Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do Beyerdynamic 770Pro 80 ohm 300-400zł


Mozart2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Poszukuję DAC/AMPa do moich beyerdynamicow 770pro 80ohm. Budżet to 200-400zł. Do tej pory podpinałem je do starego Technicsa SU-V560. Na płycie głównej mam realtek ALC-887 dlatego wydaje mi się, że najlepiej będzie podpiąć się przez USB. Urządzenie będzie używane wyłącznie w domu, więc nie zależy mi w ogóle na mobilności. Przeglądając i czytając o wielu DACach uwagę moją przykuły takie modele:

Fiio E10k

FX-AUDIO DAC-X6 

Audiotrak Prodigy Cube Black Edition

SMSL M3

NuForce Icon μDAC-3 (jeżeli warto dopłacać)

 

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia ich na żywo i będę musiał brać w ciemno. Jeżeli chodzi o brzmienie to lubię troszkę bardziej wyrazisty i słyszalny bas. Umiłowania raczej kieruję delikatnie w stronę ciepło-ciemną lecz lubię również przejrzystość instrumentów, nie cierpię zlewania. podobają mi się moje 770-ki i nie chce ich zamieniać, chciałbym po prostu wycisnąć z nich więcej :)

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc i od razu zaznaczam, że nie chcę "poczekać i odłożyć więcej pieniędzy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafacio napisał:

Będzi to już nudne od powtarzania, ale za te pieniądze Dragonfly Black lub Red.

Widzę, że DFR jest teraz za ok. 500zł, czy to standardowa cena czy dobra zniżka? I czy DFR będzie ewidentnie lepszy niż wymienione modele? Nie zależy mi w ogóle na mobilności, tak na prawdę to może być wielka skrzynka położona na biurko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dasz sobie wcisnąć jakieś badziewne pendrive'y grające gorzej od Chromecasta za 100 zł czy wielu kart zintegrowanych, proponuję rozważyć normalny, po bożemu wykonany  wzmacniacz, a nie wynalazki zasilane z USB.

Z wymienionych przez Ciebie rzeczy jedynie DAC-X6 ma sensowny wzmacniacz słuchawkowy. Sugeruję kupić na Allegro z opcją darmowego zwrotu, przetestować 2 tygodnie i będziesz wiedział, czy Ci odpowiada. Niestety w tym budżecie trudno znaleźć sensowny DAC+Amp, nawet z Chin ;) Zauważalnie wyższy poziom to jest Aune X1S, ale niestety znacznie przekracza budżet.

Najlepszy z w/w byłby wzmacniacz klon Lehmann Black Cube Linear, to już jest sprzęt, który by pokazał pełnie możliwości Twoich słuchawek. Da się czasem dostać za 400 zł na Allegro, ale trzeba by cierpliwie polować.

 

Generalnie szczerze radzę kupić tylko rzeczy z możliwością zwrotu w 14 dni, ewentualnie, jeżeli używane, to w takiej cenie, żeby można było odsprzedać bez strat, bo jeśli Twój Technics i tak karta zintegrowana nie są beznadziejnie słabe, to niekoniecznie zauważysz jakiś znaczny wzrost jakości wydając te 200 -400 zł. Kupując coś w rodzaju DF Black to nawet może być zauważalny spadek jakości :)

 

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Z wymienionych przez Ciebie rzeczy jedynie DAC-X6 ma sensowny wzmacniacz słuchawkowy.


Ok, dzięki wielkie za pomoc, chyba się na niego zdecyduję. Mógłbym się spytać  jak najlepiej byłoby podłączyć go do PC? Olać mojego technicsa i podłączyć przez USB? Technics jest teraz podłączony do integry mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mozart2k napisał:


Ok, dzięki wielkie za pomoc, chyba się na niego zdecyduję. Mógłbym się spytać  jak najlepiej byłoby podłączyć go do PC? Olać mojego technicsa i podłączyć przez USB? Technics jest teraz podłączony do integry mojej.

 

Podłączyć Technicsa do integry i do X6, podłączyć X6 do komputera przez USB, w miarę możliwości jak najdokładniej wyrównać głośność - tak żeby integra i X6 grały z taką samą głośnością. Następnie porównać dźwięk ze wzmacniacza słuchawkowego X6, z Technicsa podłączonego do X6 i Technicsa podłączonego do integry. Wyciągnąć wnioski. Będziesz bogatszy o wiedzę, jakiej nie da się zdobyć czytając forum ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mozart2k napisał:

Oo a jak mam podłączyć X6 do technicsa? I w czym pomoże to, że będzie podłączony i technics i X6? Wtedy źródłem będą przecież 2 karty dźwiękowe.

I jeszcze mam pytanie, skoro mam wzmacniacz już to czy nie lepiej byłoby kupić samego DACa bez AMPa?  

 

Jak to jak? Kablami RCA masz podłączyć :) Jak zrobisz tak jak powiedziałem, to będziesz sobie mógł (z komputera) wybrać, czy źródłem ma być integra czy DAC i ocenić czy jest jakaś poprawa w dźwięku jak przełączysz z integry na DACa. Porównasz sobie też jakość wzmacniacza słuchawkowego w X6 i w Twoim Technicsie i będziesz wiedział, co gra lepiej, czy zakup X6 coś Ci dał, czy lepiej go zwrócić i kupić coś innego :) Tyle.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc :) Przepraszam za takie męczenie pytaniami ale ciężko mi znaleźć wszystkie informację. 

Pojawia mi się tutaj następne pytanie. Jak podłącze Technics --> X6 --> PC(USB), to czy wtedy będą działały oba AMPy (w Tech i w X6)? A jeśli nie to skąd słuchawki/pc będą wiedziały z którego AMPa korzystać? I czy moge jakoś z bypassować AMPa w X6 i porownać na którym ampie bedzie lepiej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mozart2k napisał:

Dzięki wielkie za pomoc :) Przepraszam za takie męczenie pytaniami ale ciężko mi znaleźć wszystkie informację. 

Pojawia mi się tutaj następne pytanie. Jak podłącze Technics --> X6 --> PC(USB), to czy wtedy będą działały oba AMPy (w Tech i w X6)? A jeśli nie to skąd słuchawki/pc będą wiedziały z którego AMPa korzystać? I czy moge jakoś z bypassować AMPa w X6 i porownać na którym ampie bedzie lepiej? 

 

 

Co ma działać jako DAC wybierasz sobie z komputera np. w Foobarze (preferences: output) wybierasz sobie, czy ma grać karta zintegrowana, czy DAC. We wzmacniaczy masz na pewno kilka wejść. Podłączasz sobie np. integrę do wejścia "CD", DAC do wejścia "Aux". I potem jak chcesz posłuchać jak brzmi np. X6 z Technicsem to w Foobarze wybierasz X6, na wzmacniaczu ustawiasz "Aux" i podłączasz słuchawki do Technicsa. Jak chcesz zobaczyć, jak brzmią ze wzmacniacza X6 to podłączasz je do wyjścia słuchawkowego X6.

 

Zaproponowałem Ci takie rozwiązanie, żebyś się nausznie przekonał jak duże (lub jak małe) zmiany w brzmieniu słuchawek powoduje zmiana wzmacniacza i źródła. Bo czytając kwieciste opisy w Internecie można sobie wyrobić mylne przekonania na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności