Skocz do zawartości
  • 0

Pierwsze planarne do okolo 1000 zl


McDeDe

Pytanie

Witam.

 

Obecnie moim codziennym zestawem domowym jest audio-gd nfb 11 i AKG K712 pro. Dosyc dlugo udawalo mi się trzymać hobby na wodzy i nic nie kupować, ale stwierdziłem ze obecny zestaw mi się już ograł i chce czegoś nowego.

 

Ogólnie chciałbym bliżej zaznajomić się z słuchawkami planarnymi jako czymś nowym dla mnie. Wydaje mi sie ze dacamp mam na tyle dobry i mocny ze wystarczy pod planary wiec poszukuje słuchawek.

 

Oczywiście najlepiej jak najtaniej ale jakiś poziom muszą reprezentować. Chciałem zacząć od najtańszego modelu fostexow t50rp mk3, ale po poszukaniu w necie okazuje sie ze taki tani nie jest, stockowe pady są podobno masakryczne, a jakakolwiek wymiana masakrycznie zmienia dźwięk i ciężko trafić. Dlatego pomyślałem o innych lepszych rozwiązaniach. Teraz głównie zastanawiam sie nad HE4XX oraz nad produktami monoprice typu M560 i M1060. Minus monoprice to dostępność i cena tego lepszego modelu. Czy jest coś jeszcze godnego polecenia, np jakaś już troche wyeksploatowana para HE400i albo coś w ogóle innego o czym nie mam pojęcia.

 

Co do muzyki to bardzo różnie, głównie metal i prog rock, ale ostatnio zacząłem zagłębiać sie w synthwave i pochodne oraz muzyke filmowa itp. 

 

Co możecie polecić żeby trochę przełamać monotonię akg k712? Ogólnie jako że ma to być pierwsza testowa para planarow nie przeszkadzaja mi używki, więc jak macie coś ciekawego do polecenia dostępnego na forum to będę wdzięczny za rady.

Edytowane przez McDeDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

HE-400i lub HE-4XX są bardzo dobrym wyborem na start. Teraz cena używek koło 650-750zł (400i) lub massdrop na allegro koło 750zł (4XX) za nowe.

Zdecydowanie warto, zwłaszcza jeśli masz je czym napędzić. Nie są jakoś bardzo wymagające ale zyskują jak się je podłączy pod coś mocniejszego.

Na upartego grają i z telefonem, ale jak się im dam to potrafią zagrać o wiele lepiej z jakimś wzmocnieniem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja daję głos na Fostexy T50/T40 MK3, z tym, że z taką uwagą, że zmienia się pady i zakleja większość otworów pod padami wokół przetwornika - mod nieinwazyjny, 100% odwracalny, nie wymagający rozbierania słuchawek, a jedynie zdjęcie padów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanawiałem się nad t50rp do zmodowania, ale kupienie padów i słuchawek wychodzi drożej niz np używka he4xx. Dodatkowo po zapoznaniu się z opiniami  ludzi którzy kupili t50rp i modowali jakimiś konkretnymi polecanymi padami po czym kupowali kolejne pady bo poprzednie nie pasowały, to chyba na razie spasuje. Nie mam na razie żadnej bazy padów do zmieniania i testowania.

 

Co do t60rp to chyba trochę ponad budżet plus nie widziałem nigdzie używek, sytuacja w sumie podobna do monoprice M1060.

 

Swoja droga macie jakąś historie z he4xx? Trochę się naczytałem ze słuchawki lubią umierać w losowych momentach, nawet juz podczas rocznej gwarancji. Przez to zaczynam się trochę obawiać o kupienie używki juz po gwarancji, albo bliskiej końca gwarancji. Macie jakieś doświadczenia z tym? Ew jakaś zaufana osoba na forum chce sprzedać swoje he4xx lub 400i?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, McDeDe napisał:

Zastanawiałem się nad t50rp do zmodowania, ale kupienie padów i słuchawek wychodzi drożej niz np używka he4xx. Dodatkowo po zapoznaniu się z opiniami  ludzi którzy kupili t50rp i modowali jakimiś konkretnymi polecanymi padami po czym kupowali kolejne pady bo poprzednie nie pasowały, to chyba na razie spasuje. Nie mam na razie żadnej bazy padów do zmieniania i testowania.

Tutaj ja mogę pomóc, mam już gotowe niedrogie rozwiązanie jeśli chodzi o pady i sam mod (nieinwazyjny, bez rozkręcania).

Fakt, że to dość rozrywkowe granie, ale i to można zmienić, jeśli wolisz równiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności