Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po przerwie 10-15letniej...

Dostałem od żony w prezencie Shure 535 i zaczęło się.... 

Posiadam duże audio, które daje mi wiele frajdy ale ostatnio postanowiłem rozszerzyć jego funkcjonalność. Za źródło (transport) robi Marantz CD16, za radio internetowe iPad Air (który zaczął ostatnio działać coraz gorzej). Podłączone to jest do DACa Audiolab M-DAC Plus. 

Jak już wspominałem dostałem (moim zdaniem) dość fajne słuchawki, które z dziurką Audiolaba grają naprawdę super, niestety z dziurką w telefonie Samsung Note 8 już szału nie ma (choć jest przyzwoicie). 

Wykombinowałem sobie iż kupię jakiś przenośny wszystkomający "serwer" zarówno dla dużego audio jak i pod dokanałówki. 

Mój wybór wstępnie padł na AK300. 

Już prawie byłem gotów go kupić, ale przeczytałem w teście tego sprzętu:

"wyjście optyczne nie działa w trybie DAC USB" 

Co to znaczy?

Chciałbym ten gadżet podpiąć po Toslinku z M-DAC. Będzie to grać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Raczej nie mam parcia by korzystać z AK jako DACa dla innych urządzeń. Mam do Was jeszcze jedno pytanie biorąc pod uwagę iż AK jest na Androidzie. Nie ma jakichś modów które pozwoliły by na taką przeróbkę softu by można było uruchomić np. Spotify, czy Tidala w wersji offline?

Im dłużej przeglądam internet tym więcej pojawia się pytań i tym bardziej już sam nie wiem czego chcę.

Ciekawą opcją wydaje się też DX150 (głównie przez większą elastyczność oprogramowania).

Jakościowo to zapewnie podobna półka wykonania. 

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że AK'cze są raczej swojego rodzaju wyznacznikiem jakości - w ich odniesieniu trudno o drugi, tak dobrze wykonany DAP. Inna sprawa, że tak naprawdę jakość większości z nich jest zapewne zupełnie wystarczająca, a często komponenty (np. ekran, grafika) mają lepsze osiągi. Przerabiałem z AK300 brak opcji offline - jest pewien "sposób" - przejrzyj ostatnie komentarze w temacie Tidala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się problem. Problem to brak dostępności Ak300 w mp3store (strona sklepu wprowadza w błąd). Dlatego zacząłem się zastanawiać nad droższym sprzętem, a mianowicie Ak380 w wersji Demo 32GB (z wstępnej rozmowy z sklepem odtwarzacz nie ma pełnej 24miesięcznej gwarancji) lub modelem Kann, który mają w regularnej sprzedaży.

Pojawił mi się szereg pytań bym mógł podjąć dobry wybór. 

Czy wersja Demo AK380 różni się tylko od wersji sprzedażowej ilością pamięci wbudowanej, a brzmieniowo, pod względem ewentualnych aktualizacji to to samo?

Czy obsługuje karty pamięci większe niż 128GB (taką wartość podaję producent)? 

Czy Kann może służyć jako transport dla zewnętrznego DACa podłączony przez Coax, toslink?

Szkoda, że ten sprzęt nie jest tańszy. Wówczas wybór był by zdecydowanie łatwiejszy. 

Warto wspomnieć iż ten mini serwerek chce używać jako:

1. Transport, źródło dla dużego audio (kolumny Thiel CS2.4, końcówka Krell KSA200s, pre Krell KRC3, DAC Mdac Plus od Audiolaba)

2. Przenośne dla Shure 535

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności