Skocz do zawartości
  • 0

Zamknięte 3k


colorful

Pytanie

Witam potrzebuję porady szukam jakiś zamkniętych słuchawek z wyższej półki.

Kupiłem ostatnio aune s6 i słucham z słuchawkami dt 770 250 ohm.

Moje zastrzeżenia to zbyt duża ilość wysokich tonów.

 

Słucham muzyki elektronicznej, dużo trance ambientów,house,itp itd.

 

Dlatego szukam słuchawek z dużą scena wiem,że to raczej atut otwartych słuchawek,ale niestety warunki na to nie pozwalają.

Ciepłych w miarę szczegółowych, ale nie przygaszonych(np.że sama średnica i bas gęstość ciemność a góra to dodatek i po czasie zaczyna taki przekaz męczyć i brakuje wysokich światła) Nie chcę żeby  cięła za bardzo po uszach(Ma być wyraźna ale gładka może tak to ujmę ta w beyerdynamic jest dla mnie za ostra)

Co do basu i jego ilośći w dt 770 jest okej tak w sam raz nie lubię zbyt chudych słuchawek takich jak np.k550 albo z pustym kartonowym basem  w muzyce jakiej słucham bas ma być wyraźny mocny z dobrym zejściem,ale też nie do przesady żeby nie zalewał wszystkiego jak w denon d600 po prostu ma być  obecny nie chcę żeby góra była bardziej na pierwszym miejscu aniżeli bas.

Średnica może być lekko wycofana,ale nie do przesady nie lubię mocnych V. 

 

Po przeczytaniu recenzji w oko wpadły następujące modele

Denon d7200 -Myślę,że granie by mi odpowiadało mniejsza ilość wysokich niż w dt770 podobne w ilości basu większa scena bliższa średnica choć też wycofana.( Nie wiem czy dobrze rozumuję)

Fostex TH610 - Tańsze niż d7200 większa scena,ale tutaj mam obawy co do wysokich tonów.

Nightowl - -Tutaj myślę,że by było zbyt ciemno gęsto zamulenie.

Aeon flow closed-  Nie wiem jak graj

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Popatrz na mój wątek. Może też ci Coś pomoże.
D7200 powinny być idealne, jak zabraknie Ci góry to wymień pady na dekoni FS i będzie super.
Ale zaznaczam że nie słuchałem fostex ów.

Od razu mówię że nowe Focal Elegia nie dla ciebie - brak basu. Możesz odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak właśnie myślałem o d7200 lecz są jeszcze te th610 które są tańsze  a z recenzji wynika,że mają większą scenę,ale więcej góry,

I tu rodzi się pytanie czy to nie będzie rozsądniejszy wybór ?Ta scena za mną przemawia,ale z drugiej strony boję się o tą ostrzejszą górę na aune.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Upoluj D7200 w dobrej cenie. Ja kupiłem poniżej 2tys swoje.

Są też D7000 do wzięcia po modach - opis u mnie w wątku. Dzisiaj je odsyłam ale cena nie jest tajemnicą - 2150zł.

1 minute ago, colorful said:

Tak właśnie myślałem o d7200 lecz są jeszcze te th610 które są tańsze  a z recenzji wynika,że mają większą scenę,ale więcej góry,

I tu rodzi się pytanie czy to nie będzie rozsądniejszy wybór ?Ta scena za mną przemawia,ale z drugiej strony boję się o tą ostrzejszą górę na aune.

 

Nie słuchałem więc się nie wypowiadam o TH ale trochę ogólnie - scenę zbudować nie tak łatwo i często mam wrażenie że budowana jest przez sztuczne dodanie góry. To powiększa separację i daje trochę powietrza. Nie wiem czy dobrze piszę ale ja tak to odbieram. 

D7200 nie mają za dużej sceny na pewno. Owle miały mega, mega ale mi kompletnie nie podeszły w końcu. 

Są teraz jeszcze dostępne w Tophifi za 1499:

 

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audioquest-nightowl.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, colorful napisał:

Tak właśnie myślałem o d7200 lecz są jeszcze te th610 które są tańsze  a z recenzji wynika,że mają większą scenę,ale więcej góry,

I tu rodzi się pytanie czy to nie będzie rozsądniejszy wybór ?Ta scena za mną przemawia,ale z drugiej strony boję się o tą ostrzejszą górę na aune.

 

D7200 nie mają wycofanej średnicy. Mają podkreśloną ją nawet w górnym zakresie. Bardziej gorące na górze będą TH610.

Scena w D7200 jak na zamknięte jest dla mnie dosyć spora, bo to właściwie jest półotwarta konstrukcja.

 

Dla mnie ona była większa niż w Owlach, tam scena wydaje się duża ale to gra pogłos. D7200 chodzą teraz w takich cenach, że w zasadzie oprócz 610, które grają lekko inaczej to nie mają zbyt konkurencji za te 2 tys. Owle to żadna dla nich konkurencja, zupełne przeciwieństwo grania i dla mnie też niższy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do S6 obowiązkowo kabel pod wyjście XLR, TH900 dobrze się z nim parują. Tyle, że w wersji MK1 wymagają przylutowania kabla do przetworników. Co jest trudniejsze niż po prostu wpięcie innego kabla, ale też bardziej 'pro' bo pomijasz wtyk. Koszt pewnie ok 700zł. 

 

Wysokich w TH900 nie ma za dużo, na pewno mniej niż w DT770. Niemniej są to słuchawki typu v, więc dół i góra jest zaznaczona. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
D7200 nie mają wycofanej średnicy. Mają podkreśloną ją nawet w górnym zakresie. Bardziej gorące na górze będą TH610.
Scena w D7200 jak na zamknięte jest dla mnie dosyć spora, bo to właściwie jest półotwarta konstrukcja.
 
Dla mnie ona była większa niż w Owlach, tam scena wydaje się duża ale to gra pogłos. D7200 chodzą teraz w takich cenach, że w zasadzie oprócz 610, które grają lekko inaczej to nie mają zbyt konkurencji za te 2 tys. Owle to żadna dla nich konkurencja, zupełne przeciwieństwo grania i dla mnie też niższy poziom.
Dla mnie np owle to większa scena i wyższy poziom, ale do d7200 nie ma się co przyczepić, w życiu bym nie powiedział że tam średnica jest wycofana

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
D7200 nie mają wycofanej średnicy. Mają podkreśloną ją nawet w górnym zakresie. Bardziej gorące na górze będą TH610.
Scena w D7200 jak na zamknięte jest dla mnie dosyć spora, bo to właściwie jest półotwarta konstrukcja.
 
Dla mnie ona była większa niż w Owlach, tam scena wydaje się duża ale to gra pogłos. D7200 chodzą teraz w takich cenach, że w zasadzie oprócz 610, które grają lekko inaczej to nie mają zbyt konkurencji za te 2 tys. Owle to żadna dla nich konkurencja, zupełne przeciwieństwo grania i dla mnie też niższy poziom.
Cała kwintesencja owli to właśnie scena przez poglos. Dziękuję że ktoś to w końcu przyznał :)
D7200 są ok ale właśnie już bez tricków. Elegia - większą ma przez wokale i średnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Owle, Hawki bardzo fajnie komponują się z Aune S6. Mam taki zestaw i mogę z czystem sercem polecić(rozjasnienie na górze zdecydowanie lepiej robi Owlom niż TH610). Owle biją TH610/D7200 poczuciem głębi, na szerokość jest różnie. Nie mają też takiej sztuczności na górze, brzmią bardziej naturalnie dla mnie. Dla mnie dźwięk th610/D7200 jest bardziej kombinowany.Porównywałem swego czasu TH610 i Owle and IFI IDSD micro BL, pierwsze co rzucało sie w uszy to to że dźwięk TH610 wydawał się bardziej "ziarnisty" i bas był gorszy dla mnie. Wygoda Owli/Hawków jest nie do pobicia co w dłużym okresie "przyzwyczajania" się do dzwięku jest też mega istotne. Lepiej izolują i mniej wyciekają na zewnątrz.

Byłem kiedyś dużym fanem Fostexów ale zdradziłem je dla AQ. W obecnej cenie Owli nie ma nawet o czym mówić.

TH610 natomiast były dla mnie lepsze od Denonów.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro Th900 maja mniej sopranów od DT 770 a th610 mniej od Th900 to myslę, że nie będzie tragedii. Swoją drogą CAL to też bioceluoza? Pamiętam, że to jakieś przetworniki z droższych denonów tam siedziały i to też jest chyba taka podobna szkoła grania(styl)? Wiadomo, że to słuchawki z niższej półki, ale nie najgorzej grają jak za swoją cenę akurat mam je w szufladzie i jestem ciekaw jak ilość góry wypada w stosunku do np 610,d7200. Bo one też mają podbitą wyższą średnice. Pady już mam tak obdarte że zrobiły się welurowe hehe. Góra niby tam lekko sybiluje można by było powiedzieć ale jest stosunkowo gładka nie drażni mnie i daje poczucie takiego żywego dżwięku jeżeli w tych th610 jest podobnie to myślę, że by mi podeszedł taki styl grania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z innej beczki, bo kwestia wygody. Miałem D7200 i mimo, że grały świetnie to i tak musiałem je sprzedać bo ten pikowany pałąk gniótł mnie w łeb jak nie wiem po 20 minutach odsłuchu. Mam TH610 i Aeony. Najczęściej jednak słucham Fosteksów. Aeony są jak dla mnie nudne - grają równo i scena (a lubię szeroką) nieco za wąska. Z drugiej strony Fosteksy czasami sprawiają wrażenie sztucznie rozdmuchanej sceny. Basu jest tyle ile trzeba, góra momentami, jak ktoś wrażliwy (ja nie jestem - na starość mi się trochę słuch przytępił) może zakłuć. Fosteksy jak i Aeony nie lubią kiepskiego masteringu i niskich bitrejtów, choć Fosteksy wybaczają trochę więcej. Nadmieniam - wszystko co piszę powyżej - moje wrażenia.

Edytowane przez angstrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

12 godzin temu, colorful napisał:

Skoro Th900 maja mniej sopranów od DT 770 a th610 mniej od Th900 to myslę, że nie będzie tragedii. Swoją drogą CAL to też bioceluoza? Pamiętam, że to jakieś przetworniki z droższych denonów tam siedziały i to też jest chyba taka podobna szkoła grania(styl)? Wiadomo, że to słuchawki z niższej półki, ale nie najgorzej grają jak za swoją cenę akurat mam je w szufladzie i jestem ciekaw jak ilość góry wypada w stosunku do np 610,d7200. Bo one też mają podbitą wyższą średnice. Pady już mam tak obdarte że zrobiły się welurowe hehe. Góra niby tam lekko sybiluje można by było powiedzieć ale jest stosunkowo gładka nie drażni mnie i daje poczucie takiego żywego dżwięku jeżeli w tych th610 jest podobnie to myślę, że by mi podeszedł taki styl grania. 

 

Z moich obserwacji TH610 (zależnych od nastroju oczywiście). Na cieplejszym źródle nie drażni, ale wtedy drażni bas (na ten moment jest albo za twardy, albo za bardzo rozwleczony). Na neutralnym/jasnym torze potrafi zakłuć góra. Przy gorszym nagraniu to niestety może męczyć. Także nie ma lekko 🙂

Edytowane przez core3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności