Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki DAP do 2000zł który ma dużo miejsca i BBE (mile widziane ;))


Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się od dłuższego czasu po forum, sklepach itp za DAP i zaczynam tracić nadzieję że istnieje DAP dla mnie, liczę na waszą pomoc bo może coś przegapiłem.

Napiszę co chciałbym mieć w swoim idealnym DAP ;)

 

  • Dużo miejsca na pliki, na kompie mam 438GB muzyki ale jakby było dostępne 400GB to do ogarnięcia.
  • BBE, mam jednego małego Cowona i zakochałem się w BBE, ciężko byłoby z tego zrezygnować ale to chyba należy do Cowona? zawęża wybór :/
  • Scroblowanie do Last.fm, wiem że najdroższe DAP to mają więc do 2k to chyba musiałbym szukać DAP na Androidzie?
  • Gniazdo na słuchawki na dole, może to zabrzmi dziwnie ale wyciąganie/wkładanie DAP do kieszeni gdy kabel jest na dole, IMO jest zdecydowanie wygodniejsze.
 
Jeżeli chodzi o muzykę to słucham wszystkiego ale najczęściej jest to muzyka elektroniczna, wszelkie odmiany/gatunki house.
Moje obecne słuchawki to Nu Force 700MX i Sennheiser HD 518 ale gdyby DAP dobrze działał z innymi to mogę dokupić, słuchawki nie są ograniczeniem w wyborze.
Bardzo lubię basik i podbijanie dzwięków przez ficzery jak BBE.
Cena niby do 2000zł ale nie jest sztywna, może być coś za 1000 albo nieco powyżej 2k jeżeli będzie to DAP warty uwagi to poczekam i dozbieram ;) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio X7 MK2 - masz 2 sloty na karty pamięci + jakieś 50GB pamięci wewnętrznej. Wyjścia Jack 3.5 + balanced 2.5 na dole. Jest na androidzie, więc instalujesz sobie Spotify, Tidala, dowolną aplikację do odtwarzania muzyki. Gorzej tylko z tym podbitym basikiem, bo jednak X7 II gra dosyć neutralnie. Podobną opcją, ale z podbitym basem byłby iBasso Dx150, ale on ma jeden slot na karty Micro SD.

Edit: scroblling do last.fm też mają ;)

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

scroblling do last.fm też mają 

 

DX150 ma scrobling do lastfm tylko z poziomu Tidala lub Spotify, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DAP na Androidzie to mogę zainstalować Powerampa który ma wbudowane scroblowanie, tylko czy inne DAP niż Cowona mają coś jak BBE? jak grają neutralnie to obawiam się że może mi tego basu zabraknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBE to nic innego, jak presety equalizera. Zgadzam się, że bajer fajny, miałem go kiedyś w jakimś malutkim cowonie, ale to w dalszym ciągu korektor. Każda lepsza aplikacja na androida (neutron, uapp, poweramp, foobar, stockowa aplikacja fiio czy ibasso) pozwala na całkiem rozbudowane zabawy korektorem, ale jak szukasz BBE, to chyba zostaje Ci tylko cowon, aczkolwiek mogę się mylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz, BBE to nie jest jakaś magia ale dla takiego janusza audio jak ja to jednak fajny bajer bo ja sam sobie tak dobrze equalizera nie umiem ustawić, zazwyczaj jest to klasyczny tzw "uśmiech" ;)

ibasso wydaje się być najlepszym z zaproponowanych ale z tego co widziałem to koło 3k, liczyłem na coś bliżej 2k ;<

Czy mogę jeszcze prosić o mini poradnik czym jest wyjście balanced? oglądałem o tym film to wiem o co chodzi ale jak ze słuchawkami, co tam można wpiąć? muszą być specjalne słuchawki? jak takie wyglądają/nazywają się żebym wiedział w którą stronę iść szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak już się Decydujesz na iBasso, to polecam u @bigmaras wziąć wersję ze wzmacniaczem AMP7. Kosztuje 2200 zł :) Gra zauważalnie lepiej niż wersja domyślna z AMP6.

https://allegro.pl/oferta/ibasso-dx150-amp7-edycja-limitowana-etui-szklo-7751289518?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

2. Aby skorzystać z wyjścia balanced potrzebujesz słuchawek z kablem oraz wtykiem balanced. Do każdych słuchawek jesteś w stanie dorobić sobie na zamówienie kabel zbalansowany, takie usługi świadczy między innymi @Jimmi Dragon . Niektorzy producenci słuchawek dają w zestawie dodatkowy kabel zbalansowany, ewentualnie przejściówki w zestawie, ale to raczej domena droższych sluchawek. Tryb zbalansowany ma w założeniu podać więcej prądu słuchawkom, dlatego często mówi się, że po przejściu na balanced słuchawki dostają trochę dynamiki i grają głośniej, ale nie jest to uniwersalna zasada, ponieważ niektóre odtwarzacze mają po prostu skaszaniony ten element i różnica nie jest zauważalna.

 

edit: w sumie to możesz poczytać jeszcze o Fiio M9 - podobno gra bardziej basem, ale ma okrojoną wersję androida i nie wiem jak z tym Twoim scroblingiem. Kosztuje mniej, więc różnice w cenie mógłbyś przeznaczyć na lepsze słuchawki ;) Ja tego grajka nie słyszałem, także dużo więcej nie powiem.

 

Edytowane przez Najner
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz potwierdzić możliwość instalowania apek z Play Store na iBasso? gdzieś obiło mi się o oko że jest zablokowane, fajnie byłoby mieć możliwość korzystania z powerampa a jeżeli nie to czy iBasso ma scroblowanie? niby drobiazg ale dla mnie ważne, lubię mieć statystyki i szukać nowej muzyki po tym co słucham, Spotify mnie nie interesuje przez 320kbps a w Tidalu wybór muzyki jest zbyt skromny że tak to łagodnie określę, nie ma to jak własna kolekcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Liquid Snake napisał:

Czy możesz potwierdzić możliwość instalowania apek z Play Store na iBasso? gdzieś obiło mi się o oko że jest zablokowane, fajnie byłoby mieć możliwość korzystania z powerampa a jeżeli nie to czy iBasso ma scroblowanie? niby drobiazg ale dla mnie ważne, lubię mieć statystyki i szukać nowej muzyki po tym co słucham, Spotify mnie nie interesuje przez 320kbps a w Tidalu wybór muzyki jest zbyt skromny że tak to łagodnie określę, nie ma to jak własna kolekcja :)

Domyślnie ibasso DX150 nie ma zainstalowanego Play Store ze względu na licencję google - nie chce im się za to płacić. Można oczywiście dograć Google Services łącznie ze sklepem i wszystko śmiga jak na normalnym urządzeniu z androidem. Wyjmując ibasso z pudełka dostajesz 'alternatywny' sklep, w którym ściągasz aplikacje dokładnie w taki sam sposób, jak w Play Store. Dostajesz na bieżąco aktualizacje itp. Generalnie jeżeli nie zamierzasz instalować na urządzeniu miliona aplikacji, to możesz spokojnie po prostu ściągnąć sobie aplikację powerampa i na tym zakończyć proces, w końcu na DAPie dużo więcej Ci chyba nie potrzeba ;)

Tutaj masz cały wątek poświęcony Ibasso DX150, łącznie z instrukcjami jak aktualizować soft itp.:

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Najner za wszystkie informacje i poświęcony czas, a przede wszystkim link do aukcji, wydaje się byd dobry deal i nie widzę powodów by się nie skusić na ten DAP, poza BBE ma praktycznie wszystko a nawet więcej niż bym oczekiwał, będę mógł sobie go używać poza domem ale i w pracy jako DAC czyli wielofunkcyjne urządzenie dla mnie z którego w pełni będę korzystał nie przepłacając za te wszystkie bajery.

Czy mogę przy okazji prosić o poradę co do kabli balanced? jeżeli ten DAP to wspiera to mógłbym zamówić gdzieś taki kabel do moich obecnych HD 518, kabel jest łatwo wymienialny więc podejrzewam że zamówienie 2 takich (krótki na zewnątrz i ze 3m do domu/pracy) byłoby dobry pomysłem, jakbyś mógł coś w tym temacie polecić to byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Liquid Snake said:

Wielkie dzięki Najner za wszystkie informacje i poświęcony czas, a przede wszystkim link do aukcji, wydaje się byd dobry deal i nie widzę powodów by się nie skusić na ten DAP, poza BBE ma praktycznie wszystko a nawet więcej niż bym oczekiwał, będę mógł sobie go używać poza domem ale i w pracy jako DAC czyli wielofunkcyjne urządzenie dla mnie z którego w pełni będę korzystał nie przepłacając za te wszystkie bajery.

Czy mogę przy okazji prosić o poradę co do kabli balanced? jeżeli ten DAP to wspiera to mógłbym zamówić gdzieś taki kabel do moich obecnych HD 518, kabel jest łatwo wymienialny więc podejrzewam że zamówienie 2 takich (krótki na zewnątrz i ze 3m do domu/pracy) byłoby dobry pomysłem, jakbyś mógł coś w tym temacie polecić to byłbym bardzo wdzięczny.

Proszę bardzo - wal do @Jimmi Dragon

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Liquid Snake napisał:

Wielkie dzięki Najner za wszystkie informacje i poświęcony czas, a przede wszystkim link do aukcji, wydaje się byd dobry deal i nie widzę powodów by się nie skusić na ten DAP, poza BBE ma praktycznie wszystko a nawet więcej niż bym oczekiwał, będę mógł sobie go używać poza domem ale i w pracy jako DAC czyli wielofunkcyjne urządzenie dla mnie z którego w pełni będę korzystał nie przepłacając za te wszystkie bajery.

 Czy mogę przy okazji prosić o poradę co do kabli balanced? jeżeli ten DAP to wspiera to mógłbym zamówić gdzieś taki kabel do moich obecnych HD 518, kabel jest łatwo wymienialny więc podejrzewam że zamówienie 2 takich (krótki na zewnątrz i ze 3m do domu/pracy) byłoby dobry pomysłem, jakbyś mógł coś w tym temacie polecić to byłbym bardzo wdzięczny.

Jeżeli chodzi o funkcję DAC/AMPa, to musisz zapytać w wątku Ibasso o możliwość użycia equalizera. Ja nie używam korektora, więc tego nie sprawdziłem - nie wiem czy będziesz mógł korzystać z presetów korzystając z urządzenia jako DAC.
A co do kabelków, to sprawdź na razie czy urządzenie Ci się spodoba, bo może popłyniesz w koszty z kablami (nie są takie tanie, jak by się mogło wydawać), a wcale nie będziesz chciał go jednak używać ;) 

Edit (WAŻNE) - Wersja ibasso, którą wkleiłem wyżej w linku allegro (tak swoją drogą to jest sklep użytkownika @bigmaras) jest w wersji ze wzmacniaczem AMP7 - a ten wzmacniacz nie posiada wyjścia balanced, jedynie 3.5 mm jack Single Ended. Oznacza to, że do tego wzmacniacza nie dokupuj kabli zbalansowanych.

Jeżeli chcesz iść w kable balanced, to musisz zamówić wersję z AMP6 (Single Ended 3.5mm + balanced 2.5mm) albo AMP8 (balanced 4.4mm).

Więcej informacji tutaj: https://twister6.com/2018/07/28/ibasso-dx150-with-amp6-amp7-and-amp8-modules/3/

 

Ps. nawet AMP7 z 'normalnego' wyjścia gra lepiej od wyjścia balanced w AMP6.

Edytowane przez Najner
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że AMP7 w zupełności mi wystarczy a za całą resztę będą odpowiadały głównie słuchawki.

Co do DAC to myślę że nawet bez equalizera DAC znacznie poprawi to co mam obecnie, zastanawiam się czy mógłbym używać iBasso na zmianę czyli jest podpięty do PC i używam jako DAC i gdy mogę to włączam muzykę już jako DAP ale urządzenie wciąż jest podpięte do PC, jakaś zmiana trybu na samym iBasso.

No ale to już nie będę cię męczył tylko najpierw przeczytam cały wątek z linka który podałeś i ewentualnie tam będę dopytywał gdyby coś się pojawiło.
Mam nadzieję że problem z lagiem został już wyeliminowany aktualizacją, w takiej cenie i przy takiej specyfikacji urządzenia to raczej nie powinno mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lagów nie miałem, a karta 256gb zapchana. Ważne jest, żeby mieć dobrej jakości kartę, bo to one z reguły powodują opóźnienia interfejsu. 

Możesz mieć podłączony sprzęt do komputera i tylko przełączać się z trybu DAC do trybu DAP ;) Tutaj jednak Fiio X7 II ma przewagę, bo w trybie DAC komputer ładuje urządzenie, a w iBasso nie (chyba, że zmienili coś w aktualizacji, ja swojego Ibasso już nie mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ładowania w trybie DAC?  bardzo dziwne, tym bardziej że to USB-C i wspiera quick charge, większość urządzeń się ładuje podczas pracy, zakładałbym że jednak będzie ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności