Skocz do zawartości

Yamaha EPH-100 wymiana kabla


bukakacake

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ciekawi mnie czy możliwa jest naprawa słuchawek Yamaha EPH-100 w których padła prawa słuchawka? Zaczęło się od tego, że prawa słuchawka zaczęła grać ciszej aż w końcu całkowicie umarła. Ale jak poruszam kabelkiem przy słuchawce to dźwięk się pojawia więc zakładam, że przewód przerwał się gdzieś przy samej słuchawce. Z tego jak oglądam słuchawki z bliska to składają się z dwóch różnych kawałków aluminium więc wydaje mi się że pewnie można je rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bukakacake napisał:

 Z tego jak oglądam słuchawki z bliska to składają się z dwóch różnych kawałków aluminium więc wydaje mi się że pewnie można je rozebrać.

 

Jak Ci się tak wydaje, to je rozbierz i wykonaj naprawę we własnym zakresie.

Zlecenie naprawy, tych słuchawek, mija się z celem gdyż będzie nieopłacalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężka sprawa, a jeśli się da to taka usługa będzie droga, bo spore ryzyko i nie taka łatwa robota. Tobie się nie będzie oplacało dać np 250zł za recabling, bo sluchawki nie mają same w sobie wartości.

Znalazłem takie zdjęcie, możesz spróbować, ale pewnie to jest dodatkowo sklejone:

 3230736_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 zł za recabling? Naprawdę nikt się nie bawi w rozbieranie słuchawek dokanałowych że tak ciężko o specjalistę? Co najwyżej te słuchawki wyrzucę skoro nikt się nie chce podjąć rozebrania. Wiec dla mnie ryzyko żadne. Do 180 bym dał jakby miały działać skoro nowe są za 400 a jak się nie uda to trudno. Były to najlepsze słuchawki jakie miałem w uszach. Ale za to najmniej trwałe. Philipsy za 30 zł żyją i działają już 5ty rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul może Ci pomoże, przy takim budżecie jak sobie założyłeś. Odezwij się do niego.

Mi w każdym razie pomógł ale chodziło o droższe doki i w sumie się bardzo opłaciło. Jeszcze raz dzięki @Perul

Jest też inne wyjście. Zapolować na używki. Ceny takich doków to około 200-250zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @Perul pisałem w pierwszej kolejności. Niestety odpowiedział że nie zajmuje się rozbieraniem dokanałówek. 

 

Myślałem o używkach. Ale te słuchawki mają ogólnie problem właśnie z kablem z tego co czytałem na anglojęzycznym forum. Dlatego wolałbym wydać tyle samo za naprawę obecnych - pewniejsza opcja. Popytam jeszcze w jakichś firmach zajmujących się serwisem dokanałówek. Jak się nie uda to odpuszczę temat chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności