Skocz do zawartości
  • 0

Ostrzejsze niż HD 660S, do 2 tys


yar

Pytanie

Cześć. Poniżej moje skromne doświadczenia z trzema parami słuchawek i cechy, na których mi zależy. Proszę o propozycje alternatywy. Słuchawki muszą mieć:

  • dynamikę (tu HD 660S są OK, DT 150 również, K550Mk2 beznadziejne)
  • detale (tu HD 660S są niezłe, DT 150 troszkę gorzej, K550Mk2 OK)
  • bas (HD 660S mają sporo basu, wręcz chwilami za dużo, choć też troszkę mało najniższego, DT 150 nieco mniej ale OK, K550Mk2 jest tylko w lewym kanale...  i bez dynamiki - słabo)
  • pewna ostrość brzmienia, której potrzebują, jak dla mnie, np. gitary w rocku (HD 660 mają brzmienie zbyt kulturalne jak dla mnie, DT 150 odrobinkę lepiej, AKG K550 OK).

 

Podłączałem do Onkyo A9010 oraz karty AIM SC808 z wymienionymi OPAMPami (tu trochę lepiej).

Słowem chcę słuchawki  o brzmieniu dynamicznym, wyrazistym, niepozbawionym basu lecz nie zalewającym nim słuchacza. Wolę zamknięte, choć otwarte też mogą być.

Dzięki.

Edytowane przez yar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 4.03.2019 o 18:09, Perul napisał:

DT990 lub drożej T90.

Skoro HD660s mają "sporo basu", to DT990 go "zabiją" basem. T90 będą już ok. ;)

2 godziny temu, whero napisał:

dt1990

J/w. :)

W dniu 4.03.2019 o 20:38, vonBaron napisał:

.. Hifiman HE-500 na padach skórzanych lub DT1990.

J/w. :)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, neonlight napisał:

Skoro HD660s mają "sporo basu", to DT990 go "zabiją" basem.

J/w. :)

J/w. :)

za dużo przez bloat który wyszczególnił dokładnie i opisał swoje wrażenia pod kątem który oznacza że to głósnie przez tą cechę niedopracowania hd660s mu się one mocno nie podobały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Poprawię się: nie narzekam na nadmiar basu w HD 660S, a raczej za małą ostrość wyższych partii. Najniższego basu jest nawet minimalnie za mało. Patrząc na wykresy różnych słuchawek zwracam uwagę na 20 Hz, o ile niżej są od środka pasma - jak za nisko - to też ich nie rozważam. Nie chcę też słuchawek typu V.

 

I generalnie - ostatnio dałem im szansę i... sprawiają mi przyjemność ze słuchania! Wieczorami, na spokojnie - jazz i chillout. Tak więc nie będę się ich wyzbywał, na razie przynajmniej, ale chętnie dowiaduję się o innych:

 

W dniu 4.03.2019 o 15:59, neonlight napisał:

HE-4XX

 

Na tym forum określają je jako "funcowe". Pewnie każdy ma nieco inne uszy.

 

  

W dniu 5.03.2019 o 19:05, Andrewek napisał:

Bardziej przymkniete - Fostex T50RP lub T40RP z padami od hm5.

 

Dzięki za info. Nie słyszałem o Fostexach dotąd. A drogie nie są. Bardzo możliwe, że spróbuję. Pady od Brainwavz HM5? Interesujące - jak tu piszą.

Ale nie chciałbym, by te pady zabrały bas.  No i  - Fostex T50 RP Mk3, które są dostępne obecnie, są podobno strasznie trudne do napędzenia. A ja słucham ze wzmacniaczem Onkyo A-9010.

 

W dniu 5.03.2019 o 19:57, whero napisał:

dt1990

 

To też bardzo ciekawa propozycja, choć tania nie jest.  Podejrzewam, że te beyery mógłbym brać w ciemno.  A Amiron (podobno łagodniejsze, ale przebieg częstotliwości mają podobny)?

 

Epilog: kupiłem Beyerdynamic Amiron Home. Jestem zadowolony. Udany kompromis pomiędzy ostrością i wyrazistością dźwięku, a spokojem i dobrym basem. I angażują i nie męczą. Rock brzmi dobrze, jazz i chillout również. Nie potrzebuję ostrzejszych słuchawek. Jedyne zastrzeżenie: dość luźno leżą na głowie.

Edytowane przez yar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
59 minut temu, yar napisał:

Fostex T50 RP Mk3, które są dostępne obecnie, są podobno strasznie trudne do napędzenia.

Imo takie same do napędzenia jak MK2 - już z DragonFly Black grają całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności