Skocz do zawartości
  • 1

Finalna bitwa zamkniętych słuchawek


Nicodem

Brałbym:  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Moim wyborem byłoby:

    • Denon D7200
      1
    • Denon D7000 z modem Lawton lv2 i kablem Forza Noir
      3
    • Ether C Flow
      3
    • Focal Elegia
      3
    • Sony MDR-Z1R
      12
    • Wróć do Audeze LCD-XC
      3
    • Coś innego - mój wybór podam na forum
      1
    • NightOwl to było to i wydziwiasz!
      10


Pytanie

Rozłożyłem się trochę w weekend ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - mam przez to więcej czasu na odsłuchy.

Zadanie - wybrać finalne zamknięte słuchawki dla mnie. W tym tygodniu ma zapaść decyzja i zamykam temat, tak jak zamknąłem z przenośnym sprzętem.

 

W szranki stają i będą porównywane:

- Denon D7200 - moje

- Denon D7000 po modach - zakupione moje ale mam możliwość odesłania jeśli jednak inne mi podejdą (tu mój mały komentarz - uwielbiam ludzi z forum, wszyscy rozumieją naszą wspólną chorobę i idą na rękę jeśli chodzi o wybór sprzętu!)

- Ether C Flow - teoretycznie, król-królów w tym zestawieniu wraz z Z1R, kabel DUM duży jack 3m

- Focal Elegia - to może być mała calineczka tego porównania, w sumie nowość

- zaocznie Sony Z1R (a zaocznie ponieważ nie mam ich w domu ale sporo już osłuchałem)

 

Wszystko będzie grać przez Hugo2 i tak pozostaje. Nie szukam innej synergii bo nie mam zamiaru zmieniać Hugo. Stockowe kable. Duży jack. 

Jedzie do mnie jeszcze DarkVoice ale to raczej pod HE-4XX które mam i tylko jako ciekawostka. Nie sądzę aby z którymiś z wymienionych wyżej DV grał zjawiskowo i lepiej niż z samego Hugo2.

 

Odpadły w przedbiegach:

- NigtOwl - przegrały u mnie pierwszą bitwę z Denon D7200. To były dla mnie słuchawki o największej tajemnicy. Raz je kochałem, by potem po chwili nienawidzić. Super komfort, świetnie brzmiały z mało rozbowanymi utworami, spokojniejszymi dając muzyce dużo powietrza. Brzmiały jak otwarte, ale na dłuższą metę męczyły mnie góry w nich oraz rozbuchana scena tak, że miałem wrażenie iż jest jakiś reverb wrzucony w nie na stałe. Jakbym non stop słuchał w większym pomieszczeniu. To mnie męczyło na dłuższą metę. NO zostały dobite wtedy też przez ekstremalnie detaliczne i piękne w swoim graniu Focale Clear. Oczywiście nie jest sprawiedliwe porównywanie ich z Focalami ale to był gwóźdź do trumny. Chyba też nie do końca zgrywały się z Hugo2. 

Generalnie - nie mam nic do nich, uważam że za 1499zł są warte grzechu ale tylko pod warunkiem, że komuś takie granie podchodzi. Np moja żona wolała je niż Clear! 

 

- Audeze LCD-XC - to był mój pierwszy strzał. Zwłaszcza, że z Hugo2 grają wybornie a i byłaby szansa, że na DarkVoice mogłyby coś zdziałać. Problem jednak - ergonomia. Za ciężkie. Wiem, że dużo się mówi że niby ciężkie ale wygodne. Tyle, że ja pracuję na słuchawkach przy komputerze, minimum 6h ciągiem z małymi przerwami. Mi one odpowiadałyby do słuchania w fotelu wieczorem, ale nie przy komputerze. Zostały więc wyeliminowane. 
 

Ważnym więc punktem jest ergonomia słuchania. Może się okazać, że zrezygnuję z super dźwięku na rzecz ergonomii jeśli coś z wymienionych słuchawek mi nie podejdzie.

 

Wszelkie Wasze uwagi mile widziane. Łącznie z kawałkami muzycznymi które sugerujecie itp.

Jako, że jadą do mnie jeszcze Elegia to foty wrzucę później.

 

A i mała "bitwa" z boku - czyli otwarte:

Hifiman Edition X v2  vs Focal Clear

Czy ktoś zaocznie może mi pomóc? Clear cholernie mi się podobały, Edition X v2 nie mogę teraz porównać. 

Z DarkVoice Edition X v2 miałyby sens większy niż Clear bezpośrednio z Hugo2 czy to kompletnie inne granie?

 

 

EDIT: pierwsze 2h testów:

 

 

Pierwsza uwaga użytkowa:

 

Ether C trudniej rozbujać, dużo trudniej niż D7200. Nie wiem do końca czemu - kwestia kabla DUM 3m?

Wygoda - D7200 > Ether C Flow dla mnie, pady ether grzeją mnie bardziej.

 

Ether C Flow - najmniej wpływają na dźwięk. Powiedziałbym że z pamięci podobne do Z1R - mają wszystko w każdym paśmie, chyba trochę mniej basu. Ale są tak poprawne, że aż nudne w tej chwili. Jak na zamknięte to grają bardzo fajnie, nie czuję jakiegoś tłumienia.

D7000 - wielkie zaskoczenie, niestety syczą mi na razie góry dość ostro ale mają bardzo rozbudowaną scenę. Na szczęście pozbawioną pogłosów jak w NighOwl. Słyszę je troszkę ale bez przesady. Leżą chyba najwygodniej z trójki D7200 / Ether / D7000. 

D7200 - do nich jestem najbardziej przyzwyczajony więc nie chcę za dużo się na nich skupiać bo je lubię. Źle leżą w porównaniu do pozostałych. Trochę za małe pady. Bas cięższy niż w D7000, mniejsza scena. Mają kameralny urok dla mnie. Zdążyłem już polubić.

 

Edytowane przez Nicodem
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wynalazłem jeszcze coś takiego, planarne, zamknięte, drewniane, nikt nie sprzedaje używek (obczaiłem hifishark)

http://www.zmfheadphones.com/order-the-zmf/zmf-blackwood-1

Zebra+4.jpg?format=750w

Cena $699 - robione ręcznie, czas oczekiwania 3-6 tygodni. Z wysyłką do Polski + ewentualne cło wyjdzie pewnie nieco więcej.

 

Recenzje bardzo pozytywne: https://www.head-fi.org/showcase/zmf-blackwood.20484/reviews

 

Recenzja od Z-Review dwóch modeli (w tym powyższy) 

 

 

Sam szukam dobrych zamkniętych jako drugich słuchawek (sprawę otwartych mam w sumie załatwioną póki co), a że lubie spróbować takich rzadkości to może się na nie skuszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, pabloj napisał:

Wynalazłem jeszcze coś takiego, planarne, zamknięte, drewniane, nikt nie sprzedaje używek (obczaiłem hifishark)

http://www.zmfheadphones.com/order-the-zmf/zmf-blackwood-1

Myślałem, kiedyś o modelu Eikon. 300 ohm stworzone do OTL-a, ale ponoć miśki z nich straszne :) Ktoś z forum chyba je miał... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@The Grand Wazoo Co ciekawe ZMF ma planary tańsze od reszty oferty z przetwornikami dynamicznymi ;) Może dla tego, że te ortodynamiki mają specjalnie zmodowany driver z Fostex T50Rp. Więc pewnie względnie tanio ich to wychodzi.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@The Grand Wazoo Jakbym umiał to bym sam zrobił, a że nie umiem to płacę :D Z resztą jeśli faktycznie miały by grać tak jak piszą w różnych miejscach w necie, to chyba warto. A płacić komuś za jego pracę, jaką włożył w odpowiedni dobór materiałów, opracowywanie ich kształtów w celu odpowiedniego strojenia, tym bardziej, że każdy egzemplarz jest handmade to problemów z tym najmniejszych nie posiadam :)

Jestem chory (audionervosa), a leki panie kosztują..

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, pabloj napisał:

Wynalazłem jeszcze coś takiego, planarne, zamknięte, drewniane, nikt nie sprzedaje używek (obczaiłem hifishark)

https://www.ebay.com/itm/273759340648

ori

https://www.ebay.com/itm/113683822655

atticus

W całkiem przystępnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@prolim Ale mowa o tych zamkniętych o nazwie Blackwood (zgodnie z temat wątku). Chociaż te ORI też można by jeszcze podciągnąć pod temat, one są rzekomo zamknięte w 85%.

3 minutes ago, Compton said:

Te ZMF nie są dosłownie zamknięte.

Zwrócicie uwagę na otwory na muszlach - dźwięk na pewno wycieka.

Te otwory w modelu Blackwood są do kontroli basu, są po to by móc go pod siebie dopasować, średnica stamtąd nie wycieknie.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, pabloj napisał:

Wynalazłem jeszcze coś takiego, planarne, zamknięte, drewniane, nikt nie sprzedaje używek (obczaiłem hifishark)

http://www.zmfheadphones.com/order-the-zmf/zmf-blackwood-1

Zebra+4.jpg?format=750w

Cena $699 - robione ręcznie, czas oczekiwania 3-6 tygodni. Z wysyłką do Polski + ewentualne cło wyjdzie pewnie nieco więcej.

 

 

Abstrahując od dźwięku, to patrząc na te cuda mam wrażenie, że mój sąsiad, co sobie dorabia strugając w garażu pseudoantyki, zrobiłby o klasę lepiej wyglądające słuchawki, niż te wszystkie planary za kupę forsy.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, ale jak patrzę na słuchawki wystrugane z kawałka drewna połączonego z wyjętymi ze śmietnika pozostałościami po starych Unitrach, to zaczynam doceniać takie choćby TH-900, bo tam to przynajmniej wiadomo, za co się zapłaciło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Kuba_622 Chyba trochę demonizujesz bo design nie trafia akurat w Twoje gusta.

Mamy tu: 
- wysoko gatunkowe drewno

- Dodatkowe pady

- zbalansowany kabel

- wszystko ręcznie robione

 

A to, że przetwornik jest z tańszego modelu słuchawek to akurat nie jest jakiś minus. Sam przetwornik to dopiero połowa sukcesu (jak nie mniej), przeogromne znaczenie ma sam materiał muszli, jego gęśtość, sprężystość, kształt i pojemność, grubość i materiał padów itd. Dopracowanie tego do perfekcji nie jest proste, nie wystarczy zrobić byle muszli z drewna i wrzucić w nią przetwornik, żeby było po naszemu (czyli audiofilskiemu).
Żeby nie było, nie bronie samych słuchawek bo ich nie słuchałem, chodzi o to, za co tutaj się tak na prawdę płaci, a to czy to twórcy wyszło czy nie to (i komu takie strojenie podpasuje) to już inna kwestia ;)

 

ps. mnie się akurat te słuchawki wizualnie podobają, ale dobrze rozumiem, że ktoś może uznać je za brzydkie.

 

 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, pabloj napisał:

@Kuba_622 Chyba trochę demonizujesz bo design nie trafia akurat w Twoje gusta.

Mamy tu: 
- wysoko gatunkowe drewno

- Dodatkowe pady

- zbalansowany kabel

- wszystko ręcznie robione

 

A to, że przetwornik jest z tańszego modelu słuchawek to akurat nie jest jakiś minus. Sam przetwornik to dopiero połowa sukcesu (jak nie mniej), przeogromne znaczenie ma sam materiał muszli, jego gęśtość, sprężystość, kształt i pojemność, grubość i materiał padów itd. Dopracowanie tego do perfekcji nie jest proste, nie wystarczy zrobić byle muszli z drewna i wrzucić w nią przetwornik, żeby było po naszemu (czyli audiofilskiemu).
Żeby nie było, nie bronie samych słuchawek bo ich nie słuchałem, chodzi o to, za co tutaj się tak na prawdę płaci, a to czy to twórcy wyszło czy nie to (i komu takie strojenie podpasuje) to już inna kwestia ;)

 

ps. mnie się akurat te słuchawki wizualnie podobają, ale dobrze rozumiem, że ktoś może uznać je za brzydkie.

 

 

 

Może, ale cena słuchawek to jakiś kosmos. Na nasze to między 6k-8k zł. Mi też się nie podobają. Ale przecież tam drivery są albo t50rp albo ten biocelulozowy z th610. Jedyne co fajne w nich to pady. A do recenzji bym podchodził z dystansem, dużo biasu jest, nie chcą Zackowi zrobić krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapomniałeś o VAT i Cło, i że to t50rp + drewnianymi kopułkami i kilkoma kawałkami materiału 😉 . Serio 3.5k zł za to, to dobry interes? W promo po 999 zł sprzedawali t60rp, też było drewno :) . Ale każdy ocenia podług siebie, dla mnie to słaby deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@prolim Deal jest zależny od tego jak to na prawdę gra, a nie posłucham tego nigdzie w Polsce więc pozostaje ślepy strzał ;) 

Załóżmy, że grałoby pomiędzy Th610 a Th900, wtedy warto, mimo tego, że to zupgradowane t50rp?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, pabloj napisał:

@prolim Deal jest zależny od tego jak to na prawdę gra, a nie posłucham tego nigdzie w Polsce więc pozostaje ślepy strzał ;) 

Załóżmy, że grałoby pomiędzy Th610 a Th900, wtedy warto, mimo tego, że to zupgradowane t50rp?

 

Nie no oczywiście, że ważny jest efekt soniczny. Po prostu dla mnie żadne słuchawki nie są warte więcej niż 2k zł, a też mam mieszane uczucia co do składaków takich, tym bardziej, że wiem ile kosztują części...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@prolim No to jest fakt, słuchawki są kur...sko drogie, już kilkaset zł za dwie muszle z pałąkiem to dla typowego Kowalskiego fanaberia i wyrzucanie pieniędzy. O modelach za 3kzł i więcej nie ma na nawet co zaczynać rozmowy z 'normalną' osobą. Faktem jest, że to wszystko nie jest tyle warte jeśli liczyć koszta samych materiałów i kosztów produkcji. Ale dochodzi tutaj jeszcze wycena całego procesu tworzenia i strojenia danych słuchawek w taki sposób by uzyskać z danych materiałów je tworzących jak najlepszy dźwięk - jak to wycenic? Trudno mi powiedzieć. Ostatecznie wszystko jest warte tyle ile ktoś jest w stanie za to zapłacić (odwieczna zasada popytu i podaży). 

Naszą największą bronią przed windowaniem cen jest nie kupowanie słuchawek, ale czy jesteśmy w stanie się zahamować, szczególnie jeśli mamy na to pieniądze? :D

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 11.03.2019 o 21:35, audionanik napisał:

a może poszli do lasu?...

 

Serio, naprawdę nie jestem jedynym, który przeszedł fascynację staxami, ale mu zelżało. Są tacy co nawet nie doszli do etapu fascynacji;) mimo posłuchania wysokich modeli. 

Górę akurat w 507 uważam po czasie za jeden ze słabszych zakresów; znacznie lepsza i realistyczna maja wyższa średnice. Góra w nich jest szklista i mało rozdzielcza... ale cóż...ja, podobnie jak Ryka:woot: nie jestem ogłuszony jakaś z góry zalozoną tezą.

Pociągnę jeszcze offtopa, jaki utwór byś polecił do weryfikacji sopranów? Kiedyś pod soprany podciągnąłbym dźwięki talerzy, cykanie zegarka. Teraz myślę, że chodzi o jakieś operowe soprany, których słuchanie przychodzi mi z trudem.. Wybrany przez Ciebie utwór sprawdzę na z1r, stax, jakichś planarach i różnych torach. Wtedy wyrobię sobie zdanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem jeszcze coś takiego (sam również poszukuję zamkniętych) - Kennerton Magister Pro
 

https://kennerton.com/headphones/Magister-Pro-Non-Leather-Edition

 

Magister-Pro-Non-Leather-10-500x500.jpg

 

To wersja PRO, nie zwykły Magister. Inne drewno i nico inny przetwornik od wcześniejszej dębowej wersji.

https://www.head-fi.org/showcase/kennerton-magister-closed-back-headphones.20738/reviews

 

Z tego co piszą ogromna scena jak na zamknięte (ja akurat tego szukam).

 

440 ojro z Rosji nie licząc wysyłki i innych potencjalnych opłat.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności