Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Telefon (na abonament) do muzyki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat brać HTC U12+, SGS 9+ LG Q7 (tu mógłbym postawić na lepsze słuchawki) czy P20 Pro. Każdy telefon poza LG wyszedł by mnie podobno cenowo. Który waszym zdaniem jest lepszy pod względem muzyki zarówno z słuchawek jak i samego urządzenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V30 albo LG Q7 + lepsze słuchawki. P20 pro zagra tak, jak przejściówka, którą do niego podłączysz (no nie ma wyjścia jack), ale ma najlepszy aparat z wymienionych (sam używam P20 pro). Sgs9 gra samsungowo - cieplej od LG, z większym naciskiem na bas, trochę mniej rozdzielczo, ale jak na telefon i tak bardzo dobrze. HTC nie znam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTC U12+ i Huawei P20 Pro - nie mają gniazd słuchawkowych Jack 3,5 mm, więc jesteś zdany na adapter z zestawu lub dodatkowy DAC/AMP (w przypadku HTC masz ten do U11/U11+, który jest całkiem ok, w P20 Pro - mocno przeciętny adapter w zestawie)

LG Q7 - gra ok, ale szczególnie się nie wybija. Wariant na polski rynek pozbawiony jest ich Quad DAC-a

SGS9+ - gra przyjemnie, zresztą jak wszystkie samsungi z linii S8 i S9 (podobnie z Note'ami)

 

Lepiej będą grały modele LG z Quad DAC-ami (masz do wyboru V30, V40, G8 ThinQ, G8 Fit), ale wcale nie oznacza to, że ich brzmienie spodoba Ci się bardziej niż Samsungów.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Spawn napisał:

 

U12+ nie ma w ogole adaptera do 3,5mm w zestawie.

 

Dobrze, że wyłapałeś. Tak, w U12+ zrezygnowano z dodatku. Cały czas myślałem o poprzednikach, które mają niezłego DAC-a.

 

5 minut temu, suCCHy napisał:

@Up

Chodziło mi o Q7 ThinQ

 

To LG G7 ThinQ. To jest to zdecydowanie najlepiej grający sprzęt z tu wymienionych.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, suCCHy napisał:

@Up

Da radę podpiąć ten Dragonfly do telefonu? Bo tak poczytałem o nim na szybko i mnie mocno zaciekawił.

 

Da się, ja podpinałem czarnego dragona do sgs7. Gra bardzo dobrze, ale jego brzmienie nie odpowiada wszystkim, także dobrze jest spróbować. Bywały przypadki, że ludzie woleli cieplejsze granie z dziury Samsunga niż bardziej analityczną sygnaturę dragona. Poza tym nie każdy lubi taki wystający dzyndzel z telefonu :) Ja bym nie kombinował i poszedł w V30 - nic tej słuchawce nie brakuje, gra bardzo dobrze do razu z dziury. Ekran amoled, świetny aparat główny + szerokokątny, ładny design. Podzespoły wystarczą spokojnie do normalnego użytkowania telefonu pomimo braku najnowszego procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Play napisał:

To weź kup dowolny telefon i Dragonfly Black/Red

Dragonfly black gra gorzej niż LG V30/G7 czy Samsungi. Dodatkowo kiepsko się sprawdza jako sprzęt mobilny, bo coś względnie ciężkiego zwisa z telefonu. No i używając coś takiego, trzeba się liczyć z tym że wtyk USB może się wyrobić / zepsuć. 

Dużo lepiej gra np. Nexum aqua ale znów to ciężki sprzęt jak na "kabel". 

 

Zawsze są jakieś kompromisy. LG gra lepiej ale ma gorsze od Samsunga czy HTC aparaty. Oczywiście gorsze nie znaczy że nie zrobi dobrych zdjęć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Play napisał:

@awayeah
To teraz co będzie najlepiej grało - Nexum, v30 czy Sabaj Da3? Na Sabaja pomału się czaję

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

Generalnie wydaje mi się, że V30 (na wyższym wzmocnieniu) > Sabaj = Nexum

Niemniej Nexum gra przyjemniej dla ucha, ma pełniejszy dźwięk. V30 i Sabaj są neutralne i bardziej analityczne.

Wszystkie 3 grają dobrze, więc dużo zależy od synergii. Mi Nexum się lepiej paruje ze słuchawkami, chociaż nie jest tak dobry technicznie jak V30.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Methuselah napisał:

LG Q7 - gra ok, ale szczególnie się nie wybija. Wariant na polski rynek pozbawiony jest ich Quad DAC-a

 

Lepiej będą grały modele LG z Quad DAC-ami (masz do wyboru V30, V40, G8 ThinQ, G8 Fit), ale wcale nie oznacza to, że ich brzmienie spodoba Ci się bardziej niż Samsungów.

Trochę mijasz się z prawdą co do G7. Taka sytuacja była w G6. G7 tak jak i V30 mają Quad DAC-a. Mam oba (wersje operatorskie - Orange) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Methuselah napisał:

 

Tyle, że piszę o Q7, czyli smartfonie ze średniej półki. To inny sprzęt niż G7 ThinQ.

Sorry mój błąd :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, podłączę się do tematu. Chodzi o wybór telefonu pod względem jakości dźwięku (inne parametry nie mają tu większego znaczenia)

Jeszcze kilka dni temu miałem w planach zakup samych słuchawek (BT miasto/biuro, z możliwością słuchania po kablu w domu)

Telefon - chciałem poczekać do lata/jesieni, aż LG V40 stanieje do poziomu, w którym będę go mógł kupić bez żalu. Niestety moje 5 letnie lg G2 się sypie.

Słuchawki jakie chcę kupić to albo B&W PX  w promocji 1325pln albo PSB M4U 8  w promocji 1125pln albo Sennheiser PXC 550 wszedzie kosztuja 999.

 

Pytanie, czy ma sens zakup:

iPhonea 6s z jego AAC za około 900pln (na przetrwanie, choć prowizorka trzyma się najdłużej)

Lg G7/ Lg V30 za około 1500-1600pln (jako tzw mniejsze zło, telefony same w sobie takie sobie, ale za te pieniądze tylko one oferują APtx HD, LDAC, Quad DAC etc)

 

Czy dźwięk z iPhonea będzie tak kiepski, że nie warto oszczędzać i kupić od razu coś "lepszego", a może iPhone pomimo obsługi tylko aac daje radę, bo to w końcu wielce iPhone?

Teoretycznie mógłbym kupić najpierw telefon a za jakiś czas słuchawki ale boję się, że wkrótce skończy się promocja na Bowersy i PSB a do tych ostatnich jest mi na tę chwilę najbliżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG G7/V30 dżwiękowo biją inne telefony.Nawet jak kupisz flagowce po 4000 pln nie uzyskasz takich możliwości audio jak na tycym tandemie LG. Mam obydwa i mogę z czystym sumieniem polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności