Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Finalny wybór IEMów do 4000 zł


Destruktor

Pytanie

Tytuł za @Nicodem (mam nadzieję, że mogę pożyczyć ;) )

 

Ponieważ żadne źródło ani DAP mnie ostatecznie nie przekonało, budżet idzie w IEMy. Będą pędzone z Galaxy Note 8 i musimy się z tym pogodzić :( (przynajmniej w tym roku)

 

Czego szukamy:

Po pierwsze: Rozdzielczość i detal - jak podczas nagrania reżyser dźwięku w drugim pomieszczeniu chrząknie to chcę to słyszeć ;)

Po drugie: Równość tonalna: Jako wyznacznik możemy dać np Denony D7200 ew. Owle (tu jest więcej basu ale akceptowalnie)

Po trzecie: Pozycjonowanie instrumentów, scena: Bardzo zależy mi na wyraźnym oddzieleniu instrumentów od siebie i ich osobnym pozycjonowaniu w przestrzeni, nie chcę zlewania się wszystkiego w jedną masę

Po czwarte: Odłączane kable na 2pinie lub mmcx najlepiej żeby występowały

Po piąte: Jakby były troszkę choć mniejsze niż KZ ZS10 to by było miło

 

Już aż tak bardzo na wygodzie mi nie zależy, powiedzmy że 2 godziny słuchania na raz max, więc nawet ety przejdą. A propos, wstępni kandydaci:

 

Etymotic ER4XR - Nie za mało basu jednak?

Shure SE846 - Nie za dużo basu jednak?

Oriolus MKII - Nie za mało rozdzielczości?

 

Fidue A91, Earsonic ES-3, Xelento, N40, jakieś Finale?

 

Sam mam najbardziej ochotę na SE846, choć rozsądek mówi Etymotic.

 

Cena maksymalna: 4000 zł, więc wszelkie Andromedy i inne Atlasy odpadają :(

 

Pomoooocyyy

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Andromedy spokojnie wyrwiesz poniżej 4k.

Gdybym teraz szukał słuchawek w tym budżecie to zdecydowanie Oriolusy mk2 albo Xelento.

Pamiętaj żeby zawsze „negocjować” cenę. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdecydowanie Oriolus MKII, na pewno nie za mało rozdzielczości. 

Nie wiem jak Fidue 91.

Shure, Xelento czy N40 sobie podaruj. 

 

Andromedy ok, ale jak dla mnie zbyt kanciaste i niewygodne, no i nienaturalny dół w średnim basie który podnosi sztucznie klarowność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Siriusy idealnie się wpisują poza jednym. To jednak duże słuchawy i trzeba mieć miejsce w uchu, żeby siedziały wygodnie. U mnie akurat siadły perfekcyjnie, ale u mnie nawet Solarisy zmieściły się w uchu przylegając ciasno, więc ten.... 😆

Xelento to brzmienie podbarwione, więc równości tonalnej tam nie ma, ale sceną i separacją gniotą :) IMO świetne słuchawki, ale nie dla Ciebie.

 

W tym wypadku postawiłbym chyba na Oriolusy Mk2. Chciałbym je mieć cholernie mocno, ale budowa toru stacjonarnego mi to uniemożliwia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

X mają solidny wygar na basie, dużą przestrzeń... Są bardzo wygodne, lekkie, ale puryści narzekają. Ja akurat lubię to, że sub-bas potrafi zabrzmieć tektonicznie i potężnie, ale z kontrolą. Podoba mi się to, że bas podbarwia niższą średnicą dodając mięsiwa. Podoba mi się nawet charakterystyczny "beyerowy" peak, który jest co prawda na granicy sybilantów, ale nie kaleczy. Góra rozciągnięta ładnie, ale dość gładka i nie męcząca. Wyciągają kupę detalu jak na tę półkę cenową, mają ładnie poukładaną scenę. IMO bardzo niedoceniane i bardzo fajne słuchawki z genialnymi kablami w zestawie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Nicodem napisał:

@Destruktor wal szybko do @mykupyku  po Andromedy za 2666zl i masz temat zamknięty :)

Właśnie pojawiły się w komisie. 

 

Gdyby jeszcze nie ta budowa której nie znosze to bym brał od ręki 😛 tak to musze pomyśleć 😛

 

Własnie zobaczyłem zdjęcia porównawcze w temacie oriolusów i nie ma bata żebym kupił MKII ;) jak mi już rozmiar andromed przeszkadza.

 

Ok, w grze zostają:

 

Etymotic ER4XR

Xelento

 

Co jest nie tak z SE846?

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Destruktor czy brałeś pod uwagę np. pójście w kierunku odsłuchania jakichś CIEM'ów polskiej produkcji w wersji universal fit? Polecam Ci przesłuchać np. Custom Art Fibae Black z pojedynczym driverem albo Fibae 3, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś na ostatnim Audio Show 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 8.03.2019 o 18:10, Destruktor napisał:

Etymotic ER4XR - Nie za mało basu jednak?

Może Massdrop plus? Takie trochę ER4XR z bass boostem, ale wciąż nie przesadzonym.

Nie grają tak płytko jak Ety i są (przynajmniej dla mnie) mega wygodne, ale nie są aż tak rozdzielcze.

Niekoniecznie się polubią z telefonem, ale z budżetu zostanie sporo na źródło.

Edytowane przez Dzudas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 9.03.2019 o 11:55, Destruktor napisał:

, w grze zostają:

 

Etymotic ER4XR

Xelento

Kup (najlepiej z drugiej ręki) ER3XR - ten sam przetwornik co "czwórki", podobno (nie słuchałem czwórek) bardzo zbliżone granie, jedynie ciut gorszy kabel (może to on wpływa na to minimalne pogorszenie sq, niektórzy tak twierdzą). Nie warto ich mieć wg mnie jako jedyne słuchawki, ale jako jedne z dwóch/więcej bardzo warto ;) Zostanie Ci jeszcze sporo budżetu na drugą, droższą parę.

Koledzy wyżej dali Ci dużo propozycji, ja dorzucę mocno niedoceniane w tym przedziale cenowym FLC8N - porównywałem je w sobotę na wrocławskim meecie z naprawdę grubymi zawodnikami i wg mnie wyszły obronną ręką nawet z andromedami (co nie znaczy, że uważam FLC za lepsze), a takie FH5 czy FA7 wciągały jedną dziurką w nosie ;) Wg mnie warto spróbować, a ze zniżką od Marka będziesz bardzo zadowolony ze stosunku cena/jakość. No i grają świetnie nawet z telefonu.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najbardziej irytujące jest, (chyba nigdy tak nie miałem przy całej mojej audionerwicowej historii), ze żadne słuchawki, mimo posiadania takiego budżetu, po prostu mnie nie "jarają" na myśl o kupnie. Chyba się starzeję. Albo (o zgrozo) zdrowieję.

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgłoś się do @Vaiet'a, on będzie miał podobno na sprzedaż doki, o których wszyscy wypowiadają się co najmniej pozytywnie, a niektórzy piszą, że to TOTL ;) Może zrobi Ci dobrą cenę jak się ładnie uśmiechniesz i jak Ci nie podejdą, to puścisz dalej w podobnym pieniądzu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Najner napisał:

Zgłoś się do @Vaiet'a, on będzie miał podobno na sprzedaż doki, o których wszyscy wypowiadają się co najmniej pozytywnie, a niektórzy piszą, że to TOTL ;) Może zrobi Ci dobrą cenę jak się ładnie uśmiechniesz i jak Ci nie podejdą, to puścisz dalej w podobnym pieniądzu ;)

 

Już je proponowałem, IMR R1 lub IMR R1 Zenith, ale coś nie było zainteresowania. Za tanie są może ...

@Najner  sam je lepiej kup, bo Ci okazja ucieknie.  @Vaiet  ma takie ceny jak w biedronce.

Już niedługo u mnie też zagości R1 Zenith.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności