Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ulubione utwory do testowania słuchawek/sprzętu audio


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

A  mi się w końcu udało znaleźć płytkę testową ULTRASONE do ściągnięcia, super efekty, bardzo dobre utwory do testowania słuchawek, szczegółnie sceny :)

https://drive.google.com/drive/folders/1Afmtje16eyQPxI4p1sJwsJU1ATLV_XSq?usp=sharing

 

 

Edytowane przez MFRD
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja...

 

Jest Prolog, jest YoursTruly, 2095 a między nimi wideo filmik.

(Brak remasteru?)

Na początek - zmierzch.

 

 

 

 

 

 

 

Jednak jest ale jakby zmęczony.

 

A z półki "deep cuts" inny kawałek.

 

(Serwis zintegrował 2 kanały jutubowe z 2 nazw).

Całość to jakby "ściana dźwięku", ale przestrzennie to jakoś "otwierają". Mimo tego że pierwotnie master jest pod LP.

Edytowane przez xetras
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Niezmiennie od zawsze Infinite Dreams z oryginalnego wydania z 1988r.

Czy tylko mi się zdaje czy to jest zerżnięte z Sweet Dreams Eurythmics?

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playlista Oluva :)

 

spotify

Tidal

https://tidal.com/playlist/d9873cc7-71ec-4f0f-8acd-a24491069406

 

Nie sprawdzałem czy się dokładnie pokrywają, ale ta lista ze spotify całkiem mi podeszła. :)

 

 

 

 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojawił się Terry Bozzio to ciekawi mnie czemu google łączy go z utworem " My Sharona" kapeli The Knack. Czyżby brał udział ?

(Zestaw ma niezbyt ogarnialny).

 

 

 

 

 

Edytowane przez xetras
poprawka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2021 o 13:11, MrBrainwash napisał:

Dzięki. Najbardziej znienawidzony przeze mnie utwór testowy Oluv'a, jak go słyszę, to wpadam w szał. 😆

 

Edytowane przez neonlight
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, neonlight napisał:

Najbardziej znienawidzony przeze mnie utwór testowy Oluv'a. 😆

 

Istnieje taka metoda tortur i prania mózgu że puszcza się więźniowi taki prosty zapętlony utwór w kółko przez wiele godzin aż staje się nie wytrzymania. Gdzieś tam używano piosenek z ulicy sezamkowej.

 

Także znam już Twój kryptonit. haha :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urywki z omówienia złudzeń audio.

3 odcinek z 5 z kanału "Casey Connor".

 

 

O tyle może być pomocne bo trochę o interwałach jest i trochę dla leworęcznych.

Edytowane przez xetras
Dopisek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

image.png

 

Chesky Records is dedicated to producing the finest audiophile recordings, and High Resolution Technology brings the listener closer to the music in three significant areas. To maintain the utmost in transparency we use a custom recording chain, through innovative technology and recording techniques, we continue to produce recordings that further the state of the art. Listen and learn!

 

playlista YT:

 

playlista spotify:

 

image.png

 

The Chesky sound is so neutral, transparent and natural our recordings can be used to reveal differences between various brands of high-end speakers, electronics and cables in ways that conventional recordings cannot. Chesky Records has learned a lot over the past thirteen years so it's no surprise the Ultimate Demonstration Disc, Volume 2 sounds even better than Volume 1. Enjoy!

-Steve Guttenberg

 

Playlista YT:

 

Playlista spotify:

i piosenka której brakuje na powyższej liście:

image.png

 

Chesky Record's Binaural+ Series recordings sound great on headphones and speakers, and capture the sound of music as you would if you were sitting in front of the band. The Binaural+ Series sessions were recorded in high-resolution 192-kHz/24-bit sound with a special Binaural head (a “dummy” human head with specially calibrated microphones where the ears would be). Headphone users will hear the same three-dimensional sound and imaging as audiophiles have for the past 25 years with Chesky Recordings. Also these Binaural+ Series albums capture even more spatial realism for the home audiophile market, bringing you one step closer to the actual event.

 

Playlista YT:

 

Playlista spotify:

image.png

 

A wealth of talent is on display in 14 tracks from the likes of The All-star Drummers of Guinea, The New Appalachians, POWERHOUSE, Javon Jackson and Billy Drummond, The Manhattan Brass Quintet, The Cerddorion Vocal Ensemble, and Wycliffe Gordon. Discover the full power of your headphones and get lost in a world of binaural sound. Part of the Chesky Binaural + Series, all recorded with a single microphone, the band appears right before you with this spacious, lush and multi-dimensional recording. Headphone users will hear the same three-dimensional sound and imaging as audiophiles have for the past 25 years with Chesky Recordings. Also, these Binaural+ Series albums capture even more spatial realism for the home audiophile market, bringing you one step closer to the actual event. You will hear some of the most natural and pure cool music ever recorded.

 

Playlista spotify:

 

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MrBrainwash napisał:

these Binaural+ Series albums capture even more spatial realism for the home audiophile market, bringing you one step closer to the actual event. You will hear some of the most natural and pure cool music ever recorded.

Bardzo ciekawe efekty trzeba przyznać :)

Zastanawia mnie czy to było nagrywane przez mikrofony ukryte w sztucznych uszach? Czy wtedy powinno się tego słuchać na IEM-ach? Żeby nie dublować zmian małżowiny usznej? :) pytam, bo brzmi świetnie na lcd-i4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MFRD napisał:

Bardzo ciekawe efekty trzeba przyznać :)

Zastanawia mnie czy to było nagrywane przez mikrofony ukryte w sztucznych uszach? Czy wtedy powinno się tego słuchać na IEM-ach? Żeby nie dublować zmian małżowiny usznej? :) pytam, bo brzmi świetnie na lcd-i4. 

Bonus z binaurala będzie się czerpać na każdych słuchawkach, a nawet głośnikach. Choć może coś być z tym użyciem IEMów bo ja też zauważyłem, że na dokach są wyjątkowo dobre efekty tak jakby naturalne, dobre pozycjonowanie. Może kiedy mózg nie musi procesować naszych własnych małżowin to lepiej sobie radzi z tymi dźwiękami ze sztucznej głowy. Nie mam pojęcia. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności