności od humoru otwierania/zamykania sceny ;) Ale oczywiście wybór Twój. Ja nie zamierzam cisnąć na coś, czego sam nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spokojnie, będzie recka. Zbiorcza właśnie obu modeli, ale najpierw w niedługim czasie ukaże się kilka innych, które piszą się już zdecydowanie zbyt długo :PNiemniej spinam poślady, efekty już bardzo niebawem.

 

A co do słuchawek, to zdecydowanie mogę polecić manufakturę IMR. :) Póki co tyle w temacie xP

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności