Skocz do zawartości

Test kabli FiiO LC-2.5C i LC-4.4C


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę to trwało :)

 

FiiO LC-C to korzystnie wycenione, ośmiożyłowe kable z posrebrzonej miedzi wyposażone we wtyczki MMCX i dostępne w trzech wersjach. Sprawdziłem co potrafią konfiguracje zbalansowane z wtyczkami 2,5 mm oraz 4,4 mm.


Wcześniej nie narzekałem na standardowe okablowanie słuchawek FiiO, które dobrze współgrało z modelami F9 PRO, FH1 lub FH5. Niestety okazało się, że potencjał modelu FA7 został ograniczony przez kabel LC-3.5B, znany z FH5. Zmiana kabla na Oriveti Affinity przyniosła znaczą poprawę. Problem w tym, że hybrydowy Affinity to spory wydatek (849 zł), zatem byłem ciekaw, czy nie można uzyskać takich samych (lub nawet lepszych) efektów niższym kosztem. Z pomocą przyszły tytułowe kable, czyli FiiO LC-2.5C oraz LC-4.4C, niedrogie (299 zł), ale zaawansowane konstrukcyjnie. Jak wpływają na brzmienie FH5, FA7 i FA1 oraz innych słuchawek z gniazdami MMCX?

 

https://kropka.audio/test/inne/fiio-lc-2-5c-i-lc-4-4c-recenzja/

 

13a.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten test, właśnie się zastanawiałem nad kablem zbalansowanhm do FH5, pod FiiO X7II z AM3B i teraz nie wiem czy warto... nie wiem czy nie będziemy na górze za ostro.. hmmm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Corvin74 napisał:

Dzięki za ten test, właśnie się zastanawiałem nad kablem zbalansowanhm do FH5, pod FiiO X7II z AM3B i teraz nie wiem czy warto... nie wiem czy nie będziemy na górze za ostro.. hmmm,

 

pozostaje Ci pożyczyć i sprawdzić... każdy DAP jest inaczej zestrojony i różne mogą być efekty!

Mnie zastanawia coś innego, co też może być ciekawe w tym temacie balans 4,4mm vs 2,5mm, @maciux czy tu czułeś jakieś różnice? coraz częściej trafiam na opinie, że 2,5 jest niewypałem i 4,4 to jedyna słuszna droga, tylko wiadomo jak to jest, ile ludzi tyle opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czaps napisał:

 

pozostaje Ci pożyczyć i sprawdzić... każdy DAP jest inaczej zestrojony i różne mogą być efekty!

Mnie zastanawia coś innego, co też może być ciekawe w tym temacie balans 4,4mm vs 2,5mm, @maciux czy tu czułeś jakieś różnice? coraz częściej trafiam na opinie, że 2,5 jest niewypałem i 4,4 to jedyna słuszna droga, tylko wiadomo jak to jest, ile ludzi tyle opinii. 

Różnica między jednym systemem a drugim jest taka, że jeden wtyk jest cieńszy, a drugi grubszy xD

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vaiet napisał:

Różnica między jednym systemem a drugim jest taka, że jeden wtyk jest cieńszy, a drugi grubszy xD

no i dobrze wiedzieć, bo tu też różne teorie tylko czytałem, więc byłem ciekaw jak jest w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć FiiO zapowiedziało nowe kable:

LC-2.5/3.5/4.4-D Monocrystalline Pure Silver Earphone Cables

image.png

https://www.fiio.com/newsinfo/210108.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności